maritbet girişmaritbet
Antakya’ya 150 milyon dolarlık yatırım

Antakya’ya 150 milyon dolarlık yatırım

Tahincioğlu Gayrimenkul, OTA Antakya ve Gençoğlu ortaklığı olan Dost İnşaat, Antakya’ya 150 milyon dolarlık AVM yatırımı yapıyor

Tahincioğlu Gayrimenkul, OTA Antakya ve Gençoğlu ortaklığı olan Dost İnşaat, Antakya'ya 150 milyon dolarlık AVM yatırımı yapıyor. Şehir merkezindeki ilk AVM olacak proje, Antakya'nın tarihi dokusuna sahip çıkan bir mimari anlayışla hazırlanıyor. 

Dost İnşaat, tarihi, coğrafi yapısı, ekonomisi ve turizmi ile Türkiye'de önemli bir konuma sahip olan Antakya'da şehir merkezinde yer alan ilk AVM projesini hayata geçiriyor. 150 milyon dolar yatırım bedeline sahip olan proje,  110 bin metrekare toplam inşaat alanına sahiptir. 145 mağazadan oluşması planlanan ve 2013 yılının üçüncü çeyreğinde işletmeye açılacak olan AVM projesi, Palladium AVM'nin de mimarlığını üstlenen Ergün Mimarlık tarafından tasarlanıyor.  

Yerel ekonomiye katkı sağlayacak

40 bin metrekarelik kiralanabilir bir alana sahip olacak alışveriş merkezi, yerel ekonomiye katkı sağlayacak bir işletme anlayışına sahip olacak.  Proje, aynı zamanda yeni ticaret alanları ile civardaki esnafında da iş potansiyelini arttıracak.  

Alışveriş merkezinin inşaat sürecinden tamamlanmasına kadar ve sonrasında da yeni markaların şehre gelmesi ile birlikte pek çok istihdam alanı yaratılıp, bin 500 ila 2 bin kişi civarında bir iş potansiyeli de yaratılacak.  

Sosyal alanları ile yaşam alanı

Antakyalıların alışveriş gereksinimleri yanında hem sosyal hem de kültürel aktivitelerin yapılacağı merkezde, kafe, restoran, sinema, çocuk oyun alanı, büyüklere yönelik bowling, bilardo, dart oynanabilecek alanlar yer alacak. Özellikle sergi ve tiyatro gösterileri gibi kültür sanat aktivitelerine yoğunlaşıp, Antakyalılara rahat ve güvenilir bir sosyalleşme alanı yaratmak hedefleniyor.

Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen markalarını Antakya halkının yanı başına getireceklerini belirten Dost İnşaat, aileleri ile birlikte gezmek, yemek yemek, çocuklarına hoşça vakit geçirmek ve alışveriş yapmak isteyen Antakyalılar komşu illere gitmek zorunda kalmayarak, kendi şehrinde bulunan perakendecilerden alışveriş edecek.

 

 

Yorum Yaz