ip kullanarak dekorasyon yapmak

Evinize şıklığı sıradan ipler getiriyor!

Dekorasyon Demet Kazan 22.09.2016
Hayranlık uyandıran dekoratif ürünleri siz de evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Buyurun size konuyla ilgili birkaç küçük örnek.

1-Araba lastiğinin üzerini ip ile kaplayarak çok şık bir puf elde edebilirsiniz. Önce daire biçiminde kesilmiş bir mukavvayı silikonla yapıştırmayı unutmayın.

2-Sıradan bir kaseyi ip ile kaplayarak çok daha otantik bir hale dönüştürebilirsiniz. Bu işlem içinde ipi kaseye silikon yardımıyla sabitlemeniz gerekiyor.

3-Herhangi bir konserve kutusunu ip ile kaplayarak şık bir vazo elde edebilirsiniz. Tabii ki sabitleme konusundaki yardımcımız yine silikon.

4- Odanızda loş bir ortam yaratmak için siz de iplerden lamba üretebilirsiniz. Üstelik bunun için çok da para harcamak zorunda değilsiniz. Böylece hem dekoratif hem de işlevsel bir lamba sahibi olursunuz.

5- Yine yuvarlak kesilmiş bir mukavvanın ya da tercihe göre keçenin üzerine silikonla sabitleyebileceğiniz harika bir paspas örneği.

6-Midye kabukları, kurdeleler tercihe göre boncuklar hatta yapma çiçekler ile süsleyebileceğiniz dekoratif kapı süsü örnekleri.

7- Bu şık ve dekoratif aynanın yapımı da oldukça basit. Paspas örneğinde olduğu gibi yine altını yuvarlak kesilmiş mukavva veya ince sunta gibi bir materyalle desteklemeniz, sonrasında ise silikonla sabitlemeniz gerekiyor.

8- Bu şık Amerikan servislerin kullanımları da yapımları kadar keyifli olacaktır. Böyle bir takımı bez çuvaldan yapılmış süslü bir örtü ile tamamlayarak otantik bir görüntü yakalamak mümkün hale geliyor.

dekorasyon

Plasco çöktü!

20.01.2017 08:46

İran’ın başkenti Tahran’da yer alan ve ülkenin en yüksek binası olarak bilinen Plasco, önce yandı ardından çöktü.