VIALAND Tema Park

VIALAND, Avrupa’nın en iyi 5’inci Tema Park’ı seçildi

AVM Emine Pile 09.10.2015
Türkiye’nin ilk Tema Park’ı olan VIALAND, 800 park arasından Avrupa'nın en iyi 5'inci Tema Park ödülünün sahibi oldu.
Henüz 2,5 yıllık bir marka olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde “Türkiye'nin En Genç Süper Markası” ödülünü alan Vialand,  şimdi de "Avrupa'nın En İyi 5'inci Tema Park'ı" seçildi. Uluslararası Eğlence Sektörü ve Tema Park alanlarında dünyanın en önemli yayınlarından Kirmes&Park Revue Dergisi tarafından “2015 Yılının En İyi 5'inci Tema Parkı” seçilen Vialand, 800 Park arasında bu prestijli ödülü kucakladı. Avrupa'nın farklı ülkelerinden  Europa Park'ın birinci, PortAventura'nın  ikinci,  Efteling Park'ın üçüncü, Disneyland Paris'in dördüncü olduğu ‘Avrupa'nın Yıldızları' Ödül töreninde  Avrupa'nın en iyi 5'inci Parkı ödülünün sahibi ise Vialand Tema Park oldu.

Vialand'in Genel Müdürü ve CEO'su  Tolga Alişoğlu “Ödül alan ilk dört parkın en eskisinin 63, en yenisinin ise 23 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu belirterek henüz 2,5 senelik bir Tema Park olarak bu ödülü uluslararası arenada almak hem Türkiye hem Vialand Tema Park adına çok büyük bir başarıdır. Bu ödül, Türkiye'nin Eğlence Turizmi sektöründe tanınması ve tercih edilmesi için çok önemlidir. Vialand ailesi olarak bu Prestijli ödülü Türkiye'ye kazandırmış olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Tolga Alişoğlu

Türkiye'nin ilk Tema Parkı Vialand'e Avrupa'dan gururlandıran bir ödül daha geldi. Uluslararası Eğlence Sektörü ve Tema Park Alanlarında dünyanın en prestijli yayınlarından biri olan Kirmes&Park Revue dergisi tarafından Vialand, “2015 Yılının Avrupa'da En İyi 5'inci Tema Parkı” seçildi. İsveç Göteborg'da Liseberg Park'da düzenlenen ve Tema Park dünyasından 300'ü aşkın seçkin davetlinin katıldığı ödül töreninde Vialand adına ödülü alan Genel Müdür Tolga Alişoğlu, yaptığı açıklamada “Türkiye'nin tanınması ve Eğlence Turizminde Avrupa'nın en iyi markalarıyla yarışır hale gelmesi açısından Vialand Tema Park'ın aldığı bu ödül çok önemlidir. Bu ödül, Vialand'in bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz aylarda Uluslararası Alışveriş Merkezleri Komitesi tarafından “Avrupa'nın En Özellikli Projesi” ödülünü almış, hemen ardından Uluslararası Eğlence Parkları Birliği (IAAPA) Avrupa Forumu'na ev sahipligi yapmıştık. Geçtiğimiz günlerde de “Türkiye'nin En Genç Süper Markası” ödülünü aldık. Uluslararası alanda bu kadar prestijli ödülleri Türkiye'ye kazandırmış olmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

VIALAND ödül Vialand Tema Park

AVM