toki manisa

TOKİ, Manisa'ya 748 konut inşa ediyor!

TOKİ 09.05.2017 12:10

TOKİ tarafından Manisa Yunusemre'ye inşa edilecek 748 adet konutun ihalesi yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Manisa'nın Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi'nde inşa edilecek 748 konutun ihalesi yapıldı. 8 Mayıs, Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca 16 dükkân, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor.

Manisa Akgedik projesi 1. etap kapsamında 1.101 konut tamamlanma aşamasına geldi. 1.524 konuttan oluşan 2. etapta çalışmalar bugün yapılacak olan 1. kısım 748 konut ihalesi ile devam ediyor.

Mahalle konseptli projede, yerleşim alanı dükkânları, camisi, meydanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

Konutların dış cephelerinde geleneksel mimari yapı elemanları yalın bir dille ele alınarak, projeye ait mimari bir kimlik oluşturuldu. Bahçe, rekreasyon ve oyun alanları gibi ihtiyaçların karşılanması için alanda iç avlular, yapılar arasında kalan yeşil alanlar fonksiyel hale getirildi. 

Proje toplamında 1.524 konutun yanı sıra 2 ilköğretim, 2 ortaokul, 2 lise, 2 anaokulu, 4 ticaret merkezi ile 2 cami inşa edilecek.