kura çekim töreni

TOKİ Kayaşehir kura çekilişinde sevinç gözyaşları...

TOKİ Emine Pile 06.05.2015
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin Kayaşehir’de yapacağı 400 konutluk alt gelir grubu projesi kapsamında bugün kura heyecanı yaşandı.
Kayaşehir'de toplam 1.500 konut müjdesi veren TOKİ, bugün 23. bölge kapsamındaki 400 konut için kura çekilişini gerçekleştirdi. Hak sahiplerinin belirlenmesi için Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde kura çekim töreni düzenlendi. Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik'in de katıldığı kura çekilişinde ismini duyan ve konut almaya hak kazanan Nevin Kotil isimli vatandaş gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmakta zorlanan Kotil, çocukları için kuraya başvurduğunu söyledi.

İlk olarak konut için başvuran 32 şehit ailesi kuraya tabi tutulmadan evlerine kavuştu. Ardından konutlar için başvuran 3 bin 379 engelliden 20'si de kura çekimiyle hak sahibi oldu.

Bugün başlayan TOKİ Kayaşehir kura çekilişi yarın da devam edecek. Emlaktasondakika.com canlı olarak kura çekilişini aktaracak.

TOKİ Kayaşehir Kayaşehir kura çekilişi