ViaPort Venezia / Via Properties&Gürsoy Ortak Girişimi

Via Properties&Gürsoy Ortak Girişimi firmasının ViaPort Venezia projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Via GYO

Via GYO'dan SPK'ya FETÖ cevabı!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 27.07.2016
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'nın FETÖ'ye yakın olduğu gerekçesiyle borsa kotundan çıkardığı Via GYO, bunun üzerine de bir açıklama yaptı.
Bu sabah SPK'nın Via GYO'yu borsa kotundan çıkardığını duyurmasıyla başlayan açıklamalar sürüyor. İlk olarak Sermaye Piyasası Kurulu, Via GYO'nun paylarını Borsa kotundan çıkardığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. SPK'nın açıklaması için tıklayınız

Ardından Via GYO da bunu doğruladı ve yatırımcılara geri alım garantisi verdi. Satma hakkını kullanmak isteyen yatırımcıların taleplerinin ise teminatlardan karşılanacağını belirtti. Via GYO'nun açıklaması için tıklayınız

Daha sonra Anadolu Ajansı, SPK'nın Via GYO'u borsadan çıkartma sebebini Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ne yakın olması şeklinde duyurdu. AA'nın geçtiği haber için tıklayınız

Son olarak Via GYO, "Bu tür silahlı terör örgütleriyle asla bir araya gelemez" dedi ve şu açıklamayı yaptı;

"Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız demokrasi mücadelesini ve Milli iradesini milletçe cesaretle gösterdiğimiz bugünlerde, yaşanan tüm darbe girişimlerini şiddetle kınayan VIA GYO, Fethullah Gülen'in arkasında bulunduğu silahlı terör örgütü FETÖ'nün karşısında duruşunu net olarak göstermiştir, gösteriyor ve gösterecektir.

Türkiye ekonomisine katkı sağlayan ve yatırımlarına asla hız kesmeden devam eden VIA GYO, ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı duran her türlü tehdidin de önünde durmaya devam edecektir.

Milletimizin birlik ve bütünlüğünü, şanlı bayrağımızın altında yaptığı yatırımlarla, vizyonuyla desteklemeyi hedefleyen, tek millet, tek devlet ve tek bayrak ilkesinden asla vazgeçmeyecek olan VIA GYO'nun adı bu tür silahlı terör örgütleriyle asla bir araya gelemez."

VİA GYO spk Fetullahçı Terör Örgütü Sermaye Piyasası Kanunu