Önder Uzel

Önder Uzel: Fabrikamız satılık değildir!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 14.10.2015
Geçtiğimiz günlerde 382 milyon 772 bin TL'ye icradan satışa çıkan Uzel Traktör Fabrikası'yla ilgili yeni gelişme...
Uzel Makine Sanayi A.Ş'ye bağlı İstanbul Rami'de bulunan Uzel Traktör Fabrikası'nın, alacaklıların isteği üzerine icradan satışa çıkarılması ile ilgili olarak Uzel Yönetim Kurulu Başkanı Önder Uzel şu açıklamaları yaptı: 

"Uzel Makine, sadece Türkiye'nin değil dünyanın sanayi devlerinden birisidir. Bizler sanayiciyiz, borçlarımızı sınai faaliyetlerimizi sürdürerek kapatmalıyız. Bu etapta varlıklarımızın satışı, bizim kabul edebileceğimiz bir durum değildir.

Amacımız firmamız faaliyetlerinin devam etmesidir. Bu nedenle şirket yönetimi olarak satışın gerçekleşmemesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Uzel Traktör Fabrikası icradan satışa çıktı!

Uzel, bir varlığını elden çıkarmak istiyorsa bu, firmanın kendi iradesi ve onayı ile olmalıdır, aksi durumda böyle bir satışın sonuçlanmasına izin verilmeyecektir.

Şirketin sağlıklı bir yapıya kavuşturulması ve üretimin yeniden başlayabilmesi için bir süredir çalışmalar yapmaktayız. Biz, varlıklarımızı satarak değil koruyarak, üretimi devam ettirip, iş ve istihdam yaratarak eski parlak günlerimize tekrar dönmek niyetindeyiz.  

Üretimi hakkıyla yapabilmek ve müşteri memnuniyetini sürdürebilmek kolay bir iş değildir. Hassasiyet, bilgi, sabır ve dinlemeyi gerektirir. Mevcut şartlar altında ancak ben ve ekibim üretimin devam edebilmesini mümkün kılabilir." 

 

Önder Uzel Uzel Makine Uzel Traktör Fabrikası satışı