başakşehir konut projeleri 2015

Başakşehir'de konut fiyatları uçtu, kiralar tavan yaptı!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 12.05.2015
Markalı konut projelerinin yeni adresi Başakşehir'de satılık ev fiyatlarıyla birlikte daire kiraları her geçen gün yükseliyor.
Gayrimenkul ve emlak sektörünün son dönemdeki gözdesi Başakşehir, yeni yatırımlarla değerine değer katmaya devam ediyor. Bağlantı yolları sayesinde 3. Köprü'ye ulaşımı çok kolay olacak olan Başakşehir'de adeta konut patlaması yaşanıyor.

Devletin de gözdesi

TOKİ ve Emlak Konut GYO ile birlikte özel firmaların binlerce konut ürettiği Başakşehir, bugün İstanbul'un en planlı semtleri arasında yer almakta. Özellikle Kayabaşı ve Kayaşehir bölgeleri yatırım açısından büyük prim getirisi sağlarken, Bahçeşehir bölgesi de her geçen gün yeni bir yatırımla karşımıza çıkıyor.

Merkez olacak

Başakşehir Yeni Merkez olarak lanse edilen ve içerisinde 100 futbol sahası büyüklüğünde botanik parkın yer aldığı dev meydanıyla İstanbul'un en özel ilçeleri arasına girecek olan Başakşehir, aile tarzına hitap eden konut stoğuna sahip.

Başakşehir'de daire fiyatları fırladı

Geçtiğimiz 12 yıllık sürece bakıldığında Başakşehir'in nasıl geliştiğinin bir tablosu ortaya çıkıyor. 2003 yılında ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip 2+1 dairenin fiyatı 109 bin lira seviyesindeyken aynı evin 2015 yılı başı itibariyle 270 bin lira bandına yükseldi. Mevcut rakamların önümüzdeki dönemde daha da yükselmesi bekleniyor.

Kiralık evler Başakşehir'de uçtu

Bölgede markalı konut projelerinin sağladığı katma değer, kira rakamlarına da yansımış durumda. 2003 yılına bakıldığında 100 metrekarelik 2+1 ev için kira bedeli 440 lira seviyelerindeydi. Ancak, dev projelerle birlikte aynı konut türündeki kiralar 2015 başı itibariyle 1100 lira seviyelerine gelmiş durumda. Özellikle son 4 yıllık bölümdeki artık dikkat çekici. 2011 yılından 2014 sonuna dek 3 yıllık süreçte aynı tipteki konutlar için kiralar 320 lira birden yükseldi.

Merkezi noktalara yakın binlerce konut

Toplamda 4 bin 669 ilan için 2.2 milyar liralık değer belirlenirken bu ilanları kapsayan toplam metrekare büyüklüğü 666 bin 391 metrekare. Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nu da içerisinde barındıran Başakşehir, Basın Ekspres Yolu üzerinden Atatürk Havalimanı'na yakınlığıyla cezp edici bir konumda.

Otogar-Olimpiyatköy metrosu Başakşehir'e değer kattı

Dev meydanın yanı sıra Bio İstanbul gibi dev sağlık kompleksinin Başakşehir'de yükseleceği düşünülürse bölge, önümüzdeki dönemde kentin yeni merkezi olmaya aday konumda. Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköy metrosuyla ulaşımın daha kolay hale geldiği bölgeye bağlık uydu kentlerde bulunuyor.

Bahçekent, Başakşehir'in yeni gözdesi oldu

Kayaşehir ve Kayabaşı'ndan sonra Bahçekent, Emlak Konut'un İstanbul'a son hediyesi oldu. 20 bin konutun inşa edileceği bölgede start verilmiş durumda. Bahçekent Flora, Avrupark Bahçekent ve Bahçekent Emlak Konutları, şimdiden bölgenin değerini yükseltmiş durumda. 

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

başakşehir konut fiyatları başakşehir konut projeleri fiyatları başakşehir konut projeleri 2015 avrupa konutları başakşehir başakşehir kiralık daire