Kiptaş Vaditepe
Haberler / Konut Projeleri / Kiptaş Vaditepe'de çift vardiya çalışılıyor!

Kiptaş Vaditepe'de çift vardiya çalışılıyor!

Konut Projeleri 02.04.2015 16:33

Kiptaş Vaditepe projesinde sert geçen kışın kaybettirdiği zaman kaybını kapatmak için işçiler çift vardiye çalışıyor.

5100 konutluk Kiptaş Vaditepe'de yoğun kış şartları nedeniyle kaybedilen zamanın telafisi amacıyla işçiler çift vardiya çalışmaya başladı.

Kiptaş'ın bugüne kadar bir seferde hayata geçirdiği en büyük proje olan Kiptaş Vaditepe Konutlarını erken teslim ederek yatırımcısını sevindirmek istiyor. İşçiler de Eylül'de konutları eksiksiz olarak yeni sahiplerine teslim edebilmek sebebiyle olağanca güçleriyle çalışmalara devam ediyor.

KİPTAŞ VADİTEPE NE ZAMAN TESLİM?

Emlaktasondakika takipçilerine özel Kiptaş Vaditepe'de havadan çekilen görüntüler şantiyedeki son durumu daha iyi anlatıyor. 8 yüklenici firmanın iş bölümü yaptığı ve tam 45 futbol sahası büyüklüğünndeki dev şantiye alanının her köşesinde hararetli bir çalışma var. Binres Proje Müdürü Hikmet Cebeci kış aylarındaki yoğun yağışlı dönemlerde araçlarını şantiyeye  sokamayan, hatta  çalışılamadığı için işçilerine bile 20 gün ila 1 ay arasında izin vermek zorunda kalan yüklenici firmaların şimdi telafi edebilmek amacıyla geceli gündüzlü çalıştığını belirtiyor. Bunun için kapalı mekanlardaki çalışmalarda çift vardiya usulü çalışmayı tercih ediliyor. Konut bölümlerinde kaba inşaatlar tamamen bitmesi nedeniyle bu durum işçileri de pek zorlamıyor.

Hem kapladığı alan hem de toplam konut sayısı olarak devasa sayılabilecek projede 450'si Binres İnşaat'ta olmak üzere toplam 2500 işçi çalışıyor. Bu rakam Anadolu'daki birçok kasabanın nüfusundan bile fazla.  Çalışan işçilerin yaklaşık yüzde 80'i  gurbetçi olduğu şantiyede yaşıyor. Yani paydos saatinde de şantiyeden ayrılmıyorlar. Bu yüzden hava koşulları elverdiği sürece vardiyalı çalışmak ya da mesai yapmak  onlara da ek gelir oluyor. 

Emlaktasondakika.com