Mina Towers / Başaran Gayrimenkul Yatırım

Başaran Gayrimenkul Yatırım firmasının Mina Towers projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
mina-towers-basaran-fikirtepe-kentsel-donusum

Fikirtepe’deki Mina Towers görücüye çıktı!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 27.09.2016
Kentsel dönüşüm kapsamında Fikirtepe'de inşa eidlen Mina Towers'ın lansmanı yapıldı. Başaran Holding imzalı projede 1500 daire ve 95 dükkan bulunuyor.
Başaran Holding, Fikirtepe'de kentsel dönüşüm kapsamında inşa etmekte olduğu Mina Towers projesini basına tanıttı. Satışların 15 Ekim'de başlayacağı projede ortalama metrekare fiyatı 7 bin 400 lira olarak belirlendi. İlk teslimleri 24 ay sonra gerçekleştirilecek olan Mina Towers, 600-700 milyon dolarlık bütçeye sahip.

Eren Talu ve Beril Başaran imzalı tasarım

300 bin metrekarelik inşaat büyüklüğüne sahip olan Mina Towers'ın arsası 26 bin metrekare. Eren Talu tarafından tasarlanan 1500 konutluk dev projenin iç mimarisi ise, Başaran Holding Yönetim Kurulu Başkan Hüseyin Baraşan'ın eşi Beril Başaran imzası taşıyor.

Yüzde 40 prim yapacak

Fikirtepe'de toplam 5 adada çalışan Başaran Holding'in projesi Mina Towers'ın teslim tarihine kadar yüzde 40 prim yapması bekleniyor. Bu da metrekare rakamlarının ortalama 11 bin lira seviyelerine ulaşacağı anlamına geliyor.

İlk etapta 822 daire

Ön talep sürecinin devam ettiği dev proje ismini, Hüseyin ve Beril Başaran'ın kızları Mina Başaran'dan alıyor. İlk etapta 822 konutun satışa çıkacağı Mina Towers'ta evler stüdyo ile 5,5+1 arasında farklılık gösteriyor.

Başaran'dan Fikirtepe'ye 2 milyar dolar

Bölge genelinde 2 milyar dolarlık yatırım yapacak olan Başaran Holding, Mina Towers'ta hak sahipleriyle yüzde 54-yüzde 46 şeklinde anlaştı. Banka kredisi ve firma bünyesinde ev sahibi olma fırsatının sunulacağı projede ayrıca her blok altına 15 birim bulunacak. Burada ev sahipleri, misafirlerini ağırlayabilecek.

Ödenecek kira 40 milyon lira

Dairelerin dışında 95 ticari ünitenin bulunacağı Mina Towers'ta hak sahiplerine iki yıldır kira ödemesi yapılıyor. Şu ana kadar 18 milyon lira kira ödemesi yapılan projede teslim tarihine kadar toplam ödenecek kiranın 40 milyon lira olması bekleniyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

mina towers mina towers başaran başaran fikirtepe mina fikirtepe kentsel dönüşüm son durum