erka
Haberler / Konut Projeleri / Erka Grup'tan 5 yılda 5 bin konut hedefi!

Erka Grup'tan 5 yılda 5 bin konut hedefi!

Konut Projeleri 12.10.2016 11:18

İnşaat sektörünün deneyimli şirketlerinden Erka Grup, Erka Konsept ve Erka Panorama projelerini görücüye çıkardı.

İstanbul'un Bahçelievler, Kâğıthane, Beykoz gibi değerli ilçelerinde konut inşaatları yapan Erka Grup, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ilk projeleri olan Erka Konsept ve Erka Panorama'yı basına tanıttı.

Lansmanda proje ile ilgili bilgiler veren Erka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Karagöz “Erka Grup olarak 30 yıldır bu sektörün içindeyiz. Hem yurt içinde hem yurt dışında çeşitli projelere imza attık. Özellikle Rusya'da taahhüt işleri gerçekleştirdik. 1986'dan bu güne kadar konut ürettik” dedi. 

“Geldiğimiz nokta itibari ile 2013 yılında Kentsel Dönüşüm Yasası'nın yasalaşması ile beraber dönüşüme ağırlık verip Rusya'daki birikimlerimizi Türkiye'ye aktarmaya uygun bulduk. Kendimizi tamamen kentsel dönüşüme odakladık. Özellikle Kağıthane'de 1400 konutluk bir portföyümüz oluştu. Bunun ilk etabı olan 200 konutluk etabın çalışmalarına başladık. 1.200 konutun ruhsat çalışmaları da devam ediyor” açıklamasında bulundu.  

2010 yılında Erka Grup olarak kentsel dönüşüme odaklandıklarını ve çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Erol Karagöz, kentsel dönüşümün zor bir süreç olduğunu ifade etti. Ancak hak sahipleri ile sorunsuz bir şekilde anlaşma sağladıklarını belirten Karagöz, ilk etaptaki 1.400 konutu 3 yıl içersinde teslim etmeyi hedeflediklerinin müjdesini verdi. Karagöz, daha sonraki hedefleri arasında Kadıköy'ün de olduğunu söyledi. 

Pilot bölge olarak Kağıthane'yi seçtiklerini aktaran Karagöz, "Büyükdere Caddesi'ne yakın, yürüme mesafesindeki lokasyonlarda çalışmalarımız devam ediyor. 1.400 konutun neredeyse tamamı bu lokasyona yakın" dedi. Şehir merkezinde gelişmenin yolunun kentsel dönüşümle mümkün olacağının altını çizdi.

Erol Karagöz, "Yaptığımız çalışmaların ilk adımını Erka Panorama ve Erka Konsept ile atıyoruz. Ardından Erka Vizyon ve Erka Suadiye projelerimiz gelecek. 9 ayrı projede 9 ayrı adada, 3 yıl içerisinde anlaşmaları yapılmış, ruhsatı alınmış, toplamda 1.400 konut yapacağız. Bu sayıyı 5 yıl içiersinde 5 bin konuta çıkarmayı ve toplam ciroyu da 1,5 milyar TL'ye ulaştırmayı hedefliyoruz" dedi.