esenler-toki-kentsel-donusum-2019

İstanbullular merakla bekliyordu, TOKİ tarihi açıkladı!

Kentsel dönüşüm 09.01.2019 10:13

TOKİ, Esenler'de kentsel dönüşüm projesi kapsamında 2019 yılının ilk ihalesini 25 Şubat'ta yapacak. Projede 531 konut yer alacak.

İstanbul'da kentsel dönüşüm kapsamında çalışmalarına devam eden TOKİ, 2019 yılına hızlı giriş yaptı. Türkiye genelinde Millet Bahçesi projelerinde vites yükselten kurum, İstanbul'un en sıkışık ve yapı stoğu en güçsüz olan semtlerinden Esenler'de kentsel dönüşüme başlıyor. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, 2018 yılında yaptığı açıklamada, 4 yılda 40 bin konut dönüştürmeyi hedeflediklerini söylemişti.

Merakla beklenen kentsel dönüşüm başlıyor

İstanbul'da binlerce konut üreterek dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ, kentsel dönüşüm projelerinde üretimini artırarak devam ediyor. 2016 yılında Milli Savunma Bakanlığı'na ait olan askeri alanı alan Esenler Belediyesi, 9 milyon metrekarelik alanda kentsel dönüşüm yapılacağını açıklamıştı.

İhale 25 Şubat'ta yapılacak

TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan Esenler Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında ilk bölümde 531 konut yapılacak. 25 Şubat 2019 günü saat 14.30'da gerçekleştirilecek ihale Esenler Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap 1. Bölge'yi kapsıyor. Proje kapsamında konutlarla birlikte mescit inşaatı da yer alıyor.

4 yılda 40 bin konut dönüşecek

Geçtiğimiz dönemde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yaptığı açıklamada Esenler'de, 6-7 yıl içerisinde dönüşmeyen konutun kalmayacağını belirtmiş ve 4 yılda 40 bin konutun dönüşeceğini açıklamıştı.

Uğurcan TOKAY / emlaktasondakika.com