emlakgyo

Son teklifi en başta yapınca ihale karıştı!

Güncel 22.04.2015 14:57

Emlak Konut GYO Ankara Mühye arsa ihalesinde büyük bir şok yaşandı. Hüsamettin Peker-Nesma Yapı-Ney Yapı sözlü turun başlangıcında yanlış teklif verdi

Emlak Konut GYO'nun Ankara Mühye'de satışa açtığı arsa ihalesinde büyük bir şok yaşandı. Hüsamettin Peker İnşaat-Nesma Yapı-Ney Yapı ortaklığı, ikinci oturumun ilk sözlü turunda büyük bir hataya imza attı ve kapalı zarf esnasında verilecek teklif birinci bölümde verdi.

Satış toplam geliri 604 milyon lira, Emlak Konut'a önerilen rakam ise yüzde 20 oranında 120 milyon lira bandında seyrederken, Hüsamettin Peker İnşaat-Nesma Yapı-Ney Yapı ortaklığı satış toplam gelirini 1 milyar 260 milyon liraya, Emlak Konut'a verdiği oranı ise yüzde 40'a çıkartarak büyük bir hataya imza attı.

Bu gelişmenin ardından ihaleye katılan diğer firmalarda teklife itiraz edince Emlak Konut GYO yetkilileri ihaleye bir süre ara verdi. Kurul, ihaleye kaldığı yerden devam kararı alırken şu anda rakamlar milim denecek kadar ufak yükseliyor. Yanlış teklifi veren firma ise ikinci sözlü turda ihaleden çekildi.

Hüseyin Belibağlı- Uğurcan Tokay /emlaktasondakika.com