Makrom Yapı projesinin dış görünümü

Makrom Yapı'nın 17 yöneticisine gözaltı!

Genel Emine Pile 26.08.2015
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Mali Şube Ekipleri bu sabah maket üzerinde konut satışı yapan bir şirketin yöneticilerine yönelik operasyon yaptı.
Esenyurt ve Tuzla'da teslim etmesi gereken yüzlerce konutu bulunan şirketin Makrom Yapı olduğu öğrenildi. Hakkında gözaltı kararı bulunan isimler arasında Makrom Yapı'nın sahibi Lütfü Bakırcı'nın da olduğu belirlendi.

Maket üzerinde satışa yapılan konut sayısı 700 olarak ifade ediliyor. Habertürk.com.'da yer alan Nihat Uludağ imzalı habere göre ise 17 kişinin gözaltına alındığı operasyonda gözaltı kararı verilen kişi sayısı 24.

Şüpheliler projesi bile olmayan evlerin satışını yaparak milyonlarca lira dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor.

Hurriyet.com.tr'nin edindiği bilgilere göre ise söz konusu operasyon Makrom Yapı Limidet Şirketi'ne yönelik gerçekleştirildi. Şirketin, Esenyurt ve Tuzla'da inşaa ettiği konutlar uzun bir süreden beri tamamlamayı bekliyordu. Makrom Yapı'dan ev alan kişiler geçtiğimiz aylarda savcılıklara suç duyurusunda bulunmuştu. 

MAĞDURLAR ŞİKÂYET ETMİŞTİ

Bir kısım mağdur adına 4 ay kadar önce Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını belirten Av. Orhan Boran, söz konusu operasyonun da bu suç duyurusu sonrası yapıldığını kaydetti. Gözaltına alınma kararı bulunan isimler arasında Makrom Yapı'nın sahibi Lütfü Bakırcı'nın yanı sıra şirket yöneticileri E.T ve A.T. ve arsa sahibi A.K. ile M.K. kardeşlerin de bulunduğu kaydedildi.

"PETEK DİNÇÖZ'DEN DE DESTEK İSTEDİLER"

Daha önce Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı önünde toplanan mağdurlar, pankartlar açarak, "Mağdurlar burada, hırsızlar nerede?" ve "Paramız sizde, evlerimiz nerede?" şeklinde sloganlar atmıştı. 

Hürriyet 

Makrom Yapı