kağıthane rezidans inşaatı

Kağıthane'deki rezidans inşaatında vinç devrildi!

Genel Zeynep Karabağ 21.04.2015
Kağıthane'deki bir rezidans inşaatında vinç devrildi, operatörü öldü.
Kağıthane Çeliktepe Mahallesi Buhara Sokak'ta saat 10.00 sıralarında yaşanan kazada işi biten ankraj (delici) makinasını, temelden dışarıya çıkarmak için vinç çağrıldı.

Olay yerine 47 yaşındaki Fatih Fidan geldi. Vincin üzerindeki kumanda bölümüne çıkan operatör Fatih Fidan, makinayı 20 metre derinlikteki temelden yukarıya çekmeye başladı.

Bu sırada ağırlığın etkisi ile vinç bağlı olduğu kamyonetle temele düştü. İnşaat çalışanları hemen sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri yaptıkları muayenede, Fatih Fidan'ın hayatını kaybettiğini belirledi. 

vinç devrildi

CENAZE VİNÇ İLE ÇIKARILDI

Kazada hayatını kaybeden Fatih Fidan'ın cenazesi itfaiye ekipleri tarafından sedye ile başka bir vincin kepçesine koyularak yukarı çıkarıldı.

Cenaze daha sonra cenaze aracına konuldu. Olay yeri inceleme ekipleri ve İstanbul Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı incelemenin ardından cenaze İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Görgü tanığı Kenan Başpınar "İnşaatın temelinden iş makinasını çekerken vinç ağırlığa dayanamadı. Bu sırada 20 metreden temele düştü. Vinç operatörü hayatını kaybetti" dedi. Bir mahalle sakini "Sabahleyin inşaatta çalışma yapmak için vinç geldi. Vinç daha çalışmaya başladığı ilk hamlede devrilerek aşağıya düştü. Vincin ayaklarından biri tam oturmadığı için dengesini sağlayamadı. Ağırlığa da dayanamayınca devrildi" diye konuştu.

VİNCİN 20 METRELİK ALANA DÜŞME ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Vincin devrilme anı bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde vinç operatörünün vincin üstüne çıkması ve vinci hareket ettirmesi görülüyor. Daha sonra ağırlığın etkisi ile dengesini kaybeden vinç, inşaatın temeline düşüyor. Vincin düştüğünü gören vatandaşlar da kaza yerine koşuyor.

Milliyet

kağıthane rezidans inşaatı