3. köprü bağlantı yolları

İşte Kuzey Marmara Otoyolu'nun güzergahı!

Genel Uğurcan Tokay 30.07.2015
Havalimanının yanı sıra 3. Köprü projesi, İstanbul'daki trafik problemini rahatlatacak en büyük çözüm olarak gözüküyor.
Asya ile Avrupa'yı iki köprüsüyle, İstanbul ile dünyayı iki havalimanıyla birleştiren İstanbul'da artık 3'ler konuşacak. Yapımı tüm hızıyla devam eden 3. Köprü ve 3. Havalimanı, megakentin yeni miladı olacak.

Asya ile Avrupa'yı bu kez Kuzey'den birleştirecek olan İstanbul'da, gayrimenkul fiyatları da iki mega projeyle adeta tırmanışa geçti. Özellikle Tayakadın bölgesi, 3. Havalimanı'nın yanı başında yer alırken 3. Köprü'nün bağlantı yoluna yakın konumuyla da şehrin son dönemde parlayan yıldızı olarak gösteriliyor.

Havalimanı ve köprü etkisi

Peki İstanbul'da hangi bölgeler parlayacak, önümüzdeki döneme damga vuracak? Tayakadın, İhsaniye, Odayeri, Işıklar bölgeleri 3. Havalimanı'nın yanı başında bulunan bölgeler. Bu sayede arsa fiyatlarının fırladığı bölgelerin diğer bir avantajı ise Kuzey Marmara Otoyolu'nun devamı konumunda olmaları.

emlaktasondakika.com ekibinin hazırladığı Kuzey Marmara Otoyolu güzergahı videosu

İşte prim yapacak bölgeler

Avrupa Yakası'nda Akpınar, Ağaçlı ve Çiftalan bölgeleri 3. Havalimanı'nın yer alacağı bölge olarak bilinirken Arnavutköy, Eyüp ve Başakşehir ilçeleri önümüzdeki dönemde büyük primler sağlayacak. Ayrıca Avrupa Yakası'nda köprü bağlantı yollarının yer aldığı ilçelerde benzer artışlar olacak.

Beykoz'a bağlı Poyraz'a köprü piyangosu

Anadolu Yakası'na gelindiğinde ise aslında en şanslı bölge Poyrazköy diyebiliriz. 3. Köprü'nün Asya'daki ayağı Poyraz bölgesinde yükseliyor. Beykoz'a bağlı olan bölgenin hemen komşusu Anadolu Feneri. Küçük bir kasabayı tadında yaşamın sürdüğü Poyraz, mevcut limanı ve plajıyla da biliniyor.

Galatasaray'ın arsaları değerleniyor

Galatasaray'ın çok değerli arsalara sahip olduğu Riva bölgesi de 3. Köprü'ye tünelle bağlanacak. Riva Tüneli'nde sona gelinirken mevcut yerleşimin düzenli bir şekilde devam ettiği ilçenin komşusu Paşamandıra bölgesi köprüden nasibini alacak. Çekmeköy'e doğru ilerledikçe İshaklı ve Cumhuriyet semtleri de köprüyle birlikte önümüzdeki dönemde adını sıkça duyacağımız ilçelerden birisi olacak.

Köprü tam gaz devam ediyor

Anadolu Yakası'nda TEM Bağlantı Yolu sayesinde Alemdağ ve Çekmeköy'e de büyük artılar kazandıran 3. Köprü'de tabliyelerin montaj çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Toplamda 59 tabliye ve 176 adet askı halattan oluşacak olan köprü dünyanın en geniş asma köprüsü olma unvanını da elinde bulunduracak.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

3. köprü son hali 3. köprü bağlantı yolları 3. köprü güzergahı