3.köprü

3. Köprü’de sıra 15'inci tabliyede!

Genel Uğurcan Tokay 23.06.2015
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde sona yaklaşılıyor. 13 standart tabliyeyle birlikte 2 geçiş segmentinin yerleştirildiği köprüde çalışmalar sürüyor.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli yatırımları arasında yer alan 3. Köprü'de çalışmalar devam ediyor. İstanbul'da trafik problemini büyük ölçüde ortadan kaldıracak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde 15'inci tabliyenin segmenti yerleştirildi ve montaj çalışmaları sürüyor.

Avrupa Yakası'nda 7, Asya Yakası'nda 6 olmak üzere 13 standart çelik tabliye ile birlikte 2 adet geçiş segmentinin montajı sonrasında önemli bir süreç daha aşılmış olacak. 

3. köprünün avrupa yakasındaki şantiyesi

Ana kablo yapımında kullanılacak kedi yolunun montajı devam ederken betornarme tabliyede, betonarme imalatları tamamlandı ve geçici iskelelerin sökümüne başlandı.

Ana kablo imalatları tamamlanan 3. Köprü'nün 29 Ekim 2015 günü açılması hedefleniyor. Bu kapsamda yoğun bir çalışma sürecinde olan köprünün ana kablolaları Türkiye'deki depolarda tutuluyor.

3. köprü asya yakası

3. Köprü'de eğik askı kabloların yapımı devam etmekte olup, Avrupa yakasında ana açıklık ve kenar açıklıkta 6'şar, Asya yakasında ise kenar açıklıkta 6, ana açıklıkta 5 adet eğik askı kablosunun montaj ve germe işlemleri tamamlandı. Geri kalan eğik askı kablolarının montaj ve montaja hazırlık işleri ise sürüyor.

3. köprü

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

3. köprü son durum 3. köprü ne durumda yavuz sultan selim köprüsü son durum 3. köprü ne durumda