3. köprü bağlantı yolları

3. Köprü'de 300 metrelik viyadük kullanıma hazır!

Genel Uğurcan Tokay 26.05.2015
Yapımı tüm hızla devam eden 3. Köprü'de 300 metrelik viyadük 7 kullanıma hazır hale geldi.
3. Köprü Projesi'ndeki viyadükler tek tek tamamlanmaya başladı. Projenin E-1 kısmında yer alan 300 metre uzunluğundaki viyadük 7'de kullanıma hazır hale getirildi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışmalar devam ediyor. Projede yer alan 64 adet viyadükte çalışmalar eş zamanlı olarak sürdürülüyor. Projenin Mahmutbey- Odayeri bölümü yakınlarındaki viyadük 7'de de çalışmalar tamamlandı, viyadük kullanıma hazır hale getirildi. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=3.+k%c3%b6pr%c3%bc+ba%c4%9flant%c4%b1+yollar%c4%b1'>3. köprü bağlantı yolları</a> son durum
 
E1 Kısmı Viyadük Şefi, " Viyadük otoyolun 13.961-14.261 kilometreleri arasında.Yaklaşık 40 işçi çalıştı. Önce temel kazıları yapıldı, sonra grobetonlar ,arkasından temel demirleri hazırlanıp betonları döküldü, devamında elevasyonlar yükseldi ve sırasıyla başlık kirişleri döküldü. Şimdi de başka bir sahada imalatları yapılan Prekast kirişler viyadüğün olduğu yere getirilerek montajlandı ve üstüne döşeme betonları dökülmek suretiyle viyadük tamamlanmış oldu. İlk grobetonlar, 2013'ün Ağustos ayında atıldı, son beton dökümü ise Mart 2015'de gerçekleştirildi." dedi.  

3. köprü tabliyeleri
 
Viyadük 7'de, yaklaşık 34.000 metreküp beton dökülerek 5200 ton demir kullanıldı. 

E1 Kısmı Viyadük Şefi,  "Yolumuzun 14. kilometresinde bulunan viyadük yol trafiğe açıldığında burdaki derin vadiyi sürücülerin konforlu bir şekilde geçmesini sağlayacak.Ayrıca devam eden yol yapım çalışmalarında asfalt, mekanik, beton, mıcır nakilleri vadiyi inip çıkmak yerine, köprü üstünden geçmek suretiyle sağlanacağından diğer yol imalatları daha kolay ve hızlı yapılabilecek" açıklaması yaptı. 

 

3. köprü bağlantı yolları 3. köprü projesi 3. köprü viyadükleri kuzey marmara otoyolu bağlantı yolları