Vadistanbul Bulvar / Artaş İnşaat - İnvest İnşaat

Artaş İnşaat - İnvest İnşaat firmasının Vadistanbul Bulvar projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
vadi istanbul emlak konut yeni arsa

Vadistanbul’un yanındaki arsaya Emlak Konut kondu!

Emlak Konut GYO Uğurcan Tokay 11.03.2015
Emlak Konut GYO, Vadi İstanbul'un yanı başında yer alan arsayı satın aldı.
Vadistanbul projesinin yanı başında yer alan 45 bin metrekarelik arsanın yeni sahibi Emlak Konut GYO oldu. Skyland projesiyle de çok yakın bir konumda bulunan arsa üzerinde gecekondu tarzında yapılar bulunmakta. Emlak Konut'un önümüzdeki günlerde arsayı satış karşılığı gelir paylaşımı modeliyle satışa açması bekleniyor.

Konum olarak çok değerli bir bölgede bulunan arsa Atatürk Havalimanı'na 19 kilometre, Boğaziçi Köprüsü'ne 6,2 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 5 kilometre uzaklıkta bulunan arsanın idareye ait 36 bin 765 metrekarelik bölümünde yapılan hesaba göre 2.25 emalden 82 bin 687 metrekarelik konut alanı ortaya çıkıyor.

TOKİ'nin planı buydu

Bu doğrultuda 19 bin 775 metrekarelik inşaat alanı bölgedeki hak sahiplerine terk edileceğinden miktar 62 bin 912 metrekare olacak. Emsal inşaat alanının yüzde 20 arttırılmasıyla birlikte bu rakam 75 bin 494 metrekareye yükselecek. Arsa üzerinde inşa edilecek projede, çevredeki yatırımlara bakarak metrekare fiyatının 7 bin 400 lira seviyelerinde olması bekleniyor. Bu plana göre hazırlatılan projede Emlak Konut'un hasılat payı yüzde 40 olarak belirlendi. Tüm rakamlar bir araya getirildiğinde oluşturulacak projenin tamamının satılması durumunda 561 milyon liraya yakın ciro elde edilmesi ve bu rakamın 224 milyon liralık bölümünün Emlak Konut'a geçmesi bekleniyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

vadistanbul emlak konut gyo arsaları toki emlak konut gyo arsaları