Tual Bahçekent / Dağ Mühendislik

Dağ Mühendislik firmasının Tual Bahçekent projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
tual-bahcekent

Emlak Konut GYO'dan müthiş kampanya!

Emlak Konut GYO Uğurcan Tokay 28.07.2016
Kampanyaya göre dairenin yüzde 20'si peşin ödenecek. Kalan kısım ise 120 ayda tamamlanacak.
Emlak Konut GYO, merakla beklenen konut kampanyasını açıkladı. Buna göre yüzde 20 peşinatla ev satılacak. Kalan bölüm ise 120 ayda TÜFE artışına göre ya da yüzde 0,7 faizle tamamlanacak. İşte Emlak Konut'un kampanyayla ilgili açıklaması…

 “Bilindiği gibi Emlak Konut'un gelir paylaşımlı projelerinde satışlar peşin (banka kredisi dahil) yada kısa vadeli senetlerle yapılmaktadır.

Ancak, son dönemde yaşamış olduğumuz gelişmelerden sonra piyasadaki bekleme eğilimini kırmak ve satışları arttırmak için ve bu süreçte yüklenicilerimizin nakit akımlarına pozitif katkı yapabilmek için aşağıdaki kampanya düzenlenmiştir.

30 farklı projemizde aşağıdaki yöntemlerle taksitli satışlar yapılacaktır:

a)      %20 peşinat 120 aya kadar vade ve vadeye tüfe artışı uygulaması

b)      %20 peşinat 120 aya kadar vade aylık % 0,7 vade farkı uygulaması ile satış yapılması.

Bu satışlarda peşinat ve ilk 12 aylık taksit tutarından emlak konut kendi payını almayarak tahsilatın tamamını yüklenicinin proje hesabına aktaracak. 13.aydan sonraki tüm vadeli alacaklar Emlak Konut'a kalacak ve bu vadeli alacaklar yüklenicilerin Emlak Konut'a olan taahhüdünden düşülecektir. Bunun maksimum limiti yüklenicilerin emlak konuta taahhüt ettikleri şirket payı toplam gelirinin %20 si olacaktır”

Emlak Konut GYO, Türkiye'nin geleceğine ve ekonomisine olan güveninin göstergesi olarak görülmemiş bir kampanyaya imza atıyor. Yüklenici firmaların katılımıyla gerçekleştirilen'TÜFE'li Satış Kampanyası' çerçevesinde; yüzde 20 peşinat,yüzde 0.70 faiz ve120 aya kadar vadeyle ev sahibi olmak mümkün olabilecek.Kampanya, 1 Ağustos - 31 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacak.

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olarak konut edindirme faaliyetlerini aralıksız sürdüren Emlak Konut GYO, ev sahibi olmayı kolaylaştıracak tarihi bir kampanyaya imza atıyor. Emlak Konut'un yüklenici firmalarınıntoplam 30 projede 15 bin konut ve ticari alanladahil olacağı'TÜFE'li Satış Kampanyası' ilevatandaşınsosyal konut edindirme şartlarında ev sahibi olmasıhedefleniyor. 

Kolay ödeme alternatifleriyle dikkat çeken kampanyaya göre; bağımsız bölüm bedelinin yüzde 20'si peşin ödenecek, yüzde 10'luk kısım ara ödeme olarak tahsil edilecek. Kalan yüzde70'lik ödemenin ise;TÜFE'ye göre ya da aylık yüzde 0.70 vade farkı ile 120 aya kadar taksitlendirilmesi mümkün olacak. 
1 Ağustos-31 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacak kampanyanın diğer bir seçeneğinde ise; bağımsız bölüm bedelinin en düşük yüzde 30 peşin, kalan yüzde 70'lik kısmının 120 aya kadar TÜFE'li veya aylık yüzde0.70 vade farkı ile taksitlendirilmesisöz konusu olabilecek.

"Türk Milleti her şeyin en iyisini hakediyor"

Kampanyanın vatandaşa uygun şartlarda konut edindirme avantajının yanı sıra sektöre de büyük ivme kazandıracağını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, kampanyayı hayata geçirme kararı almanedenlerini "Terör örgütü FETÖ'nündarbe girişiminin ardından canını ortaya koyarak görülmemiş bir direniş gösteren Türk Milleti, her şeyin en iyisini 

hak ediyor. 15 Temmuz gecesi ve sonrası büyük bir demokrasi mücadelesi veren milletimiz için yapılması gereken her ne varsa biz bunu yapmaya hazırız" diye açıkladı.

"Konut sahibi olmak için en doğru zaman"

Tarihi bir kampanyayı hayata geçirdiklerinin altını çizen Murat Kurum, bugüne kadar alt gelir grubu için uygulanan oranların orta ve üst gelir grubu için de geçerli olacağını söyledi. Kurum "Aldığımız kampanya kararı tarihte bir ilk, aylık yüzde 0.70 faiz oranı yılda yüzde 8.4gibi bir orana denk geliyor. Bu, finans kuruluşlarının bile kısa vadede altından kolay kolay kalkacağı bir oran değil. 

Kampanyamız şirketimizin nakit akışında olumsuz bir etki yapmayacağı gibiaksine satışları artıracak, sektöre ivme kazandıracak olan kampanyamız, konut almak isteyenler için tarihi bir fırsat. Konut sahibi olmak ve gayrimenkule yatırım yapmak için en doğru zaman... Biz Emlak Konut olarak Türkiye'nin geleceğine ve ekonomiye güveniyor, yarınlara emin adımlarla yürüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm taahhütlerimizi aksatmadan yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. 15 Temmuz sürecinde yaşananların hiçbir şekilde bizim çalışmalarımıza olumsuz bir etkisi olmayacak" diye konuştu. 

TÜFE oranı sabitlenerek, satın alma gücü artırılıyor

Emlak Konut GYO şartnamesinde; TÜFE'li satışlarda 30.06.2017 tarihine kadar TÜFE güncellemesi yapılmayacağı ve TÜFE güncellemesinin 2017 yılının ikinci dönemden itibaren başlayacağı öngörülüyor. Şartnamede TÜFE oranının 6 aylık yüzde5'i aşması durumunda ise satışlar için güncelleme oranının 6 aylık yüzde5'le sınırlandırılacağı belirtiliyor. 

Ticari ünitelerin dönem içerisinde açık artırma usulü ile satışa sunulması durumunda ise; açık artırma tarihinin satış tarihi olarak kabul edileceği ve kampanya şartlarının uygulanacağının belirtildiği şartnamede; kampanyaya katılan firmaların uyacağı şartların konut edinme şartlarıyla aynı olacağı bilgisi yer alıyor.

Hangi projeler var?

"Adım İstanbul, Ağaoğlu Maslak 1453, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, Bahçekent Emlak Konutları dükkanlar, Bahçekent Emlak Konutları Ofisler, Bahçekent Flora, Başakşehir Emlak Konutları dükkanlar, Başakşehir Merkez Çarşı (MAKRO), Bulvar İstanbul, Emlak Konut Körfezkentdükkanlar, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evora Tuzla 1. Bölge, Evvel İstanbul, Göl Panoroma Evleri, İstmarina, Karat 34, Koordinat Çayyolu, Metropol İstanbul, Nevşehir Emlak Konutları, Nidakule Ataşehir dükkanlar, Nidakule Kayaşehir, Park Mavera 1, Sofa Loca, Tema Şehir Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent, Park Mavera 2."

emlak konut gyo emlak konut gyo kampanya emlak konut gyo 2016 kampanya