Emlak Konut Alibeyköy

Emlak Konut Alibeyköy arsasının sahibi Yeni Yapı ve Taca!

Emlak Konut GYO Emine Pile 02.02.2016
"İstanbul Eyüp Alibeyköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesinin 2. oturumu düzenlendi.

İstanbul Eyüp Alibeyköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumu bugün gerçekleştirildi. 1. oturumunun 21 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirildiği arsa ihalesine yoğun bir katılımla 16 firmadan teklif gelmişti. 2. oturumunun bugün düzenlendiği ihalede de firmalar kıyasıya yarıştı. 1. tur ve 2. turda dev rakamların teklif edildiği ihalede son tur olan sözlü turdan sonra ise 20 dakika ara verildi. Sözlü turda en yüksek idare payı oranı Gül İnşaat ve ortağından gelirken ortaklık, satış toplam geliri olarak 250 milyon lira, idare payını ise bu rakamın 36'sına karşılık gelen 90 milyon lira olarak teklif etti. İhalede en yüksek oranı Gül İnşaat verirken Eroğlu İnşaat'ta şirket payı olarak 96 milyon lira önerdi. Buna göre kapalı mali tekliflerde idare payının 96 milyon liradan yüksek, idare pay oranını ise minimum yüzde 36 olması gerekiyor.

ALİBEYKÖY ARSASININ KAZANANI YENİ YAPI VE TACA İNŞAAT

Kapalı zarf usulü teliflerin verildiği en son aşamada ise Yeni Yapı İnşaat San. ve Tic. A.Ş. ~ Taca İnş. ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı STG olarak en yüksek teklif olan 442 milyon 500 bin lira, şirket payı olarak ise bu rakamın yüzde 38'ine karşılık gelen 168 milyon 150 bin lira önerdi.

Emlaktasondakika.com'un katıldığı Alibeyköy arsa ihalesi canlı olarak yayınlandı. 

Son dönemlerde dev firmaların büyük ilgi gösterdiği Alibeyköy ilçesinde satışa çıkarılan arsa 35 bin 856 metrekare yüzölçümüne sahip. Birçok markalı projeye yakım konumda olan ve Türk Telekom Arena Stadı'na, Hasdal Kavşağı'na, İSKİ AKOM'a, TEM Okmeydanı bağlantı yoluna komşu bulunan arsa Alibeyköy'deki 859 ada 6 parselde bulunuyor. 

İHALEDE GELEN EN YÜKSEK TEKLİF ŞÖYLE;

Emlak Konut GYO tarafından 2 Şubat 2016 tarihinde yapılan 'İstanbul Eyüp Alibeyköy Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi' İhalesinin 2. oturumunda; 

Gelen en yüksek teklif: 

  • Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG): 442.500.000,00 TL
  • Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG): 168.150.000,00TL
  • Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı: %38,00 ile
     
"YENİ YAPI İNŞAAT SAN. VE TİC A.Ş. ~ TACA İNŞ. VE TİC. A.Ş.  İŞ ORTAKLIĞI" tarafından verildi. 

Tekliflerin değerlendirme aşamasında olduğu Alibeyköy arsa ihalesinde ihaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedeli 46 milyar 400 milyon lira olarak açıklandı. 

1. OTURUM TEKLİFLERİ İÇİN TIKLAYIN!

2. OTURUM TEKLİFLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Emlaktasondakika.com/Emine Pile

Uğurcan Tokay ihaleden aktardı

Emlak Konut Alibeyköy yeni yapı ve taca eyüp ihale Yeni Yapı İnşaat San. ve Tic. A.Ş.