Concord İstanbul / Teknik Yapı

Teknik Yapı firmasının Concord İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Emlak Konut GYO ihalesi görüntüsü

Başakşehir Hoşdere 4. Etap'ta Yılmaz İnşaat önde gidiyor

Emlak Konut GYO Hüseyin Belibağlı 17.03.2015
Emlak Konut GYO modern kentler üretmeye Başakşehir Hoşdere’de devam ediyor. Firmanın son ihalesinde Yılmaz İnşaat en yüksek teklifi veren taraf oldu.
Emlak Konut GYO modern kentler üretmeye Başakşehir Hoşdere'de devam ediyor. Firma Başakşehir Hoşdere 4. Etap arsasının ihalesinde ilk oturumu gerçekleştirdi.

Emlak Konut GYO'nun Başakşehir Hoşdere 4. Etap'ta satışa çıkardığı ihalenin ilk oturumuna 7 firma ve iş ortaklığı katıldı. Yılmaz İnşaat 400 milyon lira hasılat miktarı ve 100 milyon lira arsa payı ile en yüksek teklifi veren taraf oldu.

İhaleye katılan firmalar, iş ortaklıkları ve verdikleri arsa payı miktarları şöyle:

Yılmaz İnşaat: İlk oturumun kralı Yılmaz İnşaat oldu. Firma 400 milyon lira proje değeri ile birici olurken bu rakamdan elde edeceği yüzde 25'lik kısmı oluşturan 100 milyon lirayı kuruma aktaracağını taahhüt etti.

İzka - Star İş Ortaklığı: 350 milyon lira proje bedeli teklif eden ortaklık, bunun yüzde 18'i olan 63 milyon lirayı Emlak Konut GYO'ya arsa payı olarak önerdi.

Dağ Mühendislik-Dağ Mimarlık İş Ortaklığı: Emlak Konut GYO'nun arsa ihalelerinde sık sık rastladığımız firmalar geliştirecekleri proje için 150 milyon lira, bunun yüzde 15'i olan 22 milyon 500 bin lirayı da arsa payı olarak kuruma önerdi.

Baş Yapı - Akkom İş Ortaklığı: Yapacağı projeye 100 milyon liralık bir değer biçen ortaklık, bunun yüzde 16'sı olan 16 milyon lirayı arsa payı olarak kuruma önerdi. Baş Yapı şu anda halen Emlak Konut GYO'dan aldığı Ankara Sofa Loca ve Yenibosna arsalarını geliştirmekle meşgul. 

Teknik Yapı - Teknik Yapılar İş Ortaklığı: Evora İstanbul'da sona yaklaşan Teknik Yapı Holding Emlak Konut GYO'nun ihalelerinde boy göstermeye başladı. Geçtiğimiz hafta yapılan İstinye arsanın ihalesinde Emay İnşaat ile birlikte fiyat veren Teknik Yapı şimdi de Başakşehir'de şansını deniyor. Teknik Yapı kendisine ait iki firmanın iş ortaklığında bu ihaleye teklif verdi. Geliştireceği projeye 50 milyon lira diyen firma, bunun yüzde 15'i olan 7 milyon 500 bin lirayı da arsa payı olarak teklif etti. Teknik Yapı bu rakam ile ihalenin en düşük rakamını veren firma oldu.

Cihan İnşaat-Kadifeteks -Yör Yapı İş Ortaklığı: Bu İhalenin en kalabalık grubunu oluşturan iş ortaklığı yapacakları projeye 250 milyon lira, bunun yüzde 20'si olan 50 milyon lirayı arsa karşılığı olarak kuruma teklif etti.

Bema İnşaat - MMS - Nayla İş Ortaklığı: Yapacakları projeye 75 milyon lira diyen iş ortaklığı bu rakamın yüzde 20'si olan 15 milyon lirayı arsa payı olarak Emlak Konut GYO'ya teklif etti.

İhale komisyonu gelen teklileri inceledikten sonra ikinci oturumun yer, tarih ve saat bilgisini hem firmalarla hem de kamuoyu ile paylaşacak.

İhale haberi için tıklayın

Hüseyin Belibağlı-Uğurcan Tokay/Emlaktasondakika.com

emlak konut gyo Yılmaz İnşaat Teknik Yapı Baş Yapı Dağ Mühendislik