Vahit Okumuş, yıllar içinde tünellerde yapılan yanlış uygulamaların yol açtığı nem nedeniyle kanalların uç kısımlarının ve duvar aralıklarının hava almayacak durumu gelmiş olabileceğini açıkladı. Okumuş, bu nedenle tünellerin kapanmış olma ihtimalinin bulunduğunu ve bunn ilerleyen dönemlerde büyük hasarlar oluşturabileceğini belirtti.

Yapımına 29 Mart 2013 yılında başlanan Çamlıca Camii’nde çalışmalar hızla sürüyor. İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmetleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, Cumhuriyet tarihinin en büyük cami kompleksi olacak Çamlıca Camii’nin inşaatında 500 kişilik bir ekibin 7/24 çalıştığını söyledi.

İstanbul'un Çamlıca Tepesi'nde hayata geçirilecek olan Çamlıca Camisi projesinin şantiye görüntüleri emlaktasondakika.com farkıyla yayında... 121 bin metrekare arsa alanından oluşan cami 15 bin 40 metrekarelik bir alana oturacak. Caminin 37 bin 500 kişilik cemaat mahalli olacak. Kendi tapulu alanı 57 bin 500 metrekare olan cami yaklaşık 131 milyon liraya mal olacak