Emlak Konut'un ‘Gelin, birlikte inşa edelim’ çağrısına 200 başvuru geldi

Emlak Konut'un ‘Gelin, birlikte inşa edelim’ çağrısına 200 başvuru geldi

Emlak Konut GYO’nun küçük ve orta ölçekli yatırımcıları harekete geçirmek için yaptığı ‘Gelin, birlikte inşa edelim’ çağrısına bugüne kadar 200 başvuru geldi.

Konut piyasasında artan talep ve azalan arz ile birlikte satılık/kiralık konut fiyatlarında ani yükselişler yaşandı. Yıl içinde bu fiyatları baskı altına almak için yeni üretimlere hız verdiğini duyuran Emlak Konut GYO, yaklaşık bir ay önce, sektörde üretimi artırmak, istihdamı desteklemek için küçük ve orta ölçekli yatırımcıyı harekete geçirmek için ‘birlikte inşa edelim’ çağrısı yapmıştı. 

Bu kapsamda Emlak Konut GYO, geliştiricilere; satış, birlikte geliştirme gibi her türlü desteği vermeye hazır olduğunu açıkladı. Şirket, kendi projelerini yönettiği anlayış ve prensiple, kendi kontrollerinde olmak üzere, yatırımcılarla birlikte yeni konutlar üretmeyi hedefliyor. Bu kapsamda yapılan çağrıya bugüne kadar 200 başvuru olduğu belirtildi.

Yeni aşamaya geçildi

Konut üretimini hızlandırmak için 15 bin konut üretimini devreye alan şirket, girişimcilere de destek olacak. Yoğun talep gören çalışma için daha önce açıklama yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, “Elinde dönüşüm yapmak için veya yeni proje geliştirmek için projesi, kat karşılığı sözleşmesi veya yapı ruhsatı olan üreticiler bize veya yine bu sektörde faaliyet gösteren iştirakimiz Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi (EPP) Şirketimize başvuru yapabilirler” diyerek çağrılarını iletmişti.

Gedikli, başvuruların hem Emlak Konut ve EPP Web sitesi, hem de çağrı merkezi üzerinden yapılabildiğini kaydederken, orta ve küçük ölçekli yatırımcıyı harekete geçirmek, üretimi, istihdamı artırmak, büyümeye ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla oluşturulacak bu girişimden ve gelen başvurulardan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Hakan Gedikli, üretime teşvik noktasında başlattıkları bu proje ile beraber çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Üreten Türkiye için orta ve küçük ölçekli girişimci ile geliştireceğimiz bu projede 200’ü aşkın başvuru sonrası ekiplerimiz sahada inceleme yapmaya başladı. Emlak Konut adına bir sonraki aşamaya geçtiğimizi söyleyebilirim. Proje çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz. Ülkemizin ve milletimizin gücüne güveniyor, üretimde sağladığımız istikrarın arkasında duruyoruz."

Sistem nasıl işleyecek?

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Gedikli, sistemin işleyişine ilişkin ise şu bilgileri paylaştı:

“Kendi projelerimizi yönettiğimiz anlayış ve prensiple, bizim kontrolümüzde ama birlikte yeni konutlar üreteceğiz. Elinde dönüşüm yapmak için veya yeni proje geliştirmek için projesi, kat karşılığı sözleşmesi veya yapı ruhsatı olan üreticiler bize veya yine bu sektörde faaliyet gösteren iştirakimiz Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi’ne (EPP) başvurabilirler. Böylece hem inşaatlarımızı devletin gücüyle ve marka değeriyle yapacağız hem de vatandaşımız kazanacak.”

Milliyet

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Emlak Konut Beykoz Tokatköy projesinde son durum!
  • 22.07.2022 15:34

Emlak Konut Beykoz Tokatköy projesinde son durum!

Emlak Konut GYO Beykoz Tokatköy kentsel dönüşüm projesinde geri sayım başla ...

Emlak Konut Ümraniye İnkılap ihalesini Kiler GYO&Biskon Yapı kazandı!
  • 21.07.2022 11:26

Emlak Konut Ümraniye İnkılap ihalesini Kiler GYO&Biskon Yapı kazandı!

Emlak Konut GYO Ümraniye İnkılap arsası sahibi buldu. Emlaktasondakika.com olara ...

Emlak Konut Avcılar 2. Etap arsasına 4.7 milyar TL! 
  • 25.06.2022 01:04

Emlak Konut Avcılar 2. Etap arsasına 4.7 milyar TL! 

Emlak Konut GYO Avcılar Firuzköy 2. Etap arsa ihalesini Cevahir Yapı&HB ...

Emlak Konut Bizim Mahalle 2. Etap 1. Kısım ihaleye çıkıyor!
  • 15.06.2022 17:08

Emlak Konut Bizim Mahalle 2. Etap 1. Kısım ihaleye çıkıyor!

Emlak Konut GYO Bizim Mahalle 2. Etap 1. Kısım arsası ihale yöntemiyle satışa aç ...

Emlak Konut Avcılar Firuzköy 1. Etap ihalesini Dağ Mühendislik kazandı
  • 30.05.2022 11:32

Emlak Konut Avcılar Firuzköy 1. Etap ihalesini Dağ Mühendislik kazandı

Emlak Konut GYO Avcılar Firüzköy 1. Etap 1. Kısım arsa ihalesinin bugün gerçekle ...

Emlak Konut Asansör Sistemleri’nin sermayesi artırıldı!
  • 11.05.2022 11:50

Emlak Konut Asansör Sistemleri’nin sermayesi artırıldı!

Emlak Konut GYO, Emlak Konut Asansör Sistemleri şirketinin sermayesinin 275 mily ...