Imak Ofset Yönetim Ofisi'ne uluslararası ödül!
Imak Ofset Yönetim Ofisi'ne uluslararası ödül!
14.01.2021

EDDA Architecture tarafından gerçekleştirilen Imak Ofset Yönetim Ofisi, European Property Awards 2020’de 'Best Office Interior Turkey' ödülünü aldı.

Buderus, Kombinin Ustası Yarışması ile 2 ödül daha kazandı
Buderus, Kombinin Ustası Yarışması ile 2 ödül daha kazandı
13.01.2021

Isıtma sektörünün önde gelen uzman markalarından Buderus, Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Projesi ile iki ödül daha aldı.

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri'ne ödül!
Eczacıbaşı Yapı Gereçleri'ne ödül!
09.01.2021

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, atık ısıyı inovatif yöntemlerle dönüştürerek sıcak su için kullandığı projeyle fikir kategorisinde ödül aldı.

İBB'nin meydan projelerinde birinciler ödüllerini aldı
İBB'nin meydan projelerinde birinciler ödüllerini aldı
05.01.2021

İBB'ye bağlı İstanbul Planlama Ajansı'nın organize ettiği meydanlar için düzenlenen yarışmada birinci olanlar ödüllerini aldı.

Altın Çekül Yapı Kataloğu Ödülleri sahiplerini buldu
Altın Çekül Yapı Kataloğu Ödülleri sahiplerini buldu
05.01.2021

26. kez düzenlenen “ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri” bu yıl, Türkiye’nin İlk ve Tek Malzeme Kataloğu çatısı altında sahiplerini buldu.

Kalekim'e Altın Çekül'den iki ödül!
Kalekim'e Altın Çekül'den iki ödül!
05.01.2021

Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’nde ödül kazanan Kalekim yenilikçi ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaleseramik'e Altın Çekül'den büyük ödül!
Kaleseramik'e Altın Çekül'den büyük ödül!
04.01.2021

Kaleseramik, 26.kez hayat bulan “Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri”nde Yapı Kataloğu Mutfak-Banyo Kategori Ödülü’ne layık görüldü.

Baumit'e Altın Çekül Ödülü!
Baumit'e Altın Çekül Ödülü!
31.12.2020

Baumit, Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’nde İnce Yapı Sıva ve Boya Sistemleri ödülüne layık görüldü.

Altın Çekül'den Bien'e Zemin/Duvar Kategorisi ödülü!
Altın Çekül'den Bien'e Zemin/Duvar Kategorisi ödülü!
30.12.2020

Yapı sektöründeki en iyi ürünlerin seçildiği ‘’Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’’ sahiplerini buldu.

Kastamonu Entegre'ye İnovaLİG’den ikinci ödül!
Kastamonu Entegre'ye İnovaLİG’den ikinci ödül!
27.12.2020

Kastamonu Entegre, İnovaLİG Ödül Töreni’nde “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

<p>&nbsp; <p>İnovasyon ve Ar-Ge alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Kastamonu Entegre, 8. Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen İnovaLİG Ödül Töreni'nde “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde Türkiye ikincisi oldu. Firma, geçtiğimiz yıl “İnovasyon Stratejisi” kategorisinde aldığı ödülün ardından bu yıl elde ettiği ikinci İnovaLİG ödülüyle bu alandaki başarısını perçinledi. <p>Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen ve inovasyon ekosisteminin ülkemizdeki en büyük buluşması olan 8. Türkiye İnovasyon Haftası'nda, beş farklı kategoride Türkiye'nin en inovatif şirketleri ödüllendirildi. Hilton İstanbul Bosphorus'ta gerçekleşen İnovaLİG Ödül Töreni'nde, ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, 2019 yılı İnovaLİG programında farklı sektörlerden 1236 firma arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.&nbsp; Yıldız: “İnovasyonu büyümenin yeni aracı olarak görüyoruz” <p>Ödülü Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanı İsmail Gülle'den teslim alan Kastamonu Entegre CEO'su Haluk Yıldız, inovasyon kavramının kurum kültürlerinin ayrılmaz bileşeni olduğunu dile getirerek şunları söyledi:&nbsp; <p>“Geleneksel bir sektörde inovasyonu rekabet stratejisi olarak benimsedik ve şirket içinde bu kültürü inşa etmeye odaklandık. Geçtiğimiz yıl, şirketimizin 50. yıldönümünde elde ettiğimiz İnovaLİG - İnovasyon Stratejisi Ödülü, bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmalar için değerli bir mükafat ve gelecekteki çalışmalar için önemli bir motivasyon kaynağı oldu.&nbsp; <p>Kastamonu Entegre olarak inovasyonu büyümenin yeni aracı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda TİM ve Sabancı Üniversitesi iş birliğiyle yürütülen İnoSuit - İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı'na katılarak, kurumsal inovasyon sistemimizi oluşturmaya yönelik bir yol haritası tasarladık ve bütüncül bir inovasyon sistemi oluşturduk. İnovasyonu kolektif bir çaba olarak algıladığımız için paydaşlarımızın bu konudaki desteğini önemsiyor, müşterilerimizle stratejik iş birliklerine giderek rekabet gücümüzü artırıyoruz.&nbsp; <p>Teknopark İstanbul'daki Ar-Ge yapılanmamız; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, Türkiye'nin önde gelen üniversiteleri, start-up'lar, uluslararası organizasyonlar ile başarılı projelere imza atıyor. Ayrıca, şirket bünyesinde kurduğumuz Fikir Platformu ile çalışanlarımızın inovasyon süreçlerine dahil olabilmelerine imkân tanıyoruz. Empati, fikri denklik ve kolektif zeka ilkeleri etrafında oluşturduğumuz bu platformda yenilikçi fikirlerin uygulamaya geçmesine rehberlik ediyoruz. Layık görüldüğümüz bu kıymetli ödül vesilesi ile İş Planlama ve İnovasyon Direktörlüğümüz başta olmak üzere, şirketimizde inovasyon kültürünün gelişmesine katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.”
GROHE SmartControl mutfak, 2020’de 10 tasarım ödülü aldı
GROHE SmartControl mutfak, 2020’de 10 tasarım ödülü aldı
22.12.2020

GROHE SmartControl mutfak, kazandığı on ödülle 2020’nin çoğu tasarım ödülüne layık görülen ürün oldu.

Koçtaş'a Dijital Dönüşüm Zirvesi'nden iki ödül!
Koçtaş'a Dijital Dönüşüm Zirvesi'nden iki ödül!
19.12.2020

Koçtaş, International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen ‘Dijital Dönüşüm Zirvesi 2020’de 2 ödüle birden layık görüldü.

ADM Elektrik'e 'Leylek Yuvası'ndan ödül
ADM Elektrik'e 'Leylek Yuvası'ndan ödül
18.12.2020

Üç ilde dağıtım hizmeti veren ADM Elektrik, bölgede yer alan 700 yuva ve her yıl ağırladığı 6 bin leylekle doğal yaşamın korunmasına katkı sağlıyor.

İstanbul'un gözdesi Avrasya Tüneli'ne büyük ödül!
İstanbul'un gözdesi Avrasya Tüneli'ne büyük ödül!
17.12.2020

Uluslararası İnovasyon Ödülleri kapsamında Hizmet ve Çözüm kategorisinin kazananı Avrasya Tüneli oldu.

8. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri'nin kazananları belli oldu!
8. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri'nin kazananları belli oldu!
16.12.2020

Yurtbay Seramik’in Yapı Medya İletişim işbirliğiyle bu yıl sekizincisini düzenlediği Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri’nin kazananları belli oldu.

Kastamonu Entegre'ye Uluslararası Mükemmellik Ödülü!
Kastamonu Entegre'ye Uluslararası Mükemmellik Ödülü!
15.12.2020

Kastamonu Entegre, dünyanın en yetkin kuruluşlarından olan EIPM tarafından iş sürekliliği alanında “Mükemmeliyet Ödülü” ile onurlandırıldı.

Altın Çekül Yapı Kataloğu Ödülleri'nin kazananları belli oldu
Altın Çekül Yapı Kataloğu Ödülleri'nin kazananları belli oldu
09.12.2020

26. kez hayat bulan “ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri” jüri değerlendirmeleri tamamlandı ve ödül kazananlar belli oldu.

Kastamonu Entegre'ye Sürdürülebilir İş Ödülü!
Kastamonu Entegre'ye Sürdürülebilir İş Ödülü!
27.11.2020

Kastamonu Entegre, “Fikirden Uygulamaya İnovasyon Yönetimi” adlı projesiyle Sürdürülebilir İş Ödülleri 2020’de ödüle değer görüldü.

Yalıkavak Marina'ya uluslararası en iyi marina ödülü!
Yalıkavak Marina'ya uluslararası en iyi marina ödülü!
17.11.2020

2018-2019 “Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” ödülünü alan Yalıkavak Marina, bu kez de 2020’nin En İyi Uluslararası Marinası seçildi.

Rönesans Lakhta Center'a yılın gökdeleni ödülü!
Rönesans Lakhta Center'a yılın gökdeleni ödülü!
13.11.2020

Rönesans İnşaat tarafından inşa edilen Lakhta Center, Emporis Yılın Gökdeleni Ödülü’ne layık görüldü.

<p>Rönesans İnşaat tarafından inşa edilen Lakhta Center, Emporis Yılın Gökdeleni Ödülü'ne layık görüldü. Dünyanın dört bir yanındaki en yüksek binaları ve nefes kesen mimari projeleri ödüllendiren “Emporis Gökdelen Ödülü” 20 yıllık tarihinde ilk kez Rusya'da gerçekleştirilen bir projeye verildi. <p>Rusya'nın St. Petersburg kentindeki Lakhta Center, 462 metre yüksekliğiyle sadece Rusya'nın değil, Avrupa'nın da en yüksek binası unvanına sahip ayrıca dünyanın en yüksek binaları arasında 14. sırada bulunuyor. <p>Dış yapısı neredeyse 90 derece dönen beş kanattan oluşan Lakhta Center'in bu olağandışı tasarımından oldukça etkilenen jüri, projede çevre dostu ve enerji tasarruflu teknolojiler kullanılmasının da birincilik ödülünde payı olduğunu belirtiyor. Dünyanın kuzeyindeki en yüksek gökdelen olan Lakhta Center, alışılmadık soğuk havaya uygun olarak, ısı kaybını en aza indiren ve enerji tasarrufuna destek veren cepheleri ile dikkat çekiyor. <p>Rekorların projesi: Lakhta Center <p>Lakhta Center projesinde beton dökme işleminde kullanılan 19,624 metreküp beton dünyanın en hacimli kesintisiz beton dökme işlemi olarak Guinness Dünya Rekorları kitabı tarafından tescil edildi. Toplam ağırlığı yaklaşık 670 bin ton olan Lakhta Center'ın inşaatında kullanılan kazıkların çapı yaklaşık 2 metre boyunda. Bu alanda da Dünya Rekorunun sahibi olan projede, kazıkların inşa edildiği derinlik ise tam 82 metre uzunluğunda. <p>Usain Bolt'la yarışan asansör! <p>Lakhta Center yüksek teknolojisiyle de dünyanın sayılı mimari projeleri arasında yer almaktadır. Projenin gökdelen bölümünde toplam 34 yüksek hızlı asansör bulunuyor. Asansörlerin hızı saniyede 8 metreye kadar ulaşabiliyor. <p>Enerji Tasarrufu ve Yeşil Teknolojiler <p>Lakhta Center, inşaat projesinin ekolojik verimliliği için “LEED for Core &amp; Shell” Gold sertifikası aldı. Yeşil teknolojilerin sayesinde enerji tüketimi tahminleri %40'a kadar azaltıldı. Uzmanlara göre, yeşil teknolojilerin kullanımının kendini 20 yıl içerisinde amorti etmesi bekleniyor. Ayrıca, projede kullanılan akıllı ön cephe tasarımı, yeni nesil yangın söndürme sistemi ve asılı kat stratejisi, bina genelinde güvenliği ve enerji verimliliğini artırırken, üst düzeyde bir ses yalıtımı sağlıyor.