TOGG, Las Vegas'taki CES’te görücüye çıkıyor

TOGG, Las Vegas'taki CES’te görücüye çıkıyor

Türkiye’nin otomobili TOGG, dünya sahnesine ilk kez ABD’nin Las Vegas eyaletinden düzenlenecek CES’te çıkmaya hazırlanıyor.

Son yıllarda otomotiv markalarının da gözdesi haline gelen CES, bu yıl yeniden ziyaretçi ağırlamaya hazırlanırken, Omikron kaynaklı artan vaka sayılarından dolayı dev markalar bir bir katılmaktan vazgeçtiğini bildirdi. Daha önce General Motors ve Google’ın otonom sürüş şirketi Waymo fuara fiziksel olarak katılmayacağını duyurmuştu. Son olarak BMW ve Mercedes-Benz markaları da fuardan fiziksel olarak çekildiğini bildirdi. Teknoloji devleri Amazon, Intel, Lenovo, Meta, Microsoft ve Twitter da fuara katılmaktan vazgeçen şirketler arasında yer alıyor.

ERKEN KAPANIYOR

Fuarda dört farklı lansman planlayan BMW, bu planlarını güncelleyerek lansmanları Münih’teki merkezinden canlı yayınlayacak şekilde revize etti. Aynı şekilde Mercedes-Benz de tüm planlarını online olarak gerçekleşecek tanıtımlar üzerine yeniden kurguladı. Şimdiye kadar 50’nin üzerinde marka fuara katılmaktan vazgeçtiğini bildirirken, CES’ten yapılan açıklamada 2100 markanın fuara katılacağı vurgulandı. Öte yandan, yaşanan iptaller ve Omikron’un seyri nedeniyle fuar kapılarını 1 gün erken kapatacak. 5-8 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan CES’in 7 Ocak’ta kapılarını kapatacağı duyurulan son gelişmeler arasında.

TOGG SAHNEYE ÇIKIYOR

Gelişmeleri merakla takip edilen CES 2022, bu yıl Türkiye için ayrı bir önem taşıyor. Türkiye’nin otomobili TOGG, dünya sahnesine ilk kez ABD’nin Las Vegas eyaletinden düzenlenecek CES’te çıkmaya hazırlanıyor. Fuar kapsamında, TOGG’un bu senenin sonunda üretim bantlarından inecek ilk modeli (yüzde 100 elektrikli SUV) tanıtılacak ve TOGG CEO’su Gürcan Karakaş burada bir sunum gerçekleştirecek. Karakaş, Gemlik’teki fabrikada bir araya geldiğimiz son toplantıda, “Fuara, TOGG’un gelecek vizyonunu gösteren akıllı cihazlarımızla katılacağız. Akıllı cihazımızı Turkish Cargo ile ABD’ye uğurladık. Küresel marka yolculuğumuza ‘sanal konvoy’ ile tüm dünyadan binlerce insan eşlik etti. CES’te dünyaya kullanıcı odaklı, akıllı, empatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli özelliklerimizi temsil eden Use-Case Mobility® kavramımızı anlatacağız” demişti.

Hürriyet

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Türkiye'nin otomobili TOGG, Samsun'da sergilendi
  • 19.05.2022 16:18

Türkiye'nin otomobili TOGG, Samsun'da sergilendi

Samsun'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Türkiye' ...

Togg'da parçalı denemeler başladı
  • 18.05.2022 14:57

Togg'da parçalı denemeler başladı

Togg Gemlik tesisinde kurulumu tamamlanan 208 robot, parçasız denemelerden sonra ...

Togg'un Gemlik tesisindeki son durum!
  • 18.04.2022 14:31

Togg'un Gemlik tesisindeki son durum!

Togg'un boya tesisinin yüzde 96'sının, gövde tesisinin yüzde 92'sinin ve montaj ...

Bakanlar Varank, Nebati ve milletvekilleri, Togg'un direksiyonuna geçti
  • 06.04.2022 13:30

Bakanlar Varank, Nebati ve milletvekilleri, Togg'un direksiyonuna geçti

Togg'un testlere giren en üst versiyonu, bu kez iki bakanı ağırladı. Sanayi ve T ...

Bakanlar Varank ve Nebati, Togg'un direksiyonuna geçti!
  • 06.04.2022 10:51

Bakanlar Varank ve Nebati, Togg'un direksiyonuna geçti!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakanlar Varank ve Ne ...

TOGG'da robotlar provalara başladı
  • 24.03.2022 10:31

TOGG'da robotlar provalara başladı

TOGG'un ‘Yeniliğe Yolculuk’ hedefinin çekirdeği olan Gemlik Tesisi’nin inşasında ...