Happy Moon’s yeni restoranlara 80 milyon TL yatırdı

Happy Moon’s yeni restoranlara 80 milyon TL yatırdı

Happy Moon’s Grup, bu yıl 80 milyon TL yatırım yaptığını duyurdu.

Grubun başkanı Hüseyin Aymutlu, pandemi döneminde yeni açılışlarla 47 mağaza sayısına ulaştıklarını belirterek, “Pandemiden önce 33 şubeydik. Şu anda açılanlarla ve yıl sonuna açılacaklarla beraber 47 şube oluyoruz. 14 yeni restoran açtık. Bunların içinde Happy Moon’s, Happy Moon’s İkon ve Bob’s var. Bu yıl içerisinde Bodrum Yalıkavak, Bodrum merkez ve Bodrum Midtown’u aynı anda açtık. Son olarak Galataport İstanbul’da 7 milyon lira yatırımla restoran açtık. İkon Galataport’ta toplamda 420 metrekarelik yerimiz var. Yüzde 20 civarında turist, yüzde 80 de beyaz yaka ve üzeri, tüketim kabiliyeti yüksek bir profil görülüyor. Bu yıl sonunda üç tane daha Happy Moon’s planlıyoruz. Bunlardan biri Bandırma’da. Yurt dışında Erbil var, açılışı yıl sonunda planlanıyor. Bir de Ankara var. Böylece 2021’i 50 restoranla kapatmış olacağız. İki yıl içinde ortalama 80 milyon lira gibi bir yatırım yapmış olduk” diye konuştu.

Londra’ya gidiyor

Azerbaycan’da restoranları olduğunu aktaran Aymutlu, Londra ve Moskova’ya da giriş yapmak istediklerini açıkladı. Aymutlu,“Londra’ya kendimiz gireceğiz ama Moskova’da yerli bir ortak düşünüyoruz. Şu an için 2022’de açılması hedeflenen altı tane şubemiz var. Bunlar anlaşmaları imzalananlar. Baktıklarımızla birlikte önümüzdeki yıl 15-20 şube daha açmayı planlıyoruz” bilgisini verdi. 

Ara eleman sorunu sürüyor

Hüseyin Aymutlu, açılmayla beraber sektörde yaşanan ara elaman sorununun azalsa da devam ettiğine işaret ederek, “Biz de bu nedenle yüzde 5-10 arasında eksik elemanla hizmet veriyoruz. Haziranda neredeyse yüzde 30-35 çalışanı yerine koyamamıştık. Şimdi bir şubede 50 kişi çalışması gerekirken 45’lerdeyiz. Tekrar kapanma olmayacağını gören çalışanlar geri döndü. Motorculuk yapan, memleketine gidenler geri döndü. Ama halen ara eleman dediğimiz kısımda eksik var” dedi.

Milliyet

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Happy Moon’s yeni restoranlara 80 milyon TL yatırdı
  • 19.11.2021 10:12

Happy Moon’s yeni restoranlara 80 milyon TL yatırdı

Happy Moon’s Grup, bu yıl 80 milyon TL yatırım yaptığını duyurdu. ...