Kaş ve Kalkan’da kiralık villalarda talep patlaması!

Kaş ve Kalkan’da kiralık villalarda talep patlaması!

Kaş ve Kalkan’da okulların kapanması ve Kurban Bayramı tatili nedeniyle villa rezervasyonlarında patlama yaşanıyor.

Büyük otelleri, tatil köyleri ve turizm tesisleri ile Türkiye'ye gelen turistlerin yüzde 30-35'ini tek başına ağırlayan Antalya, pandemi ile birlikte kiralık villa pastasından daha fazla pay almaya başladı. Sakin, huzurlu ve izole bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği Kaş ve Kalkan'da villaların haftalık ortalama kiralama bedelleri sundukları, jakuzi, sauna, hamam, ısıtmalı açık ve kapalı havuz, barbekü, sinema salonu, otopark, internet, oyun salonu, fitness odası gibi ekstra konfora göre; 7 bin TL ile 50 bin TL arasında değişiyor. 

Avrupa'da çok yaygın olan kiralık villa tatil konsepti, pandemi ile birlikte ülkemizde de yükselişe geçti. 6 ay süren uzun sezonu,  630 km'lik uzun kıyı şeridi, eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile Antalya, dünyanın her bölgesinden turisti ülkemize çeken bir cazibe merkezi. Daha çok her şey dahil hizmet veren olağanüstü turistik tesisleri ile talep gören Antalya, pandemi ile birlikte ister baş başa ister kalabalık ailelerin kendilerine özel, sakin, huzurlu ve izole tatil yapmalarını sağlayan kiralık villaları ile de büyük talep görmeye başladı.


Standart bir villanın haftalık kiralama bedeli 7 bin TL-10 bin TL aralığında seyrediyor 

Antalya da kiralık villa denince ilk akla gelen beldeler olan Kaş ve Kalkan'da okulların kapanması ve Kurban Bayramı tatili nedeniyle villa rezervasyonlarında patlama yaşanıyor. Bölgede birçok villanın tamamen turizm amaçlı olarak inşa edildiğini ve haftalık ya da aylık olarak kiralanmakta olduğunu ifade eden Denge Değerleme Bankalar ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdür Yardımcısı Latif Aksoy, “ Kaş ve Kalkan'da özel ve korunaklı bir tatil imkanı sunan villalar pandeminin de etkisi ile çok daha fazla tercih edilir oldu. Bölgede tatil severlere pek çok seçenek sunan farklı özelliklere villalar mevcut. Örneğin; 3 odalı, açık havuzlu, Amerikan mutfaklı, bahçeli, denize 1-2 km mesafede, ortalama 90-120 m2 büyüklüğünde standart bir villanın haftalık kiralama bedeli 7 bin TL-10 bin TL aralığında seyrediyor” dedi.


Sunduğu konfor, villaların fiyatlarına da yansıyor

Özellikle kalabalık aileler ve gruplar için kiralık villaların daha hesaplı bir tatil seçeneği olabildiğini ifade eden Aksoy şöyle devam etti: “Kiralık villaların fiyatları, sunduğu imkanlara göre yükseliyor. Jakuzi, sauna, hamam, ısıtmalı açık ve kapalı havuz, barbekü, sinema salonu, otopark, internet, oyun salonu, fitness odası gibi konforlara sahip 200-300 m2 aralığındaki villaların haftalık kiralama bedelleri 40 bin-50 bin TL aralığında seyrediyor. “.


Pandemi sonrasında m2 birim satış fiyatları 10 bin - 15 bin TL/m2'ye kadar yükseldi 

Kaş ve Kalkan, başka turizm merkezlerine göre koruduğu sakinliği ve sessizliği ile huzurlu bir tatil olanağı sunuyor. Bu nedenle başta İngilizler olmak üzere Avrupalı turistlerin tercih ettiği bölgelerin başında geliyor. Son yıllarda Türk turistlerin ilgisi de artmış durumda. Ayrıca bölgede azımsanmayacak ölçüde yerleşik yabancı nüfusu da bulunuyor. Gayrimenkul alanında 2005 yılından bu yana değerleme hizmeti sunan Denge Değerleme'nin yaptığı tespitlere göre; pandemi, yaz-kış yaşama konseptine uygun bu bölgede gayrimenkul fiyatlarında artışa neden oldu. Pandemi öncesinde Kaş ve Kalkan'da, evlerin ortalama birim satış fiyatları 5 bin TL/m2- 10 bin TL/m2 aralığında iken, 2021 itibariyle 10 bin TL/m2 ile 15 bin TL/m2 aralığında alıcı bulmaya başladı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Kaş ve Kalkan’da kiralık villalarda talep patlaması!
  • 12.07.2021 09:11

Kaş ve Kalkan’da kiralık villalarda talep patlaması!

Kaş ve Kalkan’da okulların kapanması ve Kurban Bayramı tatili nedeniyle villa re ...

Denge Değerleme'nin tanıtım videosu
  • 25.02.2014 17:13

Denge Değerleme'nin tanıtım videosu

Denge Değerleme şirketinin tanıtım videosu emlaktasondakika.com farkıyla yayında ...

Denge Değerleme yeni eğitim yılı videosu
  • 17.02.2014 15:26

Denge Değerleme yeni eğitim yılı videosu

Denge Değerleme'nin yeni yıl eğitim videosu emlaktasondakika.com farkıyla yayınd ...

Baki Budakoğlu Denge Değerleme'yi anlatıyor
  • 20.01.2014 14:53

Baki Budakoğlu Denge Değerleme'yi anlatıyor

Denge Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Baki Budakoğlu, şirketin kuruluşunu, faal ...

Villa kiralamada en popüler yerler Kaş, Fethiye, Bodrum oldu
  • 20.05.2021 17:26

Villa kiralamada en popüler yerler Kaş, Fethiye, Bodrum oldu

Türkiye'nin en büyük villa kiralama platformu TatildeKirala.com, 2021 yılının il ...

Atıl duruma düşen AVM'lerin geleceği ne olacak?
  • 10.02.2021 08:56

Atıl duruma düşen AVM'lerin geleceği ne olacak?

Talep görmeyen binaların, pandemiyle birlikte daha da atıl hale gelmesi sektörü ...