Ev yenileme pazarı 2028’de 1 trilyon doları aşacak

Ev yenileme pazarı 2028’de 1 trilyon doları aşacak

Pandemiyle büyük ivme yakalayan küresel ev yenileme pazarının, 2028’e kadar 1 trilyon doları aşması bekleniyor. 

Türkiye’de de benzer bir seyir görülürken, sıcakların yaklaşmasıyla gözler Ege ve Akdeniz sahillerine çevrildi. Yazlık evlerde tadilatların başladığı bu dönemde, ev dekorasyonundaki yeni trendler de gündeme geldi.

Pandemi ev dekorasyonunda devrim oluşturmaya devam ediyor. 2 yılı aşkın süredir evlerde daha fazla zaman geçirilmesi tadilat, yenileme ve dekorasyon alanlarında hareketliliğe kapı aralıyor. Brandes Sencere Research’ün konuya dair gerçekleştirdiği araştırmalar, dünya çapında 2021’de 800 milyar dolara yaklaşan ev yenileme pazarının, 2028 sonunda 1 trilyon dolar sınırını aşacağını gösteriyor. Pandeminin etkisiyle artan sıfır konut fiyatları, talepleri ikinci ele yönlendirirken, ev dekorasyonuna yatırımlar gün geçtikçe büyüyor.

Geç gelen baharla birlikte yazlık evlerde de tadilat dönemi başladığına dikkat çeken Seramiksan Direktörü M. Süreyya Çağlar, “Kışlık evlerde yapılan tadilatlar yerini yazlık evlere bıraktı. Uzaktan çalışma imkanıyla birlikte daha uzun süre kalınabilen yazlık evlerin, büyüyen ev yenileme pazarındaki payı oldukça yüksek. Bunu bölgeden aldığımız artan siparişlerle takip edebiliyoruz” dedi.

Milliyet

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Ev yenileme pazarı 2028’de 1 trilyon doları aşacak
  • 21.04.2022 17:23

Ev yenileme pazarı 2028’de 1 trilyon doları aşacak

Pandemiyle büyük ivme yakalayan küresel ev yenileme pazarının, 2028’e kadar 1 tr ...