Varyap Meridian for Business, 26 Mayıs’ta satılıyor

Varyap Meridian for Business, 26 Mayıs’ta satılıyor

Varyap Meridian for Business satışları 26 Mayıs'ta başlayacak. Projede alanlar 45 metrekareden başlıyor

Varyap Meridian projesi dahilinde İstanbul'un yeni finans merkezi Ataşehir'de inşa edilen Meridian for Business ofisleri açık artırma usulü ile 26 Mayıs 2011 tarihinde satışa sunuluyor. 45 metrekare ile 1.000 metrekare arasında değişen büyüklükte ofis ünitelerinden oluşan ve yoğun ön talep gören bina, 26 Mayıs'ta açık artırma yöntemiyle ilgilenenlere arz edilecek.
 
TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile Hasılat Paylaşımı Modeli ile inşa edilen LEED kayıtlı Türkiye'nin ilk yeşil karma konut projesi Varyap Meridian, 2010'da Dünyanın En İyi Mimari Projesi seçilmişti. Varyap Meridian projesinde, 20 ile 61 kata sahip 5 rezidans, kule içerisinde 1,500 konut, 50 bin metrekarelik kiralık alana kurulan bir iş merkezi,  Meridan for Business ile birlikte toplamda 6 kule ve 3 adet yatay ticari blok bulunuyor.

İstanbul Finans Merkezi'nin ilk iş, otel ve kongre merkezi
Finans merkezinin satışa sunulan ve Asya yakasının yeni iş, otel ve kongre merkezi projesi olan Meridian for Business'ın, uluslar arası standartlarda ofis özellikleriyle öne çıktığını söyleyen Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş, "Meridian for Business, ABD ve Uzakdoğu'da benzerleri ile karşılaştığımız, aynı binada otel ve ofis hizmetini en üst seviyede veren, özellikle iş insanlarının tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefleyen çok özel bir proje olarak tasarladık. Böylece yeni finans merkezi, uluslararası niteliklerde ilk iş merkezi ve otel binası ile tanışıyor" şeklinde konuştu. Erdinç Varlıbaş, sözlerine şöyle devam etti:

“80.000 metrekarelik inşaat alanına sahip olan Meridian for Business,  Anadolu yakasının yeni kongre, fuar ve iş merkezi olacak. Proje dahilinde 45 metrekare ile 1,000 metrekare arasında değişen boyutta ofis seçeneklerimiz bulunuyor. İşletmesini ise uluslararası bir markaya vereceğiz. Meridian for Business, 5 yıldızlı otel, toplantı odaları, açık-kapalı havuzları, spa-spor merkezi, kütüphane, konsiyerj hizmetleri, eğlence ve hobi odaları, sekreterya, restoran ve kafeleri ile birlikte, yeni nesil ofis anlayışını ilk defa Türkiye'ye getiriyor.”

Anadolu Yakası'nın ilk Kongre Merkezi
Erdinç Varlıbaş, Meridian for Business kapsamında; 1,150 metrekare büyüklüğünde kongre ve balo salonunun yanı sıra, 250 ile 680 metrekare büyüklüğünde çok amaçlı salonların yer aldığını belirtti. Vanlıbaş, “Kolonsuz inşa edilen kongre ve Balo Salonu, her türlü organizasyonun yapılabileceği ve farklı fonksiyonlara hizmet etmek üzere tasarlandı. Varyap Meridian projesinin dahilinde inşa edilen ofis projesinin mimarisini de yine RMJM Grubu üstlendi” dedi.

“Varyap Meridian'ı taçlandıracak”
Varyap'ın 2011 yılında gerçekleştireceği projelerin büyüklüğünün 2 milyar doları bulacağını söyleyen Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş, “Dünya tarafından tescillenmiş Varyap Meridian projesi kapsamında yer alan  Meridian for Business ofis binasını, 26 Mayıs tarihinde açık artırma usulü ile satacağız. Varyap Meridian'da öngördüğümüz projeksiyonlara ve ortaklarımız olarak nitelendirdiğimiz  müşterilerimize verdiğimiz sözlere bağlı kalarak, Varyap Meridian projesinde sona yaşlaşmış bulunuyoruz” dedi.

En çok kazandıran projeler arasında
Varyap Meridian projesinin, başladığı günden bugüne kadar artan satış ve pirim performansı ile sadece Türkiye'de değil dünyada da yatırımcıların ilgisini çektiğini vurgulayan Erdinç Varlıbaş, “Proje, tamamlanıncaya kadar yüzde 300'e varan oranda pirim yapması öngörülmektedir” şeklinde konuştu.

“Varyap Meridian projesinin altın değeri”
Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş, “Varyap Meridian'da, 2 yılda, 3.000-3.500 TL'lerden 7.000 TL'lere çıkan bir metrekare fiyat grafiği görülüyor. Bunun, projeksiyonlarımız ve satış realizasyon verilerimize göre, 10.000 TL/m2'yi aşacağını öngörebiliyoruz. Fiyat merkezi hayata geçtiğinde, bu fiyatların çok yukarı eğilim göstereceğini düşünüyoruz. Çünkü biz müşterilerimize kazandırarak büyümeyi seviyoruz. Bizim ilk günden beri amacımız, piyasadaki en hızlı satışı yapmak değil, prim yaptırarak belli zaman aralığına satışları yaymaktır” diye konuştu.  

Varyap Meridian'da Türkiye'nin en düşük faizli konut kredisi
Varyap  Meridian'da, yüzde 1 peşin ve yüzde 75 banka kredisine ek olarak, kalan yüzde 24'lük kısım için aylık 0.44 faiz oranı ile Varyap Kredisi kullanılabiliyor. Akbank, Halkbank ve Vakıfbank, Varyap Meridian'a kredi sağlayan anlaşmalı bankalar arasında yer alıyor.

Sertifikalı ilk yeşil proje
Proje alanının yüzde 85'i yeşil alandan oluşan Varyap Meridian'da, tasarım aşamasında alınan önlemler, çevreci malzeme seçimi, atık yönetimi ve elektriğin bir kısmının rüzgar ve güneş enerjisinden yararlanılarak üretilmesiyle, yüzde 40'a varan enerji ve su tasarrufu hedefleniyor. Proje, bu yanıyla sakinlerine, yüksek konforun yanı sıra minimum tüketim maliyeti sağlıyor. Projeyi yeşil bina sınıfına alan en önemli detayların başında ise, atık maliyetlerinin yüzde 50-90 arasında, CO2 salınımının yüzde 35 oranında azaltılması geliyor. Enerji tasarrufuna ilişkin alınan bu önlemler, aidat giderlerinin de düşmesini sağlayacak.

LEED'den sonra “Karbon Ayak İzi” uygulaması
Varyap, LEED kriterlerini uygulayan Türkiye'nin ilk firması olma geleneğini şimdi de iklim değişikliği konusunda bilinç oluşturmak, bağlı olarak çevreye verilen zararın ölçülebilirliği ve telafisi konusunda insanları bilinçlendirmek amacıyla kurumsal olarak “Karbon Ayak İzi” uygulamasında sürdürüyor. Erdinç Varlıbaş'ın Karbon Ayak İzi uygulaması ile ilgili görüşünü şöyle dile getirdi:  “İnşaat sektöründe de sürdürülebilir ürünler, yapılar üretmek için ilk adım yeşil binaların inşa edilmesidir. 2009 Ocak ayında LEED'e kaydımızı yaptırırken, yeşil piyasada bir tek biz vardık. Bugün Türkiye'de LEED almış ya da alma yolunda olan 40 proje bulunmaktadır. Bu da Türkiye'nin bu sektöre ne kadar çabuk adapte olduğunun bir göstergesidir.” 

Depreme Karşı Teknolojik Yenilik
Varyap Meridian projesi, deprem bölgelerinde kritik öneme sahip olan beton sistemi ile inşa edilerek, Türkiye'nin yüksek teknolojili projelerinden birisi olma özelliğiyle dikkati çekiyor. Projede, bir metrekarede 6 bin ton yük taşıyan C60 beton kullanıldı. Proje, otoparkları ile otopark mimarisinde yeni bir trende öncülük ederek hem enerji tasarrufu, hem de konforu bir arada sunuyor. 2.30 – 2.70 m kat yüksekliği ile standart otoparklara göre daha geniş ve yüksek olan Varyap Meridian otoparkları, kat yükseği ile araç sahiplerine kullanım kolaylığı sağlayacak.

Varyap Meridian'da kullanılan teknolojiler ile inşaat maliyetleri büyük oranda artsa da, bu yaklaşım,   uzun vadede ortak alanların bir kısmının güneş panelleri ve rüzgâr türbinleriyle üretilecek enerjiyle aydınlatılmasını sağlayacak. Yağmur ve gri suların toplanarak, yeşil alanların sulanması sayesinde de,  binaların toplam maliyetleri düşürülecek ve böylece yüksek oranda verimlilik elde edilecek.

Le Monde'un değerlendirmesi: “Bu yeşil proje, devrim niteliğinde.”
Varyap Meridian'ın başarısı, Herald Tribune, New York Times ve CNN International'dan sonra son olarak Fransa'nın en yüksek tirajlı ve dünyanın en itibarlı günlük haber gazetelerinden Le Monde'da haber konusu oldu. Haber, “İstanbul'un Anadolu Yakası'nda ‘bir yeşil şehir' örnek olmayı umuyor” başlığı ile yayınlandı. Le Monde haberinde, şu değerlendirmeye yer verdi: “13 milyondan fazla çalışan insanı barındıran ve kentsel gelişmenin ‘sürdürülebilir' bir çözüm üretemediği bir mega kentte, inşaat şirketi Varyap'ın inşa ettiği ‘yeşil projesi', küçük çaplı bir devrim niteliğinde.”

Mimaride çıtayı yükseltti, sektöründe standartları belirliyor
Varyap Meridian, mimaride mükemmeliyet geleneğini devam ettirerek, sürdürülebilir ticari tasarım konusunda yeni bir sektör standardı oluşturmayı vaat ediyor. İstanbul'un tarihi yarımadasına ve siluetine gönderme yapan bu eşsiz tasarım, teknolojik alt ve üst yapısıyla da İstanbul'un en seçkin gayrimenkul projesi ve markalarından birisi olarak değerlendiriliyor.

Geleceğin binaları ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Geleceğin binası yeşildir, geleceğin binası demokratiktir, geleceğin binası teknolojiktir, geleceğin binası insanidir ve geleceğin binası kozmopolittir” tanımlamasını yapan Erdinç Varlıbaş, firma olarak dünyanın gayrimenkul sektöründeki 10 firmasından birisi olabilmeyi hedeflediklerini söyledi. Varlıbaş, “nasıl ki, Türkiye ekonomisi dünyada 10 büyük ekonomi içinde olmayı hedefliyorsa, biz de Varyap olarak Türkiye gayrimenkul sektöründe, Türkiye'nin hedefinin gerisinde kalmadan ilerlemek istiyoruz” diye konuştu.

35 yıllık bir geçmişi, yenilikçi ve her zaman mükemmeli arayan iş yapma biçimiyle Varyap, ülke ekonomisine katkıda bulunurken, eğitim, kültür ve sanat alanlarında, sosyal sorumluluk projelerini desteklemeye ve topluma katma değer sağlamaya devam ediyor. Geleceğe emanet edilecek yaşam alanlarını oluştururken “hayata değer katma” ve “çevreyi koruma” ilkesi, Varyap'ın iş yapma disiplinlerindeki ana rotasını oluşturuyor. Ödül rekorları kıran Varyap Meridian projesi, bu disiplinler içinde inşa edilen Grubun, gurur projelerinden birisi olarak öne çıkıyor.

Varlıbaş Holding bugün 7 bine yakın çalışanı, alt yükleniciler ve çözüm ortaklarıyla birlikte, 20 binden fazla kişiye doğrudan ya da dolaylı olarak istihdam sağlıyor. Uzmanlığa verilen önem, teknik bilginin gücü ve yenilikçiliğin yanı sıra, ilkeli ve şeffaf çalışma prensipleri, Grubun iş yapma biçimi ve başarısının omurgasını oluşturuyor. 
 

Varyap Meridian iletişim bilgileri

Web: http://www.meridianforbusiness.com/

 E-posta: info@varyap.com

Tel: 0 216 444 40 30

Yorum Yaz

Benzer Haberler

 Varyap, Bodrum’u fethedecek!
  • 21.12.2015 15:14

Varyap, Bodrum’u fethedecek!

Türkiye’nin en büyük projelerinden biri Varyap Metropol İstanbul projesini 2016’ ...

Bu röportaj başka yerde yok!
  • 25.09.2014 15:42

Bu röportaj başka yerde yok!

Varyap Meridian projesinin mimarlık ofisi RMJM'nin direktörü Neil van der Veen, ...

Varyap Meridian'ın helikopter görüntüsü için tıklayın!
  • 27.02.2013 17:29

Varyap Meridian'ın helikopter görüntüsü için tıklayın!

Varyap Meridian projesinin helikopter görüntüleri emlaktasondakika.com farkıyla ...

Metin Gürşen, Varyap Meridian'ı anlatıyor!
  • 17.12.2012 17:11

Metin Gürşen, Varyap Meridian'ı anlatıyor!

Varyap Meridian Tesis Yönetim Müdürü Metin Gürşen, projenin yönetim detaylarını ...

Havadan Varyap Meridian projesine bakın!
  • 14.11.2012 16:52

Havadan Varyap Meridian projesine bakın!

Varyap tarafından hayata geçirilen Varyap Meridian projesi farklı mimarisi ve üz ...

Varyap Meridian Ataşehir'de son durum ne?
  • 18.09.2012 12:47

Varyap Meridian Ataşehir'de son durum ne?

Ataşehir'de hayata geçirilen Varyap Meridian projesinde son durumu emlaktasondak ...