İstanbul’a açılacak imar plan ofisleri vatandaşı bilgilendirecek

İstanbul’a açılacak imar plan ofisleri vatandaşı bilgilendirecek

İstanbul’da imar değişikliği ile vatandaşın rahatlıkla bilgi alabileceği ve tüm süreçleri yakından takip edebileceği ‘plan ofisler’i kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında konuşan Başkan Kadir Topbaş, imar planları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Topbaş, “İstanbul'da parsel bazında kişilere menfaat sağlayan bir dönem olmayacak. Kamu menfaati söz konusu ise, kentin turizmini, sağlık ve eğitimini etkileyecek talepler varsa bunların değerlendirilmesini doğru buluyoruz... İstanbul'un bazı bölgelerinde 1/1000'lik imar planı eksiklikleri ve 1/5000'lik planlara itirazlar var. Bunları bu dönemde süratle tamamlarken bir hassasiyeti ifade etmek istiyorum. Kapalı kapılar ardında yapılan planlar istemiyoruz” diye konuştu.

Topbaş, imar değişiklikleri ile vatandaşın rahatlıkla bilgi alabileceği ve tüm süreçleri yakından takip edebileceği ofisler oluşturacaklarını da belirterek, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerinin, sivil toplum kuruluşlarının katıldığı, vatandaşların da rahatlıkla bilgi alabileceği plan ofisleri oluşturacağız. Halk gelmeli, kendi arsasının plan kararlarını orada görmelidir. Geçmişte olduğu gibi askı ve itiraz sürelerini kaçıranların kendi kaderiyle baş başa kalmasını istemiyoruz. Her bölgede bu çalışmaları yapacak olan ofisleri kuracağız. Böylece halk kendi arazisiyle ilgili gelişmeleri ve planları oradan takip edebilecek. Kendisine bu ofislerde detaylı izahlar verilecek. Böylece daha şeffaf bir yönetim sürecini de başlatacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

TOKİ Haber

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İstanbul’a açılacak imar plan ofisleri vatandaşı bilgilendirecek
  • 19.04.2014 09:17

İstanbul’a açılacak imar plan ofisleri vatandaşı bilgilendirecek

İstanbul’da imar değişikliği ile vatandaşın rahatlıkla bilgi alabileceği ve tüm ...