Ankara Örencik imar planı onaylandı
Ankara Örencik imar planı onaylandı
19.02.2020

Gölbaşı'nda Örencik 1/1000 ve 1/5000'lik imar planı onaylanarak kesinlik kazandı.

İstanbul-Ankara arası YHT'lerle 30 dakika kısalacak
İstanbul-Ankara arası YHT'lerle 30 dakika kısalacak
04.02.2020

Bakan Turhan, “Ankara-İstanbul hattında ekspres YHT’leri işletmeye başlayacağız. Böylelikle seyir süresini 30 dakika kısaltacağız” dedi.

Çankırı-Ankara yolunda çalışmalara başlandı
Çankırı-Ankara yolunda çalışmalara başlandı
24.01.2020

AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Çankırı-Ankara yolunda ilk kazmaların vurulduğunu kaydetti.

Ankara'da 12 dakika arayla iki deprem!
Ankara'da 12 dakika arayla iki deprem!
23.01.2020

Dün akşam Manisa'da meydana gelen ve birçok şehirden hissedilen depremlerinden ardından bu sabah Ankara sallandı.

Ankara’ya dev Millet Bahçesi
Ankara’ya dev Millet Bahçesi
19.01.2020

Altındağ Belediyesi, başkent Ankara’ya kazandırılacak dev Millet Bahçesi için ilk kazmayı vurdu.

TOKİ Kuzey  Ankara 4. Bölge 1. Etap'ta kuralar çekildi
TOKİ Kuzey Ankara 4. Bölge 1. Etap'ta kuralar çekildi
08.01.2020

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kuzey Ankara 4. Bölge 1. Etap'ta sosyal konut kuraları çekildi.

Ankara'da 3,8 büyüklüğünde deprem!
Ankara'da 3,8 büyüklüğünde deprem!
07.01.2020

Ankara, Akyurt'ta saat 8.01'de 3,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Hande Erçel ve Murat Dalkılıç, aylık 25 bin TL'ye ev kiraladı!
Hande Erçel ve Murat Dalkılıç, aylık 25 bin TL'ye ev kiraladı!
28.12.2019

Hande Erçel ve Murat Dalkılıç, Çubuklu Vadi Konakları'na taşınmaya hazırlanıyor. Ünlü çift, yeni evleri için aylık 25 bin TL kira ödeyecek.

MESA, İstanbul ve Bodrum projelerini Ankaralılarla buluşturdu
MESA, İstanbul ve Bodrum projelerini Ankaralılarla buluşturdu
28.12.2019

MESA, İstanbul ve Bodrum projelerini Başkentliler ile yeni açılan tanıtım ve satış ofisinde buluşturdu.

Sivas-Ankara YHT projesinde sona yaklaşıldı
Sivas-Ankara YHT projesinde sona yaklaşıldı
11.12.2019

Sivas-Ankara YHT projesinin bir an önce hayata geçmesi için 406 kilometre uzunluğundaki hat boyunca 150 noktada yaklaşık 6 bin kişi çalışıyor.

<p>Türkiye'nin devam eden en büyük projelerinden birisi olan Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren projesinde sona yaklaşıldı. Alt yapı çalışması tamamlanan projede ray döşeme çalışmaları, 406 kilo metrelik hat boyunca, 150 noktada yaklaşık 6 bin çalışan ile aralıksız sürdürülüyor. Sivas şehir merkezinde ray seriminin büyük bir kısmı tamamlandı. Belirlenen takvimde aksama yok <p>Ray serim çalışmalarını yerinde inceleyen Sivas Valisi Salih Ayhan, projede iş akışının bakanlığın belirlediği takvime göre devam ettiğini belirterek, “Yüksek Hızlı Tiren Sivas'ta Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından birisi. İstanbul, Ankara, Sivas ve arından Erzincan ve Erzurum'a devam edecek. İş akışı iş takvimine uygun olarak gitmektedir. 2020 yılının ortalarına doğru tamamlanacak şekilde bakanlığımızın belirlediği iş takvimi devam etmektedir” dedi. Sivas-Ankara arası 2 saate inecek <p>Projenin Sivas'ın Sosyo-Ekonomik yapısında büyük gelişmelere neden olacağını ifade eden Ayhan, “Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde, talimatları doğrultusunda, takipleri, Ulaştırma bakanımızın gayretleri ve tüm birimler adeta bu projeye odaklanmış durumda. Sivas-Ankara arası karayolu ile 446 kilo metre. Bu hattın uzunluğu ise 406 kilo metre. Sivas-Ankara arasında ulaşımı 2 saate indirecek. İstanbul-Sivas arası ise 5 saat olacak. Yolda kısalma da var. Konforlu ve nitelikli bir yolculuk imkanı sağlayacak. Sosyo-ekonomik olarak da Sivas'ta büyük bir değişime neden olacak. Bizde Sivas olarak hazırlıklarımızı, gerek turizm, gerek sanayi, gerekse tarım alanında sürdürüyoruz. İleride Pekin'e kadar uzanacak bir hat olacak” dedi. Test sürüşleri Şubat ve Mart ayında <p>Ray serim çalışmalarını yerinde inceleyen Ayhan, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alarak, projede çalışan işçiler ile tokalaşıp sohbet etti. Çalışmaların aralıksız ve yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Ayhan, 2020 yılının ortalarında tamamlanması planlanan projede ters sürüşlerinin Şubat ve Mart ayında başlamasının planlandığını hatırlattı.
Pasifik İnşaat'tan Merkez Ankara ile ilgili açıklama!
Pasifik İnşaat'tan Merkez Ankara ile ilgili açıklama!
05.12.2019

Pasifik İnşaat, Cumhuriyet Gazetesi'nde Merkez Ankara projesiyle ilgili çıkan haberlerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Ankara Fundaroma AVM, 2021'de hizmete girecek
Ankara Fundaroma AVM, 2021'de hizmete girecek
05.12.2019

Ankara’da 1,1 milyar TL yatırımla inşaatı devam Fundaroma Alışveriş Merkezi ile şehre yeni bir yaşam alanı kuruluyor.

Ankara'da 3,0 büyüklüğünde deprem!
Ankara'da 3,0 büyüklüğünde deprem!
03.12.2019

Başkent Ankara'da saat 12:06'da 3,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Decathlon'dan Ankara'ya 5892 m2'lik konsept mağaza!
Decathlon'dan Ankara'ya 5892 m2'lik konsept mağaza!
02.12.2019

Decathlon’un sporseverlere yepyeni bir deneyim yaşatacak Türkiye’deki ilk 5892 m2lik konsept mağazası Ankara One Tower AVM’de açıldı.

Merkez Ankara, Ankaragücü'ne sponsor oldu!
Merkez Ankara, Ankaragücü'ne sponsor oldu!
26.11.2019

Ankara’nın yeni buluşma noktası Merkez Ankara, Türk futbolunun ve Ankara’nın köklü takımlarından Ankaragücü’ne sponsor oldu.

Ankara-İstanbul YHT hattında ulaşım 4 saate düşecek
Ankara-İstanbul YHT hattında ulaşım 4 saate düşecek
26.11.2019

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Ankara-İstanbul YHT ile ulaşım süresini kısaltacak Doğançay ripajı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ankara’dan Kapıkule’ye hızlı tren müjdesi!
Ankara’dan Kapıkule’ye hızlı tren müjdesi!
25.11.2019

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ankara'dan Kapıkule'ye kadar gidecek hızlı trenin müjdesini verdi.

Merkez Ankara görücüye çıktı!
Merkez Ankara görücüye çıktı!
13.11.2019

Türkiye’nin tek parselde inşa edilecek en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara, başkent Ankara’da yükseliyor.

Merkez Ankara projesi basınla bir araya geliyor
Merkez Ankara projesi basınla bir araya geliyor
12.11.2019

Emlak Konut GYO güvencesiyle Pasifik İnşaat tarafından inşa edilen Merkez Ankara projesi satışa çıkıyor.

Birikimevim, artık Ankara'da!
Birikimevim, artık Ankara'da!
04.11.2019

Birikimevim, şube ağını genişleterek toplumun her kesimine ulaşma hedefini gerçekleştiriyor.

<p>Telli Grup'un 30 yıllık köklü geçmişini arkasına alarak sektörde ilk defa kamu bankası özelinde teminat mektubu vererek müşterilerini garanti altına alan Birikimevim, her geçen gün şube sayısını artırarak daha çok insanı ev ve araç sahibi yapmayı hedefliyor. <p>Benimsediği özgün, ileri görüşlü, yenilikçi, sürdürülebilir ve liyakat değerleri ile hızla büyümeye devam eden Birikimevim, Türkiye'nin her kesimine dokunmayı hedefliyor. Yeni nesil bakış açısıyla geliştirdikleri sistemleriyle gayrimenkul ve araç sahibi olmak isteyenler için Birikimevim, uzman kadrosuyla en uygun çözümleri sunarak, onları hayallerine bir adım daha yaklaştırıyor. Türkiye'nin faklı noktalarındaki şubeleriyle Birikimevim, katılımcılarını birikim yapmaya yönlendirerek bireysel tasarrufla ev ve araç almak isteyenlerin en uygun maliyetlerle hem finansman ihtiyaçlarını karşılıyor hem de sağladığı istihdam ile ülke ekonomisine fayda sağlıyor. Birikimevim, her ay gerçekleştirdiği sıra belirleme organizasyonlarında yaptığı teslimatlarla katılımcıları ortak heyecan ve sevinçlerde buluşturuyor. “Geçmişten aldığımız güçle hedeflerimizde emin adımlarla yürüyoruz” <p>Telli Grup'un 30 yılı aşkın süredir otomotiv, 150 yakın ülkede faaliyet gösteren global markalarla iş ortaklığının yanı sıra ihale platformu sağlayan, sigorta, geri dönüşüm, yazılım ve e-ticaret sektörlerinde hizmet verdiğini belirten Telli Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Telli, bu iş vizyonunu Birikimevim'e taşıdıklarını söyledi. Bugüne kadar 300bin kişiyi araç sahibi yaptığını söyleyen Telli, grubun yeni markası Birikimevim ile artık insanların en büyük hayali olan ev almayı mümkün kıldıklarını belirtti. Telli Grup'un tasarrufa dayalı faizsiz finansman sektöründeki markası Birikimevim ile Maslak'taki Genel Müdürlük binasında 300 kişilik güçlü kadrosu ile yola çıktığını söyleyen Osman Telli, Birikimevim olarak Türkiye'nin her yerinde ev ve araç sahibi olmak isteyenlerin finansman ihtiyaçlarını karşılayarak hayallerini gerçekleştirmek istediklerini belirtti. Osman Telli yeni yatırımları Birikimevim'in genel özelliklerini ise şöyle anlatıyor: “Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemini aslına uygun şekilde ele alıp uygulayarak daha geniş kitlelere yaymayı hedefliyoruz. Ev ve araç alımlarının yanı sıra tüketicilerin işyeri, arsa ve iş makinesi gibi çeşitli finansman ihtiyaçlarına da çözüm sunuyoruz. Halkımızın bu yöntemi tanıması, finansman ihtiyaçlarını en uygun koşullarda karşılamalarını sağlayacaktır. Bu farkındalıkla da Türkiye'nin her noktasında olma hedefiyle ilerlerken, yeni açtığımız Ankara-Keçiören şubemizi de bu bakış açıyla hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgesine ve bulunduğu alana hizmet verecek yeni şubemize ek olarak şube ağımız yılsonuna kadar farklı lokasyonda hızla artarak büyümeye devam edecektir” dedi.