Mobilyacı hükümetten de yeni müjde bekliyor!
Mobilyacı hükümetten de yeni müjde bekliyor!
13.06.2019

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK)’nun dün kamuoyuna yaptığı açıklama sonrasında mobilya sektöründe yeni bir hareketlilik yaşandı.

ASO ve ATO mobilya sektörü için kolları sıvadı
ASO ve ATO mobilya sektörü için kolları sıvadı
22.05.2019

Başkent’in mobilyacılık sektörünün kalbi Siteler’i yeniden aktif hale getirecek çözüm yollarını arayıp ortaya koymak üzere komite kuruluyor.

Blueground, dairelerini Türk mobilyaları ile eşyalandırıyor
Blueground, dairelerini Türk mobilyaları ile eşyalandırıyor
17.05.2019

Blueground, dünya çapında tüm dairelerini Türkiye’den temin ettiği mobilya, tekstil ürünleri ve aksesuarlarla eşyalandırıyor.

Çetmen Mobilya, Çağla Şıkel ile tüm kadınlara sesleniyor
Çetmen Mobilya, Çağla Şıkel ile tüm kadınlara sesleniyor
15.05.2019

Türkiye’nin köklü mobilya markalarından Çetmen Mobilya, “Göster Zevkini” sloganıyla tüketicileri mobilya seçerken kendilerini ifade etmeye çağırıyor.

Çetmen Mobilya, 2019 yılında 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyor!
Çetmen Mobilya, 2019 yılında 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyor!
09.04.2019

Çetmen Mobilya sektördeki 57. yılını geride bırakırken, 2018 yılında yakaladığı hızlı büyümeyi yeni yılda da korumayı hedefliyor.

'Mobilyacılık sektörü, geleceğin sektörü olacak'
'Mobilyacılık sektörü, geleceğin sektörü olacak'
10.03.2019

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, MODEKO Fuarı kapsamında, “Mobilya İhracatçıları Sektör Buluşması”na ev sahipliği yaptı.

Bahçe mobilyası seçiminin 5 temel püf noktası!
Bahçe mobilyası seçiminin 5 temel püf noktası!
01.03.2019

L’unica Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır, arayışta olanlar için bahçe mobilyası seçiminin 5 temel püf noktasını anlattı.

“Evini değiştiren mobilyasını da değiştiriyor”
“Evini değiştiren mobilyasını da değiştiriyor”
20.02.2019

TÜİK'in açıkladığı son verilere göre; Türkiye genelinde konut satışları 2019 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %24,8 oranında azaldı.

IKEA'da mobilyaları kiralama dönemi!
IKEA'da mobilyaları kiralama dönemi!
05.02.2019

IKEA, müşterilerine mobilya kiralama seçeneği sunmak üzere İsviçre'de pilot uygulamalara başlamaya hazırlanıyor.

CNR İMOB, 6 günde 1.2 milyar dolarlık mobilya ihracatı yaptı
CNR İMOB, 6 günde 1.2 milyar dolarlık mobilya ihracatı yaptı
30.01.2019

Dünyanın en büyük mobilya fuarı olan CNR İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı kapılarını yeni rekorlarla kapadı.

<p>CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenen CNR İMOB, 22-27 Ocak tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy'de 15'inci kez gerçekleştirildi. 6 gün süren fuarda 1.2 milyar dolarlık ihracat sözleşmesi yapıldı, 1.5 milyar dolarlık da iş bağlantısı gerçekleştirildi. Binden fazla firmanın yer aldığı fuar, 38 bin 816'sı yabancı, toplamda 122 bin 516 ziyaretçi ağırlandı. <p>Türkiye'nin dış ticaret fazlası veren sektörlerinden biri olan mobilya sektörü, dünyanın en büyük ev mobilyaları fuarı olan CNR İMOB'a bu sene yoğun katılım ve fuarda yapılan ihracat anlaşmaları damga vurdu. 1.2 milyar dolarlık ihracat sözleşmesi <p>Binden fazla firmanın katıldığı ve dünyanın her yerinden alım heyetleri ile ziyaretçilerin ağırlandığı fuara yoğun bir ilgi gösterildiğini kaydeden CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, "İMOB'da yaşanan yoğunluk nedeniyle 500 firma dışarıda kaldı. Bu sene yabancı alıcı rakamında yüzde 67'lik bir artış yakalayarak rakamımızı 38 bin 816'ya çıkardık. İran, Libya, İsrail, Irak, Filistin, Rusya, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Lübnan, Bulgaristan, Kosova, Fas, Almanya, Ürdün, İzlanda, Panama, Monaco, Porto Rico ve Makedonya'nın da aralarında olduğu 131 ülkeden yabancı ziyaretçi ağırladık. <p>Fuarı toplamda 122 bin 516 mobilya alıcısı ziyaret etti. Sektörün 5 milyar dolarlık ihracat hedefine de çok büyük katkı sağladık. 6 gün süren fuar boyunca 1.2 milyar dolarlık ihracat sözleşmesi yapılırken ayrıca 1.5 milyar dolarlık da iş bağlantısı gerçekleştirildi" dedi. <p>CNR Holding'in Uluslararası İş Geliştirme Departmanı'nın da desteği ile hayata geçirilen Global Pazar İstihbarat Sistemi'ne dikkat çeken Erem, böylece dünyanın her tarafından mobilya alıcılarını fuara davet edip ihtiyaçları doğrultusunda Türk firmaları ile buluşturduklarını kaydetti. <p>Özellikle de farklı ülkelerden mobilya alımı yapan ve daha önce Türkiye pazarına girmemiş alıcılara ulaştıklarını belirten Erem, fuarın 150 bin metrekarelik alanda gerçekleştiğinin altını çizdi. <p>VIP alım heyetlerinin de ağırlandığı fuar Türkiye'nin en kapsamlı alım heyetleri organizasyonuna da ev sahipliği yaptı. Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı'na, yüksek alım gücüne sahip 550'den fazla yabancı firma temsilcisi katıldı.
Söz dinleyen mobilyalar ünlülerin radarında!
Söz dinleyen mobilyalar ünlülerin radarında!
23.01.2019

Son yıllarda atağa kalkan, yurtdışında da önemli bir konuma gelen Türkiye mobilya sektörü teknolojik uygulamaları ve tasarımlarıyla öne çıkıyor.

E&G Mobilya, sesli komutlarla açılan mobilya üretiyor
E&G Mobilya, sesli komutlarla açılan mobilya üretiyor
22.01.2019

Özel üretim mobilya tasarım ve dekorasyonları yapan E&G Mobilya, sesli komutlarla açılıp kapanan mobilyalar üretiyor.

'Dünyanın en büyük mobilya fuarı Türkiye'de'
'Dünyanın en büyük mobilya fuarı Türkiye'de'
18.01.2019

CNR Holding Başkanı Ceyda Erem, 'Tünyanın en büyük mobilya fuarı unvanı Uluslararası CNR İMOB Mobilya Fuarı’na ait” diye konuştu.

Mobilyacılar yeni başkanını seçti
Mobilyacılar yeni başkanını seçti
09.01.2019

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Mustafa Balcı seçildi.

Mobilya ihracatı 3,1 milyar doları aştı!
Mobilya ihracatı 3,1 milyar doları aştı!
07.01.2019

MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı Güleç, 'Mobilyada yıl başlarken 2018 ihracat hedefimiz 3 milyar dolardı. Ancak biz ihracatımızı yüzde 14 büyüttük' dedi.

Mobilyacılar KDV’de kalıcı indirim istiyor!
Mobilyacılar KDV’de kalıcı indirim istiyor!
06.01.2019

Mobilyada KDV indiriminin 3 ay daha yüzde 8’de tutulması sektörü sevindirdi.

Mobilyacılar, 'Enflasyon indirimini 2019'da da sürdürecek'
Mobilyacılar, 'Enflasyon indirimini 2019'da da sürdürecek'
31.12.2018

Mobilyacılar olarak Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında yapılan yüzde 10 indirim 2019'da da sürdürecek.

'KDV indirimi mobilya satışlarını yüzde 30 artırdı'
'KDV indirimi mobilya satışlarını yüzde 30 artırdı'
18.12.2018

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, mobilyada KDV indiriminin etkisini değerlendirdi.

Konfor Mobilya'dan yıl sonu indirimi
Konfor Mobilya'dan yıl sonu indirimi
13.12.2018

Konfor Mobilya, 2018 yılını 'arınma yılı' olarak tanımlarken, yılsonu büyüme hedefini yüzde 35 olarak belirledi.

İşte 2019'u renklendiren mobilya trendleri!
İşte 2019'u renklendiren mobilya trendleri!
04.12.2018

Hotelya Kurucu Ortağı ve Yüksek Mimar Zümrüt Doyran 2019’un mobilya trendleri ile ilgili bilgiler verdi.

<p>Değişen yaşam koşulları, nüfus yoğunluğu derken çoğu insan yaşam alanlarında daha sade, şık ve doğal renklere yönelmeye başladı. Dolayısı ile bu yeni trendle birlikte, doğanın eşsiz renklerinden ilham alınarak tasarlanmış konforlu ve bir o kadar da şık mobilyalar, yaşam alanlarında yerlerini almaya başlayacak.&nbsp; <p>Yoğun iş temposu, nüfus yoğunluğu, büyükşehirlerin keşmekeşliği derken hemen herkes gün sonunda rahatlama ihtiyacı ile yaşam alanlarına koşuyor. 2019'un mobilya trendleri de konforlu, fonksiyonel ve sade renklerle dikkat çekiyor. Doğanın en eşsiz renklerini yaşam alanlarına taşıyan 2019 yılı trendlerini Hotelya Kurucu Ortağı ve Yüksek Mimar Zümrüt Doyran anlattı.&nbsp;İşte 2019 yılını renklendiren, doğanın renklerini yaşam alanlarınıza getiren dizayn ipuçları. <p> Yılın rengi somon ve adaçayı yeşili <p>Birbirleriyle uyumu yakalayan bu renkler mobilyalarınıza hem dingin hem de modern bir hava katacaktır. Somon ve adaçayı yeşili, yeşilin diğer tonları ile gerçek çiçeklerden yapma çiçeklere, vazolardan yastıklara kadar hayatımızın her alanında yerini almaya aday. 2019'un en trend renkleri arasında yerlerini alan somon ve ada yeşiline sıcak bej tonları eşlik edecek. <p> 2019'da mobilyalarınız doğal esintisiyle fark oluşturacak&nbsp; <p>Doğayla uyumlu olan ve aynı zamanda işlevsel olan mobilyaları dekorasyonlarda artık daha fazla görmeye başladık. Hem doğanın enerjisi hem de modern dokunuşların buluşma noktası olan ahşap, yaşam alanlarınızda size bu atmosferi oluşturacak en önemli etkenlerden biri. Şehir yaşamının yorucu etkisini bir nebze olsun hafifleten ahşabı, evinizde sıkça kullanarak kendinizi doğanın dokusuna ve ahengine bırakabilirsiniz. 2019'da ahşap ve çelikle birlikte cam ve doğal taşı da sıklıkla göreceğiz. Mekâna zenginlik kazandıran bakır, bronz gibi metal malzemeler de dekorasyonun önemli bir öğesi olarak karşımıza çıkacak. <p> 2019'da etnik desenler ve geleneksel motifler hakim olacak <p>2019, etnik desenlerin ve kompakt mobilyaların yılı olacak. Kırlentler, duvarınız için seçeceğiniz tablolar, koltuklar hatta halılara kadar her yerde etnik esintilerden faydalanabilirsiniz. Etnik desenleri daha çarpıcı hale getirebileceğiniz, göçebelerden ilham alınarak tasarlanan, multi fonksiyonel, kompakt mobilyalar da size eşlik edebilir. <p> Siyah severler için mat siyah asilliği <p>Ahşapla doğal renklerin karışımı bu sezonda da dikkat çekenlerden ancak mat siyah çelik sandalye ya da masa ayakları bu yıl çokça görülecek. Aynı zamanda siyahın asilliğini, mat siyah bir sehpa ya da tekli koltuk dekorasyonunuza ekleyerek farklı ve modern bir tasarım elde edebilirsiniz. 2019 yılında sert görünümlü mobilyalar, çizgiler, üçgenler yerini eğrilere, yuvarlaklara, daha yumuşak geçişlere bırakıyor. Sadece kanepe, sehpa gibi mobilyalarda değil, ayna, çerçeve gibi aksesuarlarda da karşımıza çıkacaklar.