Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı mesajı
30.07.2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Emin Grup'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı!
Emin Grup'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı!
14.07.2020

Emin Grup / Eminevim Yönetim Kurulu Başkanı A. Sefa Üstün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj paylaştı.

Konutder Başkanı Altan Elmas'tan 15 Temmuz mesajı!
Konutder Başkanı Altan Elmas'tan 15 Temmuz mesajı!
14.07.2020

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü’nün 4. yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Bakan Kurum'dan 23 Nisan mesajı!
Bakan Kurum'dan 23 Nisan mesajı!
23.04.2020

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Çocuklara verilebilecek en değerli hediye onlara yaşanılabilir ve daha güzel bir dünya bırakmak” dedi.

İş dünyasının temsilcilerinden 15 Temmuz mesajları!
İş dünyasının temsilcilerinden 15 Temmuz mesajları!
15.07.2019

İş dünyasının temsilcileri de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili 'demokrasi zaferi' mesajı verdi.

Sektörün liderlerinden 15 Temmuz mesajları!
Sektörün liderlerinden 15 Temmuz mesajları!
12.07.2019

Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmaları 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesajlar yayımladı.

Başkan Erdoğan'dan çok önemli dönüşüm mesajı!
Başkan Erdoğan'dan çok önemli dönüşüm mesajı!
09.02.2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal'da çöken binanın enkazından yaralı olarak kurtulanları hastanede ziyaret etti.

Bakan Kurum'dan Kaş'taki yapılarla ilgili net mesaj!
Bakan Kurum'dan Kaş'taki yapılarla ilgili net mesaj!
21.11.2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kaş'taki yapılara ilişkin soruya cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı caminin mermerine işlendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı caminin mermerine işlendi
16.11.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın , Çamlıca Camisi için verdiği mesaj giriş kapısındaki mermere işlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı mesajı
20.08.2018

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla görüntülü mesaj yayımladı.

<p>Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı görüntülü mesajına, "Aziz milletim, sevgili kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, mübarek Kurban Bayramı'nızı tebrik ediyorum. Bizleri bir Kurban Bayramı'na daha kavuşturan Rabbimize hamdediyorum." sözleriyle başladı. <p>Bayramın tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni eden Erdoğan, Kurban Bayramı'nın rahmet ve bereketinin sıkıntılardan kurtulmaya vesile olmasını diledi. <p>Türk milletinin iyi günde, kötü günde birlik olabilme, kenetlenebilme, tek yürek, tek yumruk gibi hareket edebilme kabiliyeti sayesinde binlerce yıldır ayakta kalmayı başardığını ifade eden Erdoğan, son yıllarda karşılaşılan her saldırının, darbe girişiminin, tuzağın bu sayede bertaraf edildiğini belirtti. Erdoğan, bugün de milletin aynı erdemli tavrı gösterdiğini dile getirdi. <p>Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kurban Bayramı'mızın hemen ardından 947. yıl dönümünü bizzat yerinde idrak edeceğiniz Malazgirt Zaferi'mizden bu yana, nice badirelere göğüs germiş bir milletiz. Özgürlüğümüzün sembolleri olan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik her saldırıya aynı azim, kararlılık ve dirayetle karşılık verdik." diye konuştu. "Ülkemiz bunların hepsinin üstesinden gelecek güce sahip" <p>Gelecek hafta 96. yıl dönümüne ulaşılan 30 Ağustos Zaferi'nin de vatana sahip çıkma iradesinin tezahürlerinden biri olduğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: <p>"15 Temmuz'da maziden atiye kurduğumuz köprüyü ve coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızı canımız pahasına koruma kararlılığımızı bir kez daha gösterdik. Ekonomimize yönelik saldırının doğrudan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik saldırılardan hiçbir farkı yoktur. Amaç aynıdır. Amaç Türkiye'yi ve Türk milletini dize getirmektir, esir almaktır. Biz boynuna boyunduruk vurulmasındansa boynunun vurulmasını tercih eden bir milletiz. Terör örgütleriyle, içimizdeki ihanet çeteleriyle, binbir hileyle, desiseyle, tuzakla çökertemedikleri Türkiye'yi döviz kuruyla pes ettireceklerini sananlar, yanıldıklarını pek yakında göreceklerdir. Allah'ın izniyle ülkemiz bunların hepsinin de üstesinden gelecek güce, imkana, dirayete sahiptir. Yeter ki biz bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım." <p>Hac farizasını yerine getirmek için mübarek topraklarda bulunanların ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını dileyen Erdoğan, Filistin'den Suriye'ye Güney Asya'dan Türkistan'a kadar dünyanın pek çok yerinde zulüm altında inleyen tüm mazlumların kurtuluşu için dua ettiğini söyledi. <p>Araçlarıyla yola çıkanlardan dikkatli olmalarını, hız sınırlarına riayet etmelerini, emniyet kemerlerini takmalarını, uykusuz direksiyon başına geçmemelerini, trafik kurallarına harfiyen uymalarını isteyen Erdoğan, bayram sevincinin matem havasına büründürülmemesi için herkesin üzerine düşeni yapması çağrısında bulundu. <p>Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı'nın gönüllere ferahlık, hanelere mutluluk, Türkiye'ye aydınlık getirmesini dileyerek, sevgi ve saygılarını iletti.
Bakan Berat Albayrak yabancı yatırımcıya önemli mesajlar verdi
Bakan Berat Albayrak yabancı yatırımcıya önemli mesajlar verdi
17.08.2018

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 6 bini bulan yabancı yatırımcılarla yaptığı telekonferans görüşmesinde önemli mesajlar verdi.

Murat Kurum'dan 17 Ağustos Depremi'ne özel mesaj!
Murat Kurum'dan 17 Ağustos Depremi'ne özel mesaj!
17.08.2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 19. yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

“Dünyaya demokrasi mesajı verdik”
“Dünyaya demokrasi mesajı verdik”
25.06.2018

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerini değerlendirdi.

'Bedava tatil kazandınız' mesajıyla 'devre mülk dolandırıcılığı'
'Bedava tatil kazandınız' mesajıyla 'devre mülk dolandırıcılığı'
06.05.2018

Devremülk ve Tüketici Koruma Derneği Başkanı Özkan Oran, devre mülk dolandırıcılığına karşı tüketicilere uyarıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '23 Nisan' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '23 Nisan' mesajı
23.04.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mina Başaran iş kadınlarına mesaj göndermişti
Mina Başaran iş kadınlarına mesaj göndermişti
12.03.2018

Dün akşam saatlerinde Başaran Holding'e ait özel jet Dubai’den dönerken İran sınırlarında düştü.

EBRD Başkanı'ndan Türkiye'ye 'yatırım' mesajı!
EBRD Başkanı'ndan Türkiye'ye 'yatırım' mesajı!
17.01.2018

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti, Londra’daki uluslararası yönetim merkezinde önemli açıklamalarda bulundu.

YEM Mimarlık Haftası'nda mimarlara önemli mesaj!
YEM Mimarlık Haftası'nda mimarlara önemli mesaj!
08.10.2017

Mimarlık Haftası kapsamında mimarların kendilerini yeni teknolojilere hazırlaması gerektiği açıklandı.

 İnşaat sektöründen 15 Temmuz için anlamlı mesaj!
İnşaat sektöründen 15 Temmuz için anlamlı mesaj!
13.07.2017

İnşaat sektörünün önde gelen isimleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne özel açıklamalarda bulundu.

Sektör temsilcilerinden 15 Temmuz mesajı!
Sektör temsilcilerinden 15 Temmuz mesajı!
12.07.2017

FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi, Ramadan Kumova, TÜRKONFED ve Türkiye Müteahhitler Birliği, 15 Temmuz’un yıldönümünde değerlendirmelerde bulundu.

<p>15 Temmuz'un birinci yıldönümü vesilesiyle FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu(TÜRKONFED)&nbsp;ve Türkiye Müteahhitler Birliği değerlendirrmeler yaptı.&nbsp; <p>Ramadan Kumov, “Biz bu toprakları kolay kazanmadık, kolay kaybetmeyiz! Ülkemizin bütünlüğünü bozmaya çalışanlar bunu asla başaramayacaklar. Bulunduğumuz jeopolitik lokasyon ve güçlü geçmişimiz ki İslam topraklarının büyük kısmını 600 yıl boyunca yönetirken Batı'ya karşı kazanmış olduğumuz üstünlüğümüz; Batı dünyasının hala korkularından atamadığı bir durum. Bu yüzden asla güçlü bir Türkiye'yi kabullenemiyorlar ve çeşitli kirli oyunlar sergiliyorlar. Bunun en son ve en çirkin olanlarından biri de 15 Temmuz Darbe Girişimi. Bu elem olay sırasında liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Sokağa çıkın' çağrısıyla milletçe birlik olup sokaklara, meydanlara indik. Vatansever halkımız tankların önüne geçip, hainleri durdurdu ve bunları tüm dünya yakından takip etti. Bu duruşumuzu, birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yarınlara hazır olmalıyız. Karşılıklı hoşgörü, anlayış ve dayanışma öne çıkmalı; ülkemizin 2023 ve sonrası hedeflerine ulaşmalıyız. Ülkemizin geleceğine, 2023 hedeflerine durmadan ilerleyeceğimize FerYapı olarak inanıyoruz. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek, ülkemizin gelişmesi yolunda üzerimize düşen her şeyi yapacağız” açıklamasında bulundu. <p>Türkiye Müteahhitler Birliği, Demokrasi ve Milli Birlik Günü <strong>Mesaj</strong>ı ise şu şekilde,&nbsp; <p>“15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi sadece demokrasiye karşı değil, ekonomik büyüme ve kalkınma hedeflerine, iç ve dış dengelere ve Türkiye ekonomisinin uluslararası yatırım çekme potansiyeline de kast etmiştir. <p>Başta vatandaşlar olmak üzere, hükümet ve muhalefet partileri, sivil toplum örgütleri, medya, polis ve askeri ile toplumun tüm kesimleri birlik ve beraberlik içinde demokrasiye ve ülkemize sahip çıkmıştır. Başarısız girişimin ardından ekonomi yönetimi hem kamu tarafında, hem de bankalar, iş dünyası temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları üzerinden sivil kesimde pro-aktif tepki vermiştir. <p>Türkiye Müteahhitler Birliği, üyesi bulunduğu tüm uluslararası sektör kuruluşlarına ve yabancı misyon temsilcilerine bilgilendirme mektupları göndermiş; mektuplarda ekonominin mevcut durumu ve Türkiye'nin demokrasiye bağlılığı ile Türk ekonomisinin ve inşaat sektörünün gücü vurgulanmıştır. <p>Geçtiğimiz dönemde hem küresel finansal risklerden, hem de içinde bulunduğu coğrafyadan kaynaklanan sorunlardan payını fazlasıyla almış olmasına rağmen, beklenenden oldukça yüksek oranda büyümeyi sürdürebilmiş olan Türkiye ekonomisinin temel dinamikleri şoklara karşı kırılgan olmadığını defalarca göstermiştir. İş dünyası yatırımları sürdürmek, devlet ise teşvik mekanizmalarıyla bu süreci desteklemek için var gücüyle çalışmaktadır. <p>Bugüne kadar 117 ülkede 9 bine yakın projeye imza atan ve dünyada bir marka haline gelen TMB üyeleri bu süreçte taahhüt projeleri, kamu-özel, yap-işlet-devret ve gayrimenkul yatırımları olmak üzere üç ana kolda daha fazla üretim ve daha fazla istihdam yaratmak üzere azami gayret göstermektedir. <p>Önümüzdeki dönemde, Türkiye ekonomisine ilişkin öngörülebilirliği yeniden güçlendirecek, yatırım ortamını iyileştirecek, yabancı yatırım potansiyeline ivme kazandıracak bütüncül yeni bir hikayenin oluşturulması önem taşımaktadır. Umudumuz ve beklentimiz, Türkiye'mizin bu zorlu süreçten güçlenerek çıkması ve geleceğe umutla bakmaya devam etmesidir. <p>Bu süreçte tüm vatandaşlarımızın birlik, beraberlik ve sağduyu içerisinde Cumhuriyete, demokratik değerlere sahip çıkmaya devam edeceğine güvenimiz tamdır. <p>Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu ve üye firmaları sürdürülebilir büyüme için üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceklerdir.” <p>Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'ndan (TÜRKONFED) yapılan açıklamada, "Birlikte yaşama irademizle, aynı geleceğe ulaşma idealimizle ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Her alanda kenetlenmiş bir toplumun, zorlukları ve sıkıntıları kolay aşacağına inanıyoruz." ifadeleri kullanıldı.&nbsp; <p>TÜRKONFED'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yapılan yazılı açıklamada, darbe girişiminde şehit ve gazi olanların minnet, rahmet ve saygıyla anıldığı bildirildi. <p>1876 yılından bu yana, 140 yıllık Türk demokrasi tarihinin yeniden hain bir darbe girişimi karşısında kaldığı, toplumda demokrasiye karşı güvensizlik ve korku ortamı algısının yerleştirilmesi çabasına şahit olunduğu, artık demokrasinin darbelerden ve darbeci zihniyetten arındırılmasının zamanının geldiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:&nbsp; <p>"TÜRKONFED olarak, Türkiye'nin geleceğine, refahına ve huzuruna ancak demokrasi içinde kalarak ulaşılabileceğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde sadece içeride değil, dışarıda da uzlaşma kültürü ve diplomasi dilinin ağırlık kazanması için siyasi partilerimiz başta olmak üzere iş dünyası örgütleri, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, kanaat önderleri ve toplumun ortak bir gelecek paydasında birleşmesini, gücümüze güç katacaktır."&nbsp; <p>İş dünyasının hız kesmeden gücünü üretim ve yatırıma yönlendirmesi, siyasetçilerin doğru politikaları üretebilmesi, büyüme ve kalkınmanın önündeki bürokratik engellerin hızlı bir şekilde aşılmasının yolunun güç birliğinden geçtiği vurgulanan açıklamada, gelinen noktada bu alanlarda önemli bir aşama kaydedildiği bildirildi. Açıklamada, devamla şu değerlendirmelere yer verildi: <p>"Birlikte yaşama irademizle, aynı geleceğe ulaşma idealimizle ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Her alanda kenetlenmiş bir toplumun, zorlukları ve sıkıntıları kolay aşacağına inanıyoruz. 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması için kurumsal ve zihinsel bir dönüşüme ihtiyacımız olduğu gerçektir. Bu doğrultuda devlette liyakati esas alan bir yeniden yapılanma ve kurumsallaşma ile hayatın normal akışına dönülmesi, kurumlarımıza olan güveni artıracağı gibi demokrasi, hukuk devleti ve özgürlükler bağlamında millet iradesini de güçlendirecektir. Türk demokrasisinin uluslararası standartlara tam olarak uyması, ülkemizin hem yurt dışındaki itibarını yükseltecek, yatırım ve iş ortamının gelişmesini sağlayacak hem de AB üyelik sürecinde kolaylaştıracaktır." <p>&nbsp;