"Düşler Vadisi'ni güvenli bir yaşam sunmak için tasarladık"

"Düşler Vadisi'ni güvenli bir yaşam sunmak için tasarladık"

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, "Deprem gerçeğine göre yaşamalı ve bu bilinçle konutları inşa etmeliyiz" dedi.

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, Elazığ'da meydana gelen şiddetli deprem sonrasında deprem gerçeğine uygun olarak yapılaşmayla ilgili şunları söyledi;

"Elazığ ve Malatya'daki deprem ülke olarak hepimizi derinden sarstı. Bu depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, bölgedeki tüm vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Güzel ülkemiz maalesef deprem kuşağında yer alıyor. Önemli olan deprem gerçeğine göre yaşamalı ve bu bilinçle konutları inşa etmeliyiz. Özellikle İstanbul 16 milyon nüfusu ile bu noktada daha da önem arz ediyor. Vatandaşlarımız konut alırken artık lokasyon ve merkezi noktalarından ziyade binaların deprem yönetmeliğine uygunluğuna, güvenli ve sağlam olduğuna bakıyor. Yılmaz İnşaat olarak biz de İstanbul'un zemin haritasında sağlam zemin olarak tespit edilen bölgelerinden Beykoz'da Düşler Vadisi Riva'yı; yatırımcılarımıza güvenli ve konforlu bir yaşam sunmak için tasarladık. Yenilenen deprem yönetmeliklerine uygun, az katlı yapılardan oluşan bir proje üzerinde çalışıyoruz. Bulunduğumuz bölgenin zemin yapısı da projemizin deprem güvenliğini destekliyor, bu konuda şanslıyız. Sektörümüzün bu konuya hassasiyet gösterdiğine inanıyor, güvenli yapıların giderek artacağını düşünüyoruz."

  • Etiketler:

Yorum Yaz