Kemerburgaz’da imar affı fırsatçılarına göz açtırılmıyor
Kemerburgaz’da imar affı fırsatçılarına göz açtırılmıyor
27.07.2019

Eyüpsultan Belediyesi imar barışı uygulamasını fırsat bilerek hazine arazileri üzerine kaçak yerleşimler yapanlara göz açtırmıyor.

Nazan Öncel'in Kemerburgaz'daki villasına keşif!
Nazan Öncel'in Kemerburgaz'daki villasına keşif!
24.05.2019

2017’de vefat eden Akşit Togay’ın ABD’de yaşayan oğlu Berdan Togay, mirastan düşen payını almak için üvey annesi Nazan Öncel’e dava açtı.

Kemerburgaz'a dev kent ormanı kuruluyor
Kemerburgaz'a dev kent ormanı kuruluyor
06.07.2018

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında 'Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı' Kemerburgaz'a kuruluyor.

'Kemerburgaz'daki tesis 6-8 ay içinde hazır olacak'
'Kemerburgaz'daki tesis 6-8 ay içinde hazır olacak'
15.01.2018

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı ekibin Antalya kampını takip eden basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Galatasaray'ın Kemerburgaz projesine Terim imzası!
Galatasaray'ın Kemerburgaz projesine Terim imzası!
26.12.2017

Kemerburgaz'da inşa edilecek tesislerin dizaynını Galatasaray'ın yeni hocası Fatih Terim yapacak.

3. Havalimanı'yla Göktürk ve Kemerburgaz'a ilgi arttı!
3. Havalimanı'yla Göktürk ve Kemerburgaz'a ilgi arttı!
24.12.2017

Gün İnşaat'ın patronu Yüksel Günver, 3. Havalimanı projesiyle birlikte Göktürk ve Kemerburgaz bölgesindeki projelere ilginin arttığını söyledi.

GS, Kemerburgaz'da yapılacak yeni tesis için izinleri aldı
GS, Kemerburgaz'da yapılacak yeni tesis için izinleri aldı
14.12.2017

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Florya Metin Oktay Tesisleri'nin Kemerburgaz'a taşınması ile ilgili bilgiler verdi.

Kemerburgaz'da kurulan tesis çöpten elektrik üretecek
Kemerburgaz'da kurulan tesis çöpten elektrik üretecek
14.09.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eyüp Kemerburgaz Evsel Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'nin imza törenine katıldı.

İBB, Kemerburgaz’da arsa satıyor!
İBB, Kemerburgaz’da arsa satıyor!
02.08.2017

Kemerburgaz Alibeyköy aksında yer alan 153 metrekarelik arsanın fiyatı 1 milyon 989 bin lira olarak belirlendi.

Kemerburgaz'da konut fiyatları 5 yılda yüzde 193 arttı
Kemerburgaz'da konut fiyatları 5 yılda yüzde 193 arttı
15.05.2017

EVA Gayrimenkul Değerleme’nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre bölgedeki konut fiyatlarında son beş yıllık bileşik artışın %193 olduğu belirtildi.

<p>EVA Gayrimenkul Değerleme'nin hazırladığı “2016 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu”na göre <strong>Kemerburgaz</strong>, İstanbul'da en çok prim yapan bölge olma özelliğine sahip bulunuyor. <p>EVA Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Değerleme Uzmanı Şeyma Şehirli, <strong>Kemerburgaz</strong>'ın İstanbul genelinde en yüksek değer kazanan bölge olduğunu belirtiyor. Konut fiyatlarına etki eden faktörlerin proje özellikleri, sosyal olanaklar, düzenli bir site içerisinde olması ve ulaşım imkanları olduğunu kaydeden Şehirli, bu kriterler kapsamında site içerisinde yer alan ve villaların ağırlıkta olduğu Kemer Country'nin projeler arasında en yüksek fiyata sahip olduğunu söylüyor. <p>Şehirli, 2019 yılı ya da sonrasında inşa edilmesi planlanan Gayrettepe-<strong>Kemerburgaz</strong>-3. Havalimanı Raylı Sistem Hattı sayesinde <strong>Kemerburgaz</strong>'dan 3. Havalimanı'na ulaşımın kolaylaşacağını belirtiyor. 32 kilometre uzunluğunda olacak hat sayesinde, bölgeden şehir merkezine ve ana ulaşım arterlerine ulaşımın kolaylaşacağını dile getiren Şehirli, hat tamamlandığında bölgeye olan talep artacağını, konut fiyatlarında ise artış görüleceğini belirtiyor. Bölgede metrekare fiyatları 5.000-19.000 TL arasında <p>Şehirli, <strong>Kemerburgaz</strong>-Göktürk bölgesindeki projelerin konumu ve birim fiyatları göz önüne alındığında orta-üst ve üst seviye gelir grubuna yönelik olduğunu dile getiriyor. Bölgedeki konut projelerine bakıldığında KDV'den arındırılmış fiyatların 5.000 - 19.000 TL/m2 gibi geniş bir aralıkta değiştiğini ifade ediyor. Şehirli, 2016 yılı ağırlıklı bölge ortalamasını ise 11.900 TL/m2 olarak tespit ettiklerini kaydediyor. Bölgede 9 proje üzerinden tip dağılımı analizi yapıldığını söyleyen Şehirli, buna göre bölgede en çok 3+1, ardından 2+1 ve 1+1 konut tipinin üretildiğini belirtiyor.&nbsp; <p>Bununla birlikte, bölgede yer alan daire ve villalar arasında geçen yıl görülen fiyat farklılıklarının ortadan kalktığını ifade eden Şehirli, ancak bölgedeki prestijli firmalara ait markalı projelerdeki daire-villa fiyatları arasında farklılıklar olduğunu söylüyor.&nbsp; İstanbul'un en çok değerlenen bölgesi <p>EVA Gayrimenkul Değerleme'nin hazırladığı “2016 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu”na göre bölge 2013 yılında bir önceki yıla göre %37, 2014'te %39, 2015'te %44 ve 2016'da %7 değer kazanmış bulunuyor. Son beş yıla bileşik olarak bakıldığında ise <strong>Kemerburgaz</strong> konut fiyatlarının %193 arttığı bir bölge olarak İstanbul'da 34 bölge içinde 1. sırada yer alıyor.
Tarkan, Kemerburgaz'da 30 bin liraya ofis kiraladı
Tarkan, Kemerburgaz'da 30 bin liraya ofis kiraladı
26.04.2017

Kazandığı parayı taşınmaza yatıran ünlülerden Megastar Tarkan, işlerini bir noktadan takip edebilmek adına Kemerburgaz'dan ofis kiraladı.

Kemerburgaz'da Sokak Hayvanları Kliniği açıldı
Kemerburgaz'da Sokak Hayvanları Kliniği açıldı
02.04.2017

Eyüp'ün Kemerburgaz Mahallesi'nde 170 metrekare alan üzerine kurulu olan Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği açıldı.

Haliç-Kemerburgaz dekovil hattının ihalesi yapıldı
Haliç-Kemerburgaz dekovil hattının ihalesi yapıldı
02.02.2017

İBB, Haliç kıyısından başlayarak Belgrad Ormanları'na uzanan ve 100 yıl önce kömür taşımak üzere kurulan dekovil hattını yeniden hayata geçiriyor.

Haliç-Kemerburgaz dekovil projesinin ihalesi ertelendi!
Haliç-Kemerburgaz dekovil projesinin ihalesi ertelendi!
03.01.2017

5 kilometre uzunluğunda olması beklenen Haliç-Kemerburgaz dekovil hattı projesinin yapım ihalesi 2 Şubat'ta yapılacak.

Göktürk ve Kemerburgaz bölgesi uçuşa geçti!
Göktürk ve Kemerburgaz bölgesi uçuşa geçti!
30.12.2016

İstanbul'da değeri her geçen gün yükselen ve yatırımcısına kazandıran Göktürk ve Kemerburgaz'a imza atan Arkan Mimarlık, projelerini sürdürüyor.

Kemerburgaz Elmas Teras Evleri fiyatları!
Kemerburgaz Elmas Teras Evleri fiyatları!
03.12.2016

Daire satış fiyatlarının 500 bin lira ile 1 milyon lira arasında değiştiği Elmas Teras Evleri Kemerburgaz projesinde teslimler Mayıs 2017'de yapılacak

İBB, Haliç-Kemerburgaz dekovil hattını ihaleye çıkardı!
İBB, Haliç-Kemerburgaz dekovil hattını ihaleye çıkardı!
23.11.2016

Haliç ile Kemerburgaz arasında hizmet verecek olan dekovil hattının ypaım işi ihalesi 13 Ocak 2017 günü gerçekleştirilecek.

Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz projesinin durakları!
Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz projesinin durakları!
27.04.2016

İstanbul’un Eyüp ilçesinde Eyüp Kağıthane ve Şişli İlçeleri mevkiinde hayata geçirilecek olan raylı sistem projesinde ÇED süreci başladı.

Ebru Gündeş, Kemerburgaz'dan kütük ev aldı!
Ebru Gündeş, Kemerburgaz'dan kütük ev aldı!
28.02.2016

Ebru Gündeş ve eşi Reza Zarrab, Kemerburgaz'dan 2.5 milyon dolara kütük aldı.

Göktürk ve Kemerburgaz, yatırımcıların gözdesi!
Göktürk ve Kemerburgaz, yatırımcıların gözdesi!
02.02.2016

Gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, son dönemlerde değeri her geçen gün artış gösteren bölgelerden Göktürk ve Kemerburgaz'ı değerlendirdi

<p>Dünyanın en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, Avrupa Yakası'nın özellikle son yıllarda çocuklu ailelerin ve beyaz yakalılarının tercih ettiği Göktürk ve <strong>Kemerburgaz</strong> gayrimenkul piyasasını değerlendirdi. Yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini üzerini çekmeye devam eden Göktürk ve <strong>Kemerburgaz</strong>'da metrekare fiyatları 4 bin ile 4 bin 500 dolardan alıcı buluyor. <p>Şehrin merkezine yakın ancak karmaşadan uzak İstanbul'un en seçkin yerleşim merkezleri arasında yer alan Göktürk ve <strong>Kemerburgaz</strong>'a yatırımcıların ilgisi artmaya devam ediyor. Bölgenin uzmanı Keller Williams Platin Danışmanı Ceylan Aksu Belgrad Ormanı'na yakınlığı ve sakin yapısıyla özellikle beyaz yakalı ve çocuklu ailelerin tercih ettiği Göktürk ve <strong>Kemerburgaz</strong> gayrimenkul piyasasını değerlendirdi. Küçük bir bölge olmasına rağmen ilginin son 5 yılda artarak sürdüğünü belirten Aksu; “Özellikle çocuklu veya çocuk sahibi olmayı planlayan aileler Göktürk ve <strong>Kemerburgaz</strong>'ın sahip olduğu doğal güzellikler ve yeşil alanlar sebebiyle bu bölgede yaşamayı tercih ediyor. Bölge, çocukların rahat ve özgürce büyüyebileceği bir yapıya sahip. Maslak'ta çalışan beyaz yakalılar ise yeni ve modern yapılanma, deprem yönetmeliğine uygun inşaat kalitesi, sağlık tesisleri, otopark imkanları, eğitim kurumları ve güvenlik sebebiyle bölgede ikamet ediyor. Göktürk ve <strong>Kemerburgaz</strong> zamanla kendi içinde her ihtiyaca cevap veren bir yapıya büründü. Burada yaşayanlar bu bölgeden uzaklaşmadan tüm ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir hayatı sürdürüyor” dedi. Azeri yatırımcının ilgisi artarak devam ediyor <p>Geçtiğimiz yıllarda çıkartılan mütekabiliyet yasası ile artan yabancı yatırımcılar, 2B arazileriyle de yakından ilgileniyor. Son 5 yıldır Azeri yatırımcıların Göktürk ve <strong>Kemerburgaz</strong> çevresine yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çeken Ceylan Aksu; “2B arazilerine tapu verilme sürecinin başlamasıyla birlikte bölge yabancı yatırımcıların göz bebeği konumuna geldi. <strong>Kemerburgaz</strong> ve Göktürk arsa açısından hala zengin bir bölge ve alan Arıcılar Bolluca'ya kadar genişlemekte. Azeri yatırımcılar bu bölgede arsa satın almaya devam ediyor.” dedi. 3. havaalanı projesi ile rayiç fiyatları yüzde 25 arttı <p>İlk kez 1990'lı yıllarda Kemer Country projesiyle adını duymaya başladığımız <strong>Kemerburgaz</strong> ve Göktürk'te bugün irili ufaklı 20.000 konut bulunduğunun altını çizen Ceylan Aksu; “Kemer Country Avrupa'da bile benzerine rastlanmayan bir proje oldu. Aradan geçen zamana rağmen bölgede kalite doğru orantılı olarak devam etti. Yapımı devam eden 3. havaalanı projesi yerli ve yabancı yatırım ataklarını da hızlandırdı. 3. havaalanının tamamlanmasına paralel olarak 2017 yılında metro hattının da aktif olarak kullanılması planlanıyor. Tabi bölgede yaşanan gelişmeler metrekare fiyatlarının da artışına zemin hazırladı. Yaklaşık olarak 15-20 yıl önce 330 ila 350 Bin Dolara satılan villalar bugün 4 Milyon Dolara alıcı buluyor. İstanbul Caddesi üzerinde yer alan müstakil villaların bulunduğu sitelerde 10 sene önce 400 Bin Dolara ev bulmak mümkünken bugün aynı standartta bir ev 1 Milyon 600 Bin Dolara satılıyor. Rakamlar İstanbul'un en değerli semtleri arasında gösterilen Etiler ve Levent ile hemen hemen aynı. İşin profesyoneli olarak piyasaların her zaman uygun olduğunu, iyi piyasa kötü piyasa diye bir ayrım olmadığını savunuruz. Önemli olan piyasa şartlarıdır ve fiyatları piyasa koşulları belirler” dedi. Bölgeye yatırım için elinizi çabuk tutun! <p>Gayrimenkul yatırımının her zaman yapılabilecek en iyi ve en değerli yatırım olduğunun altını çizen deneyimli danışman; “Göktürk ve <strong>Kemerburgaz</strong> çevresi her geçen gün daha da değerlenmekte. Kısıtlı arsa stokundan dolayı önümüzdeki süreçte inşaat yapılacak alan kalmayacak. Şehir merkezine yakın izole bir hayat isteyen yatırımcıların hızlı hareket etmesinde fayda var” dedi.