Kapadokya’da 152 kaçak yapı yıkıldı
Kapadokya’da 152 kaçak yapı yıkıldı
19.09.2019

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde bugüne kadar 152 kaçak yapının yıkıldığı bildirildi.

İstanbul'da da kaçak yapılarla mücadele başlıyor!
İstanbul'da da kaçak yapılarla mücadele başlıyor!
17.09.2019

İmara aykırı ve kaçak yapılara karşı Türkiye genelinde büyük bir hareket başlatılıyor.

Mogan Gölü'ndeki kaçak yapılar yıkıldı
Mogan Gölü'ndeki kaçak yapılar yıkıldı
11.09.2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla Mogan Gölü'nün etrafındaki kaçak yapılar yıkıldı.

 Bursa Nilüfer’de kaçak yapıya geçit yok
Bursa Nilüfer’de kaçak yapıya geçit yok
30.08.2019

Kaçak yapı ile mücadeleye devam eden Nilüfer Belediyesi, ruhsata aykırı ve kent estetiğini bozan yapılara izin vermiyor.

Bakan Kurum, Bodrum'da kaçak yapılaşmayı denetledi
Bakan Kurum, Bodrum'da kaçak yapılaşmayı denetledi
20.08.2019

Murat Kurum ve beraberindeki heyet Bodrum’da kıyı ve koylardaki kaçak yapılaşmayı ve çevre temizliğine ilişkin denetimlerine başladı.

Osmangazi’de kaçak yapılaşmaya geçit yok
Osmangazi’de kaçak yapılaşmaya geçit yok
04.08.2019

Osmangazi Belediyesi, Geçit Mahallesi’nde kaçak olarak inşa edilmiş iki katlı ruhsatsız binayı yıktı.

Bursa'da kaçak yapıya geçit yok
Bursa'da kaçak yapıya geçit yok
24.07.2019

Kaçak yapıların yıkılmasını ve inşaatı yapan müteahhit ile firmaların cezalandırılmasını öngören karar, oy birliğiyle kabul edildi.

Bodrum'da kaçak yapılara geçit yok!
Bodrum'da kaçak yapılara geçit yok!
19.07.2019

Bodrum'da kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği kapsamında, Yakaköy’deki 3 katlı iki binanın yıkım işlemi gerçekleştirildi.

Bursa'da kaçak yapılaşma drone ile takip ediliyor!
Bursa'da kaçak yapılaşma drone ile takip ediliyor!
09.07.2019

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kaçak yapılaşmaya karşı drone ile mücadele ediyor.

Marmaris'te halk plajına yapılan kaçak iskeleye tepki
Marmaris'te halk plajına yapılan kaçak iskeleye tepki
03.07.2019

Muğla'nın Marmaris ilçesinde halk plajına yapılan kaçak iskeleye tepki.

<p>Marmaris'te halk plajına gezi teknelerinin bağlanması için kaçak yapıldığı iddia edilen yüzen iskeleye vatandaşlar tepki gösterdi. Başvurdukları kurumlardan cevap alamadıklarını öne süren vatandaşlar yetkililerden konuya çözüm bulmalarını istedi.&nbsp;Muğla'nın Marmaris ilçesinde halk plajına gezi teknelerinin bağlanması için kaçak yapıldığı iddia edilen yüzen iskeleye vatandaşlar tepki gösterdi. Marmaris'e yaklaşık 30 kilometre mesafedeki turistik Hisarönü Mahallesi'nde vatandaşların herhangi bir ücret ödemenden girebildikleri tek halk plajında kaçak yapıldığı iddia edilen iskeleye vatandaşlar tepki gösterdi. Doğa harikası 250 metre uzunluğundaki “Altın Kum” plaj mevkinde yapılan iskele, yüzmek için bölgeye giden vatandaşların huzurunu kaçırdı. Vatandaşlar duruma tepki göstermek ve seslerini duyurabilmek için plajda bir araya geldi.&nbsp; “Bu iskelenin burada kalmasını istemiyoruz”&nbsp; <p>Hisarönü Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Taştekin konuyla ilgili açıklama yaptı. Konuya çözüm bulunması için yetkililere seslenen Taştekin, “Bu gördüğümüz koyda birkaç kurumla görüştük. Ama hiçbirinden izin alınmadan iskelenin yapıldığını öğrendim. Burası halka açık olan bir plaj, mahalle yaşayanı ve dışardan gelen misafirlerimiz bu koyda denize giriyor. Diğer yerler ücretli olduğu için, dar gelirli insanlarımızın kullandığı bir alan. Bu görüntü bizleri rahatsız etti. Bu iskelenin burada kalmasını istemiyoruz. Bu iskele kaçak. Birkaç kurumla konuştum kimsenin bundan haberi yok. Tur tekleri buraya geliyor. Aile denize girmek için geliyor ama huzursuz oluyor. Bununla ilgili bana sürekli şikayet geliyor. Ama hiçbir yetkiliden cevap alamadım. Bunu umursamadılar mı bilemiyorum. ” dedi.&nbsp; <p>Mahallede yazlığı bulunan Sinan Öner, “Bu doğal cennetin içinde huzurumuz kaçıyor. Yani çok güzel biir ortam halk gelip burada denize giriyor. Hafta sonu buralar doluyor. Bu iskeleden hiç kimsenin haberi yok. Muhtarın bile haberi yok, gelip koydular. Bu kadar duyarsızlık olmaz. Buraya geldik ama muhatap da yok.” dedi.&nbsp; Vatandaşlar kaçak olduğu iddia edilen iskelenin yıkılmaması durumda imza kampanyası başlatacaklarını kaydetti.&nbsp;
Kapadokya’da 117 kaçak yapı yıkıldı
Kapadokya’da 117 kaçak yapı yıkıldı
29.06.2019

Kapadokya'da Şubat ayından bu yana 117 kaçak yapı yıkıldı.

Rize Valisi kaçak yapılaşmada gelinen noktaya dikkat çekti
Rize Valisi kaçak yapılaşmada gelinen noktaya dikkat çekti
17.06.2019

Fırtına Vadisi'nde kaçak ve ruhsatsız olarak inşa edilen 21 binanın yıkımına devam ediliyor.

Fırtına Vadisi'nde 21 kaçak yapının yıkımı başladı
Fırtına Vadisi'nde 21 kaçak yapının yıkımı başladı
11.06.2019

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Fırtına Vadisi'nde, dere yatağına inşa edilen 21 kaçak yapının yıkımı başladı.

Pamukkale'de kaçak yapılaşmayı önleyecek proje!
Pamukkale'de kaçak yapılaşmayı önleyecek proje!
23.05.2019

Pamukkale Belediyesi, kaçak yapılaşmayı önlemek amacıyla ‘Ücretsiz Tip Proje’ uygulaması başlattı.

Gümüşhane'de tespit edilen kaçak yapılar yıkıldı
Gümüşhane'de tespit edilen kaçak yapılar yıkıldı
18.05.2019

Gümüşhane Belediyesi kent merkezinde kaçak olarak inşa edilen yapıların yıkımı gerçekleştirdi.

Gücücek'teki kaçak yapılara Yapı Kayıt Belgesi alınmış
Gücücek'teki kaçak yapılara Yapı Kayıt Belgesi alınmış
10.05.2019

Çeşme ilçesinin Ovacık Mahallesi'ndeki Gücücek Koyu'nda mühürlenen, hazine arazisindeki üç inşaatla ilgili Yapı Kayıt Belgesi alındığı ortaya çıktı.

Kapadokya’da 67 kaçak yapı yıkıldı
Kapadokya’da 67 kaçak yapı yıkıldı
08.05.2019

Kapadokya’da 16 Şubat tarihinde başlayan kaçak yapı yıkımlarının ardından bugüne kadar bölgede 67 kaçak yapı yıkıldı.

Rize’deki 21 kaçak yapıya yıkım kararı!
Rize’deki 21 kaçak yapıya yıkım kararı!
07.05.2019

Rize Valiliği, Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçelerindeki kaçak ve ruhsatsız yapılara yönelik alınan yıkım kararları için ihaleye çıkıldığını bildirdi.

Bodrum'da milyon dolarlık kaçak yapılar yıkıldı
Bodrum'da milyon dolarlık kaçak yapılar yıkıldı
06.05.2019

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın talimatıyla Bodrum’da bulunan kaçak yapıların yıkımına başlandı.

Bodrum'da kaçak yapılaşma ile mücadele halk hareketine dönüşüyor
Bodrum'da kaçak yapılaşma ile mücadele halk hareketine dönüşüyor
04.05.2019

Bodrum Belediyesi'nin kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliğine vatandaşlardan destek geliyor.

<p>Bazı işletmeler, kaçak olduğu tespit edilen ve hakkında tutanak tutulan yapılarını Belediye ekiplerinin müdahalesine gerek kalmadan ortadan kaldırıyor.&nbsp; <p>Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın "Lütfen bizlerin müdahalesini beklemeyin, yanlış ya da hatalı bir uygulama yaptıysanız siz düzeltin, bizden de destek isteyin" çağrısı cevap buldu. Bodrum'un doğasını, çevresini, denizlerini kirleten kaçak ve izinsiz yapılarla mücadele seferberliği, vatandaşların da desteğiyle devam ediyor. Kaçak yapı inşa eden bazı vatandaşlar, kendi imkanlarıyla yanlışı ortadan kaldırma yoluna gidiyor.&nbsp; Gümbet'te bir yatırım ortaklığına ait otel ve rezidans projesinin kaçak olan bölümleri, Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından tespit edilmiş, tutanak tutularak, kaçak olan uygulamaların ortadan kaldırılması için işletme sahiplerine süre verilmişti. Belediyenin gerekli uyarılarının ardından firma, kaçak olan bölümleri kendi imkanları dahilinde kaldırabileceğini bildirerek harekete geçti. Bodrum Belediye ekipleri gözetimindeki çalışma kapsamında, projeye aykırı olduğu tespit edilen ve sahile inşa edilen havuz ile çelik konstrüksiyonlu bir ünitenin yıkım işlemleri başlatıldı.&nbsp; <p>Yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından Belediye ekipleri gerekli denetimleri yaparak, ruhsatına uygun hale getirilen inşaatın devam etmesine izin verecek.&nbsp; <p>Bir diğer yıkım işlemi de Yalıkavak Küdür mevkiinde bu sabah başlatıldı. Hakkında yıkım kararı verilen kaçak iskele, işletme sahipleri tarafından yıkıldı. Bodrum Belediyesi'nin yıkım kararı verdiği yaklaşık 200 metrekarelik kaçak iskeleyi, kendi olanaklarıyla yıkmak için harekete geçen işletme sahipleri, Belediye ekiplerinin gözetiminde yıkım işlemini bugün sabah saatlerinde gerçekleştirdi. Ekipler, yıkımın gerçekleştiğini saptayıp tutanak tutarak bölgeden ayrıldı.&nbsp; <p>Öte yandan kaçakla mücadele seferberliği kapsamında, haklarında yıkım kararı alınan yapılara müdahale de devam ediyor. Gündoğan Mahallesi'nde özel bir sitenin ruhsatlı olduğu öğrenilen iskelesini çevreleyen kaçak duvar ve çiçeklik bugün Belediye ekipleri tarafından yıkılarak ortadan kaldırıldı. Sahilde yayaların yürüyüşünü engelleyecek şekilde deniz içerisine kadar uzanan duvar ve çiçekliğin kaldırılması, vatandaşlar tarafından da ilgiyle izlendi.&nbsp; Başkanın çağrısı karşılık buldu&nbsp; <p>Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın Bodrum'un çevresini, doğasını tahrip ve talan eden kaçak yapılaşmaya karşı başlattığı mücadelenin vatandaşlardan da karşılık bulması sevindirdi. Başkan Aras, kaçak ve yanlış uygulamalarla ilgili olarak Bodrum halkına "Siz yanlışınızı düzeltin, biz size destek veririz. Bizim tespit edip yıkmamızı beklemeyin" çağrısında bulunmuştu.&nbsp;