İzmir Vakıflar Müdürlüğü’nden 2 milyon TL’ye kiralama ihalesi
İzmir Vakıflar Müdürlüğü’nden 2 milyon TL’ye kiralama ihalesi
15.01.2019

Mülkiyeti İzmir Vakıflar Müdürlüğü’ne ait olan taşınmaz 21 yıl süreyle yapım karşılığı kiralanacak.

Yeni tapu senetlerine net - brüt alan zorunluluğu!
Yeni tapu senetlerine net - brüt alan zorunluluğu!
14.01.2019

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan düzenlemeye göre artık mimari projelerde brüt ve net yüzölçümü bilgisi aranacak.

'İstanbul - İzmir Otoyolu bu yıl bitiyor'
'İstanbul - İzmir Otoyolu bu yıl bitiyor'
13.01.2019

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

Nef'in 4 projesinde 0.98 faiz fırsatını kaçırmayın!
Nef'in 4 projesinde 0.98 faiz fırsatını kaçırmayın!
12.01.2019

Nef, 2019’u yepyeni bir kampanya ile karşılıyor. Firma tam 4 projesinde yüzde 10 indirime ek olarak 120 ay vade için kredi oranını 0,98’e çekti.

İzmir'e İstinye Park AVM geliyor!
İzmir'e İstinye Park AVM geliyor!
11.01.2019

İstanbul'un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan İstinye Park AVM, İzmir'e geliyor.

2.900 TL’den başlayan taksitlerle şimdi Nef sahibi olun!
2.900 TL’den başlayan taksitlerle şimdi Nef sahibi olun!
11.01.2019

%10 indirime ek 120 ay için %0,98 kredi fırsatı ve 2.900 TL’den başlayan taksitlerle bir Nef sahibi olmak için formu doldurun.

THY İstanbul Havalimanı’nın ne kadarına ortak olabilir?
THY İstanbul Havalimanı’nın ne kadarına ortak olabilir?
10.01.2019

Habertürk'ten Güntay Şimşek, 'THY İstanbul Havalimanı'nın ne kadarına ortak olabilir?' başlıklı bir yazıya yer verdi.

‘Nevşehir Belediyesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi’ne ödül!
‘Nevşehir Belediyesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi’ne ödül!
10.01.2019

Nevşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Nevşehir Belediyesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi’ ödüle layık görüldü.

Antalya'daki Teneffüs Park, 260 bin ziyaretçiye ulaştı
Antalya'daki Teneffüs Park, 260 bin ziyaretçiye ulaştı
06.01.2019

Muratpaşa Belediyesi Teneffüs Park, kapılarını açtığı 5 Kasım 2016’dan bugüne aileleriyle 260 bin çocuğu misafir etti.

'İzmir'de 18 bin konut projesi hayata geçirdik'
'İzmir'de 18 bin konut projesi hayata geçirdik'
06.01.2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan, İzmir'e yapılan yatırımları anlattı.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Nihat Zeybekci olarak açıklayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün de Halkapınar Kapalı Spor Salonunda yoğun katılımla ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. 5 belediyenin AK Parti'li mevcut belediye başkanları yerel seçimlerde yeniden aday gösterildi. AK Parti'li Ödemiş ve Selçuk Belediyeleri için ise mevcut isimlerden başka adaylar belirlendi. Yerel seçimlerde devam edecek Cumhur İttifakı kapsamında da, 5 ilçede MHP'den belediye başkan adayları gösterildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması öncesinde kendisi için hazırlanan kısa film gösterildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye çıkmadan önce salonda bulunanlar cep telefonu ışıklarını yakarken ellerindeki Türk bayrağı ve AK Parti flamalarını salladı.  "Anne şehir İzmir" 

Konuşmasına, 2 yıl önce 5 Ocak'ta gerçekleştirilen İzmir Adliyesi saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin'e rahmet dileyerek başlayan Erdoğan, "Bugün ikinci şehadet yıl dönümüne eriştiğimiz kahraman polis memurumuz Fethi Sekin'i rahmet ve minnetle yad ediyorum. İzmir Adliyesini kana bulamaya gelen teröristlere cesaretle karşı koyan kardeşimiz mücadelesiyle tüm dünyaya tarihi mesaj vermişti. Şehidimiz Fethi Sekin'e, onunla birlikte mücadele eden tüm şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimize, sınırlarımız ötesinde şehit olanlara rahmet diliyorum. Gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum. Bugün buraya mahalli seçimlerdeki adaylarımızı tanıtmak üzere geldik. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımızla birlikte huzurlarınızda bugün ilçe belediye başkan adaylarımızı tanıtacağız. 31 Mart gecesine kadar geceli gündüzlü devam edecek seçim çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum. İzmir'i sadece Türkiye değil tüm gönül coğrafyamızın kalbi olarak görüyoruz. Bu salonda atan nabız bütün coğrafyanın nabzıdır. İzmir'de yanan meşale bütün coğrafyayı aydınlatan meşaledir. ‘İzmir'in dağlarında çiçekler açar' diyoruz ya o çiçekler istiklal aşkımızın çiçekleridir. Birlik ve dirliğimizin çiçekleridir. İzmir'in hudutları, bu güzel ilimizin fiziki coğrafyasıyla izah edilemeyecek derinliktedir. İzmir sadece İzmirlilerin değil 81 milyonun şehridir" diye konuştu. Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın kabrinin İzmir'de olduğunu hatırlatarak İzmir için "Anne şehir" yorumunda bulundu.  "Aslan yatağına sokulmaya çalışan tilkilere karşı mücadeleye hazır mıyız?" 

"31 Mart akşamına kadar durmak yok" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu şehir gündüz hayalimizde, gece düşümüzde olmuştur. İzmir; aslan yatağına sokulmaya çalışan tilkilere karşı mücadeleye hazır mıyız? İstiklal ve istikbaline göz dikenleri tıpkı Gazi Paşa'nın yaptığı gibi denize dökmeye hazır mıyız? İşte benim gönlümün efendisi İzmir budur. Sizi çok seviyorum. Bu karşılıklı sevdamız olmasaydı buralara 16 yıldır gelemezdik. Bu sevda 16 yıldır bizi iktidar kıldı Elhamdülillah." 

"İzmir'i hiçbir zaman ihmal etmedik"  

İzmir'de sadece vatanın bağımsızlığı değil aynı zamanda ekonomik bağımsızlığın da temellerinin atıldığını hatırlatan Erdoğan, "İzmir İktisat Kongresi ile başlayan kalkınma hamlemiz ve maalesef uzun süre sekteye uğradı. AK Parti iktidarları döneminde aynı ruh ve heyecanla ülkemizin yeniden hızlı kalkınma sürecine soktuk. Maruz kaldığımız saldırıya rağmen 2018 ilk 3 çeyrekte yüzde 4,5 büyüdük. Dün 2018 ihracat rakamları açıklandı. Biraz ihracatta 168,1 milyar dolarla cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamına ulaştık. Hedef 170'i yakalamaktı ama biraz geride kaldık. İstihdam da 2018 ilk 10 ayında 1 milyon üzerinde artış gösterdi. Türkiye'yi 3,5 kat büyütürken İzmir'de 16 yılda İzmir'e 67 katrilyon yatırım yaptık. İzmir'i hiçbir zaman ihmal etmedik. ‘En fazla milletvekili biz çıkarmadık' demedim. İzmir'e bu yatırımların yapılması gerekirdi ve yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Eğitimde 9 bin 548 adet yeni derslik yaptık. 6 bin 330 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurtları yaptık. Önümüzdeki 3 yıl içinde 14 bin 500 kapasiteli 6 yüksek öğretim yurdu kazandırıyoruz. Göztepe ve Alsancak stadyumlarının yapımları devam ediyor. Kentsel dönüşümde İzmir'de 18 bin konut projesi hayata geçirdik. Sağlıkta 35'i hastane toplam 109 tesisi hizmete soktuk. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi yapılıyor. 2 bin 60 yatak kapasiteli olan dev şehir hastanesine İzmirimiz de kavuşacak. İnşallah yerel yönetim iktidarıyla bütünleştiğinde İzmir bir başka güzel olacak" dedi.  "Çevreci biziz biz" 

İzmir'de yaşanan çöp sorununa da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İzmir'in çöpleri modern depolama ile mi depolanıyor yoksa vahşi depolamayla mı? İzmir vahşi depolamayla bu asırda çöp depolaması yapıyor. Ben 94 yılında İstanbul'a belediye balkanı oldum orada da vahşi depolama vardı çünkü CHP'li belediye vardı. CHP demek çöp, hava kirliliği, yolsuzluk, yokluk demektir. İstanbul'da hemen vahşi depolamaları kaldırdık, modern depolamaları geçtik. İnşallah Nihat Zeybekci kardeşimin belediye başkanı olmasıyla en kısa zamanda bu vahşi depolama yerini modern depolamaya terk edecektir. Bu modern depolama ile enerji üretimi olacak, kompos gübre olacak. Bu vahşi depolamaların yapıldığı yerlerde Millet Bahçeleri olacak. Çevreci biziz biz. Bunlar çevrecilikten anlamaz. İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indirecek. İstanbul-İzmir Otoyolu'nun tamamı bu yıl bitiyor. AK Parti yapıyor. Binali Bey'in burada büyük emeği var. Maliyeti; 2 katrilyon olan Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu yapımı devam ediyor. 2021 yılına onu da tamamlıyoruz. Bir de siz yapın. Yok yapamazlar. Bu irade dirayet bunlarda yok. İzmir-Manisa yolu üzerinde Sabuncubeli ne canlar aldı. Ne sıkıntılar yaşattı şimdi o tüneli hallettik. Bağlantı yollarını tamamlayıp hizmete sunduk. Nereden nereye. İzmir'de yapımı devam eden maliyeti 2 katrilyon 140 trilyon olan 21 yol projemiz bulunuyor. Her şey İzmir için" ifadelerine yer verdi.  "Zamanla yarışıyoruz" 

İzmir-Ankara arasını 3,5 saate düşürecek İzmir-Ankara yüksek hızlı teren hattı inşasının sürdüğünü kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti: "Zamanla yarışıyoruz. Yaklaşık 966 trilyon maliyetle Aliağa-Çandarlı-Bergama ve Çandarlı Limanı arasında yeni demiryolu bağlantısı için çalışma başladık. 3 yıla kadar bu projeyi tamamlamayı hedefliyoruz. Ödemiş-Kiraz arasında hızlı tren hattı için hazırlıklara başladık. İnşallah Saliha kızımızı orada yalnız bırakmayacağız. Bergama-Soma arasında da hızlı tren hattı için kolları sıvadık. Kemalpaşa Lojistik Köyüne bağlantı sağlamak için çalışmaları başlattık."  "Ferhat'tık Şirin'e böyle ulaştık" 

Maliyeti 3 katrilyon olan 5 istasyondan oluşan Halkapınar-Otogar Metro hattının ihalesini yapıp yapımına başlayacaklarını belirten Erdoğan, "İzmir'in ihtiyaçlarını karşılamayan, İzmir'in çürük çarık havalaanı vardı. Adnan Menderes Havalimanı'nı baştan başa yenilemiştik. İkinci havalimanı olacak Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı inşasına da başlıyoruz. 16 yılda 28 baraj 8 gölet hizmet sunduk. İzmir'in içme suyu problemini biz çözdük. Barajı yaptık suyu getirdik. Büyükşehirlerde su sorunu belediyelerin kendilerinin çözmesi gerekir. Geldiğimde İstanbul susuzdu. Ben başkan oldum, CHP'li belediyeden aldım. Sektörler oluşmuştu. Herkes bidonlarla su taşıyordu. İstanbul'un dağlarını delerek suyu getirdik. Ferhat'tık Şirin'e böyle ulaştık" dedi.  Çiftçiye müjde 

Çiftçilere toplamda 3,5 katrilyon tarımsal destek verdiklerini belirten Erdoğan, İzmir'den şu müjdeyi verdi: "Bay Kemal ‘çiftçi aç' diyor. Bak verdiğimiz destekten bahsediyorum. Bu ay sonuna kadar 2019 yılına Ocak içinde ödenecek tarımsal desteklemelerin müjdesini İzmir'den veriyorum. Fark ödemesi; buğday mısır çeltikte 550 milyon TL. Buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL. Çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL. Yem bitkileri desteği 269 milyon TL. Sertifikalı tohum kullanım desteği 100 milyon TL. Çevre amaçlı tarım alanı koruma desteği 84 milyon 500 bin TL. Diğer desteklemeler 167 milyon TL. Toplam 2 milyar 35 milyon TL. Bay Kemal inşallah bundan sonra bir daha ‘çiftçiye ne verdin?' demezsin. İşte resmi ağızdan açıkladım. Seninki gayrı resmi."  "İzmir'i hesapsız seviyoruz" 

Ege Üniversitesi Bornova Kampus alanına Millet Bahçesi için çalışmalara başladıklarını, 290 bin metrekare alanda çalışmaların devam edeceğini ifade eden Erdoğan, "İzmir'e yatırımları hesapsız yapıyoruz, İzmir'i hesapsız seviyoruz. Hizmetlerimizi de hesapsız yapıyoruz. Güneydoğu'da terör desteğindeki malum belediyeler oraları rezil etti. Susuz bir Güneydoğu. Kayyum tayini ile tavsiye ederim gidin görün Diyarbakır'ı, Şırnak'ı Mardin'i, Van'ı. Hepsini değiştirdik. Tanımazsınız. İzmir'den farkı yok. Çok daha güzel. İzmir'in de bu geri kalmış olan bütün her şeyini Nihat kardeşimle aşacağız. Millet Bahçeleri, Millet Kıraathanetleri ile İzmir çok farklı konuma gelecek. Her alanda hizmet siyaseti konusunda kıdemine, gayretine inandığın arkadaşımızı aday gösterdim" dedi.  "Yaşam tarzı" yorumlarına cevap 

"İzmir'e en büyük zararı CHP'nin verdiğini görüyoruz" diyen Erdoğan şöyle konuştu: "Bu parti İzmir'in üzerine karabasan gibi çöktü. CHP'nin yaptığı tek iş; İzmir'i tek parti devrinin bağnazlığına mahkum etmek olmuştur. İzmir, CHP yönetimleri döneminde her alanda gerilemiş ve Türkiye ortalamasının altında kalmıştır. İzmir'de belediyelerin sorumluluğunda olan pek çok yatırımı bakanlıklarımız yapmak zorunda kalmıştır. AK Parti olarak İzmir'i tek parti zihniyeti vesayetinden kurtararak dünyanın sembol şehirlerinde biri olması için çalışıyoruz. CHP'ye oy veren kardeşlerim gelin İzmir'i yeniden demokrasi ve özgür düşüncenin merkezi haline birlikte getirelim. İnanıyorum ki siz de CHP zihniyetinden ekmek çıkmayacağını biliyorsunuz. Tamamı yalandan, çarpıtmadan oluşan korku siyaseti ile İzmir'i esir almış durumdalar. ‘Yaşam tarzı' dediler. Tribün burada. Başörtülü de var, başörtüsüz de var. Hep birlikte bu salonda AK Parti çatısı altındalar. Ama yatıyorlar kalkıyorlar ‘yaşam tarzı.' Böyle bir yargımız yok. Kimseye bugüne kadar musallat olmadık ama siz CHP zihniyeti olarak musallat oldunuz. ‘Yaşam tarzı' diyerek, ‘irtica', ‘laiklik' diyerek İzmir'in iradesine ipotek koydular. 31 Mart'ta bu yanlış iradeyi tersine çevireceksiniz inanıyorum. İzmir gibi birçok yerde CHP yalanlarının etkisiyle bu mesele gündemde. Ortada 16 yıllık iktidar dönemi var. Nerede kim acaba giyiminden kuşamından, düşüncesinden dolayı sıkıntı yaşadı?"  Yıldırım: "Ekilen tohumlar meyveye dönecek" 

Aday tanıtım toplantısında, TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım için hazırlanan video salondaki vatandaşlara izletildi. Ardından kürsüye çıkan Yıldırım, "İzmir'de başlattığımız yürüyüşü 31 Mart'ta Nihat Zeybekci ve 30 ilçe başkanımızla beraber zaferle tamamlamaya var mısınız? Bizim yol arkadaşlarımız hiçbir şeyi yarım bırakmazlar Cumhurbaşkanım. İnşallah İzmir'de ekilen tohumlar meyveye dönecek ve 1 Nisan sabahı İzmir, AK Parti hizmet belediyeciliği ile buluşacak. Adaylarımızın her biri seçimleri kazanacak çok değerli arkadaşlarımız. Adaylarımızın tamamı sahadaki çalışmalarıyla İzmirli hemşehrilerimizin hem gözüne hem gönlüne girecektir. 31 Mart'ta zafere ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. İl başkanımız Aydın Şengül ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. ‘Önce ülkem ve milletim' diyen MHP'li kardeşlerimizle birlikte alacağımız neticenin İzmir'e ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Cumhur İttifakı ülkemiz İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerimiz ve illerimizde demokrasinin güçlenip milletin üstünde başka irade olmadığını ortaya bir kez daha koyacaktır" ifadelerini kullandı. Yıldırım, İzmir'in hizmetlerin en güzeline layık olduğunu, İzmir'de vaktin Nihat Zeybekci ve arkadaşlarının olduğunu vurguladı.  Zeybekci: "İzmir'i almaya değil, kendimizi İzmir'e vermeye geldik" 

Toplantıda konuşan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci de şunları söyledi: "31 Mart'ta inşallah hep birlikte bir gurur günü yaşayacağız. İzmir, doğuştan dünyanın en güzel şehirlerinden. Ancak bugün İzmir hak etmediği bir yerde. Artık günümüz dünyasında ülkelerin yarışından daha fazla, şehirlerin yarışı var. Allah'ın izniyle İzmir'imiz bu yarışta hak ettiği yere mutlaka ama mutlaka ulaşacaktır. 31 Mart İzmir için tarihi bir dönüm noktası olacaktır. Ülkemiz ve dünyanın günümüzde baş döndürücü şekilde değiştiği, geliştiği bugünlerde maalesef İzmir'imiz bahaneler ve mazeretler eliyle bu gelişimi büyük orada ıskaladı. İzmir mazeretler dönemi bitecektir. Sloganımız, ‘mazeret yok, yola devam'. 31 Mart'tan sonra İzmir projelerimiz tamamlandığında 100 yılın projelerine hazır hale gelecektir. İzmir'de gönülleri fethedeceğiz. Önce gönülleri ihya sonra İzmir'i imar edeceğiz. Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız. Gönül kırmayacağız. Bugüne kadar gönül kırmadık, söz verip de yerine getirmediğimiz söz yoktur. Hayat felsefemiz bugüne dek olduğu gibi; yalan söyleyemeyeceğiz, söz verdik mi canımız pahasına tutacağız ve emanete ihanet etmeyeceğiz. Kimse mazeret ve bahane üretmesin. Kimsenin beceriksizliklerini ideolojik kılıflarla İzmir'in vaktini çalmasına İzmirlilerle beraber müsaade etmeyeceğiz. Biz hizmetkar olmaya geldik. İzmir'i almaya değil, kendimizi İzmir'e vermeye geldik. İzmir'e hizmetkarlık görevini Allah'ın bir lütfu olarak görüyorum."  Konuşmaların ardından ilçe adayları tek tek sahneye çıkarak tanıtıldı. 

AK Parti'nin belediye başkan adayları  1-İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci  2-Bayındır Belediye Başkan adayı Uğur Demirezen  3-Bornova Belediye Başkan adayı Reşat Gençtürk  4-Ödemiş Belediye Başkan adayı Münir Bezmez  5-Karşıyaka Belediye Başkan adayı Ayda Maç  6-Buca Belediye Başkan adayı Mustafa Arslan  7-Gaziemir Belediye Başkan adayı Nazmi Yılmaz  8-Torbalı Belediye Başkan adayı Adnan Yaşar Görmez (mevcut)  9-Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Burcu Dereci  10-Bergama Belediye Başkan adayı Hakan Koştu  11-Beydağ Belediye Başkan adayı Ogün Asil Aydoğdu  12-Konak Belediye Başkan adayı Melek Eroğlu  13-Kemalpaşa Belediye Başkan adayı Arif Uğurlu (mevcut)  14-Kiraz Belediye Başkan adayı Saliha Özçınar (mevcut)  15-Menemen Belediye Başkan adayı Durmaz Bayraktar  16-Selçuk Belediye Başkan adayı Osman Başterzi  17-Tire Belediye Başkan adayı Selman İçelli  18-Menderes Belediye Başkan adayı Bülent Soylu (mevcut)  19-Urla Belediye Başkan adayı Adıgüzel Demirel  20-Karaburun Belediye Başkan adayı Ferhan Eroğlu  21-Balçova Belediye Başkan adayı Evrim Özen  22-Bayraklı Belediye Başkan adayı Ali Aslan  23-Çiğli Belediye Başkan adayı Okan Korkmaz  24-Kınık Belediye Başkan adayı Sadık Doğruer (mevcut)  25-Karabağlar Belediye Başkan adayı Bilal Doğan  26-Seferihisar Belediye Başkan adayı Hamit Nişancı 

MHP'nin belediye başkan adayları  1-Narlıdere Belediye Başka adayı Süleyman Kocabıyık  2-Aliağa Belediye Başka adayı Serkan Acar (mevcut)  3-Dikili Belediye Başka adayı Buğra Akın  4-Çeşme Belediye Başka adayı Sema Aydın  5-Foça Belediye Başka adayı Serdar Mersin

İranlılar, İzmir'den 8 bin ev aldı
İranlılar, İzmir'den 8 bin ev aldı
05.01.2019

İranlılar, 2018 yılının ilk 8 ayında İzmir'den 8 bin konut satın aldı.

Bu yıl üç yeni şehir hastanesi projesi açılacak
Bu yıl üç yeni şehir hastanesi projesi açılacak
03.01.2019

Bu yıl açılışı yapılacak 3 yeni hastaneyle sayı 11’e çıkacak. Ankara Bilkent ve Etlik şehir hastanelerinin yanında Bursa'da da bir açılış yapılacak.

Yeni yılla birlikte neler zamlandı, nelerin fiyatı indi?
Yeni yılla birlikte neler zamlandı, nelerin fiyatı indi?
02.01.2019

Yeni yılla birlikte başta konut sektörü olmak üzere birçok sektörde önemli uygulamalar yürürlüğe girdi.

Yenitepe İzmir'de 219 bin TL'den başlayan fiyatlarla!
Yenitepe İzmir'de 219 bin TL'den başlayan fiyatlarla!
01.01.2019

İzmir Aktepe'de yükselen Yenitepe İzmir'de daire fiyatları 219 bin TL'den başlangıç gösteriyor.

İstanbul'a nefes aldıracak projeler açılıyor
İstanbul'a nefes aldıracak projeler açılıyor
31.12.2018

İkinci 100 günlük icraat programında İstanbul’da yapılacak ulaşım, çevre şehircilik ve turizm projeleri öne çıktı.

QR kodlu tapularda net-brüt karışıklığı bitecek
QR kodlu tapularda net-brüt karışıklığı bitecek
30.12.2018

Tapu senetlerinde başlayacak yeni dönem, ev alım ve satımında dolandırıcılığa kadar uzanan önemli bir karışıklığın da son bulmasını sağlayacak.

Gölcük Tabiat Parkı'ndaki 25 kır evi yapımına durdurma!
Gölcük Tabiat Parkı'ndaki 25 kır evi yapımına durdurma!
28.12.2018

Doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı'na yapılmaya başlanan 25 kır eviyle otel projesi, Bolu İdare Mahkemesi tarafından durduruldu.

Düşler Vadisi Riva projesinde fiyatlar ne kadar?
Düşler Vadisi Riva projesinde fiyatlar ne kadar?
25.12.2018

Riva’nın doğal yapısı korunarak hayata geçirilen çevre dostu proje, şehrin içinde ama bir o kadar da şehirden ayrı bir yaşam vadediyor.

Nef Çekmeköy’ün 3+1 dairesini 3D görüntüledik
Nef Çekmeköy’ün 3+1 dairesini 3D görüntüledik
25.12.2018

Emlaktasondakika.com, markalı projelerin örnek dairelerini 3 boyutlu olarak görüntülemeye devam ediyor.

İzmir, konut fiyatlarında İstanbul ve Ankara'yı geçti
İzmir, konut fiyatlarında İstanbul ve Ankara'yı geçti
24.12.2018

3 büyük il arasında yapılan araştırmaya göre İzmir’deki fiyat artışları Ankara ve İstanbul’un çok önünde...

Son 1 yılda konut fiyatlarında yaşanan artışta İzmir açık ara öne geçti. 3 büyük il arasında yapılan araştırmaya göre İzmir'deki fiyat artışları Ankara ve İstanbul'un çok önünde. Karşıyaka'da bir yılda fiyat artışı yüzde 60'ı aştı. Gaziemir'de yüzde 48.5, Çeşme'de yüzde 31.3 fiyat artışı oldu. İstanbul'da ise ilk sırayı yüzde 30 artışla Zeytinburnu ilçesi, Ankara'da yüzde 19 artışla Yenimahalle aldı.

Gayrimenkul bilgi şirketi Reidin 2018 yılında konut pazarında yaşanan fiyat değişimlerini inceledi. Her ne kadar markalı konut projelerinin merkezi İstanbul olarak bilinse de yaşanan fiyat artışında durum farklı. Son dönemde hem İstanbullu müteahhitlerin hem de yerel firmaların ardı ardına yeni projeler başlattığı İzmir, fiyat artışında ilk sıraya oturdu. İstanbul İzmir Otoyolu projesi de İzmir'e olan ilginin artmasında önemli rol oynadı. ULAŞIM FAKTÖRÜ

Reidin CEO'su Kerim Alain Bertrand yaşanan fiyat artışında ulaşım projelerinin en belirleyici faktör olduğuna dikkat çekti. İzmir'de markalı konutlarda en yüksek artışın yüzde 60.3'lük oranla Karşıyaka olduğunu dile getiren Kerim Alain Bertrand, “Bölgedeki konut satış fiyatlarındaki yükselişte Karşıyaka Tramvay Hattı'nın 2017 yılında hizmete açılmasının etkili olduğu düşünülebilir” dedi.

İstanbul pazarını değerlendiren Bertrand, “Markalı konutlarda geliştirici satış fiyatlarındaki artışın en yüksek olduğu İstanbul ilçesi Zeytinburnu. Zeytinburnu'nda satış fiyatlarının yükselmesinde, bölgede yapılan markalı konut projelerinin ve ulaşım imkanlarının artmasının etkili olduğu söylenebilir. Ayrıca, Avrasya tüp geçidi ile Zeytinburnu ve anadolu yakası arasındaki ulaşım sorununun çözülmesi de bu artışta etkili olabilecek diğer faktörler arasında. Markalı konutlarda geliştirici satış fiyatlarındaki düşüşün en etkili olduğu ilçe ise Ataşehir. Ataşehir'de yaşanan düşüşte Üsküdar, Ümraniye gibi çevre ilçelerde artan inşaat projelerinin etkisi olduğu görülüyor” dedi. Ankara'da Yenimahalle, Keçiören, Etimesgut gibi şehir merkezine yakın ilçelerde geliştirici satış fiyatlarındaki artış oranları birbirine çok yakın durumda olduğunu söyleyen Bertrand, bu ilçelerde gerçekleşen kentsel dönüşüm projeleri ve planlı şehirleşme çalışmalarının ilçelerde yaşanan fiyat artışına sebep gösterilebileceğini kaydetti.