İSPARK, 2020'ye yüzde 40 zamla girdi!
İSPARK, 2020'ye yüzde 40 zamla girdi!
04.01.2020

İstanbul'da 'hayatı kolaylaştıracağız' diyen İmamoğlu 2020 yılında İstanbulluyu zamla karşıladı. İSPARK ücretlerine yüzde 40'a yakın zam yapıldı.

İSPARK ücretlerine zam geldi!
İSPARK ücretlerine zam geldi!
13.12.2019

İBB yönetimi Avrupa ve Anadolu yakaları için ayrı ayrı zam kararları aldı. Yeni tarifelere yüzde 15’e varan oranlarda zam yapıldı.

İSPARK’ta kredi kartı ve İstanbul Kart dönemi başlıyor!
İSPARK’ta kredi kartı ve İstanbul Kart dönemi başlıyor!
02.09.2019

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSPARK’ta Ekim ayı ile elden ödemenin sona ereceğinin bilgisini verdi.

İstanbul Otogarı’nın otoparkı İSPARK’a devredildi
İstanbul Otogarı’nın otoparkı İSPARK’a devredildi
09.08.2019

Büyük İstanbul Otogarı’nın otopark gişeleri İSPARK’a devredilmek üzere söküldü.

İSPARK'a ait yol üstü otoparklar bayramda ücretsiz!
İSPARK'a ait yol üstü otoparklar bayramda ücretsiz!
01.06.2019

Bayramın ilk 3 günü İSPARK'a ait tüm yol üstü otoparklar ücretsiz olacak.

'İSPARK'ın 4 milyon civarında karı var'
'İSPARK'ın 4 milyon civarında karı var'
03.01.2019

Mevlüt Uysal, dünyadaki spor müsabakalarında dereceye giren sporcular için düzenlenen ödül törenin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

İSPARK bu yıl 78 adet yeni otoparkı hizmete açtı!
İSPARK bu yıl 78 adet yeni otoparkı hizmete açtı!
23.11.2017

2017 yılında 78 adet yeni otopark hizmete açan İSPARK, kente 15 bin otopark kapasitesi daha kazandırdı.

İstanbulkart, İSPARK otoparklarında da kullanılacak
İstanbulkart, İSPARK otoparklarında da kullanılacak
03.08.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamaya göre İSPARK'ın işlettiği tüm otoparklarda, İstanbulkart ile ödeme yapılabilecek.

İspark'ın akıllı otopark tabelaları hızla yaygınlaşıyor!
İspark'ın akıllı otopark tabelaları hızla yaygınlaşıyor!
04.03.2017

İBB Ulaşım Daire Başkanlığı'nın geliştirdiği Akıllı Otopark Tabelaları sayesinde bölgedeki en yakın otoparklar ve kapasite bilgileri gösteriliyor.

Şehit ve gazi yakınları İSPARK'tan ücretsiz yararlanacak
Şehit ve gazi yakınları İSPARK'tan ücretsiz yararlanacak
18.12.2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi aralık ayı toplantısında şehit ve gazi yakınlarının İSPARK'ta ücretsiz kullanım hakkı getirildi.

<p>Saraçhane'deki Belediye binasında gerçekleştirilen Meclis'te Belediye Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gelirler Müdürlüğü'nün 2017 Yılı Ücret Tarife Teklifleri'nin yer aldığı Tarife Komisyonu raporları oylama sunuldu. Rapor, AK Partili meclis üyeleri ve CHP'li meclis üyeleri arasında tartışmaya neden oldu. Oylamaya sunulan rapor, oy çokluğuyla kabul edildi. &nbsp; <p>Alınan kararla, pazar esnafına yeni yılda ek zam getirilmezken, şehit ve gazi yakınları da İSPARK'tan ücretsiz yararlanabilecek. SINIRSIZ KULLANABİLECEKLER <p>İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Tarife Komisyon Başkanı Seçkin Turan, Belediyede 38 tane müdürlüğün dosyaları bulunduğunu ve yeni yıl fiyat artışlarının incelendiğini söyledi. Turan, şunları kaydetti: <p>"Yeni yılda genel anlamda vatandaşa etki eden ücret tarifelerinde zam neredeyse yapmadık. Bir kısmında da çok az düzeltme anlamında zam yaptık. Bazı tarifelerde de 2016'nın altına düştük. Zam yapılmayanlar da var. Pazar esnafı ve reklam anlamında esnaflara uygulanan ücretlere zam yapmadık. Pazar esnafına zam yok. Bilboardlara da zam yok. Bu dosyayla birlikte, şehit ailelerine gazi ve eşine İSPARK'tan ücretsiz kullanım hakkını geçirmiş olduk. Daha önce sınırlı idi, şimdi ocak ayından itibaren sınırsız kullanılabilecekler." <p>CHP Grup Sözcüsü Tonguç Çoban ise Belediyenin verdiği hizmetler karşılığı aldığı çeşitli ücretler olduğunu belirterek, şunları kaydetti: <p>"Ücret tarifelerinde, bakıldığı zaman bazı kalemlerde yüzde 8-10 arasında bir artış var. Bazı kalemlerde yok. CHP Grubu olarak, bu yıla mahsus olmak üzere, Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu ekonomik zorlukları da dikkate alarak, topluma moral verme açısından, 2017'de verilen hizmetler karşılığında hiçbir zam olmamasını, 2016'nın birebir aynı olmasını ve sıfır zamla geçmesini önerdik. AK Partili meclis üyeleri bunu kabul etmediler. Hiçbir hizmet tarifelerinde zam olmaması teklifi kabul edilmedi. Böyle olsa, işsizliğin arttığı, gelirin azaldığı, dolar karşısında toplumun, döviz bozdurmaya davet edildiği bu dönemde Belediye de en azından kendi adına fedakarlık yapmış olurdu." <p>Bu arada Meclis'te Beyoğlu'nda Halıcıoğlu Mahallesi'ne su sporları merkezi yapılmasına ilişkin 1/5000- 1/1000'lik imar plan değişikliği teklifi oy çokluğuyla kabul edildi.&nbsp;
İSPARK'tan Kurban Bayramı'nda ücretsiz otopark müjdesi
İSPARK'tan Kurban Bayramı'nda ücretsiz otopark müjdesi
09.09.2016

İSPARK'a ait yol üstü otoparklar, Kurban Bayramı'nın birinci ve ikinci günü ücretsiz hizmet verecek.

İstanbul'daki duraklar 15 yıl İSPARK'a emanet
İstanbul'daki duraklar 15 yıl İSPARK'a emanet
20.11.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İstanbul’daki taksi, minibüs ve dolmuş taşımacılığı ile duraklarının işletme yetkisini İSPARK’a verdi.

İSPARK, abone kart uygulamasına geçiyor
İSPARK, abone kart uygulamasına geçiyor
15.08.2015

İstanbul'da her gün yaklaşık 150 bin kişiye hizmet veren İSPARK, otoparklarda giriş çıkışları hızlandırmak için yeni bir yönteme başvurdu.

İSPARK’ın bu otoparkları Ramazan boyunca ücretsiz!
İSPARK’ın bu otoparkları Ramazan boyunca ücretsiz!
30.06.2015

İSPARK, İstanbulluların yoğun olarak kullandığı bölgelerden Yenikapı ve Maltepe'de vatandaşlara Ramazan ayı boyunca ücretsiz hizmet verecek.

İSPARK’tan havalimanına 3 saati 1 TL'ye otopark!
İSPARK’tan havalimanına 3 saati 1 TL'ye otopark!
18.06.2015

İSPARK, ‘Park Et Uçak İle Devam Et’ projesi kapsamında Atatürk Havalimanı yakınında açtığı otopark ile 3 saati 1 TL’ye otopark hizmeti verecek.

İspark'ta kredi kartı, HGS ve İstanbul Kart ile ödeme dönemi!
İspark'ta kredi kartı, HGS ve İstanbul Kart ile ödeme dönemi!
20.02.2015

Çalışmalar başladı, İspark'ta HGS, İstanbul Kart ve kredi kartı ile ödeme yapılabilecek.

İSPARK, İstanbul'da 10 noktaya Cep Otogarı yapacak
İSPARK, İstanbul'da 10 noktaya Cep Otogarı yapacak
19.12.2014

İSPARK,otogarda bir devri kapatırken İstanbul'un çeşitli noktalarında 10 yeni cep otogarını faaliyete geçiriyor.

İstanbul’un trafik sorununa çözüm İSPARK’tan geldi!
İstanbul’un trafik sorununa çözüm İSPARK’tan geldi!
18.11.2014

Hava taksi ile Kadıköy-Yenikapı arası 3, Üsküdar-Şişli arası 4, Kadıköy-Sütlüce arası 6 dakikaya inecek

İSPARK’tan İstanbul’un trafiğine çözüm getirecek projeler!
İSPARK’tan İstanbul’un trafiğine çözüm getirecek projeler!
10.07.2014

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSPARK, yeni helikopter pistleri ve cep otogarlarını hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor

İSPARK'ın otopark modeli dünyaya örnek oldu
İSPARK'ın otopark modeli dünyaya örnek oldu
13.06.2014

Otoparkçılık alanında pek çok yeniliğe imza atan İSPARK, yurt dışında tecrübesini paylaştığı şehirlere Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad'ı da ekledi.

<p>Otoparkçılık alanında pek çok yeniliğe imza atan İSPARK,&nbsp;Pakistan'ın Lahor, Arnavutluk'un Tiran, Mısır'ın Kahire, Fas'ın Rabat ve Marakeş kentleri ile Gana ve Senegal'in şehirlerine otopark danışmanlığı hizmeti veriyor.&nbsp;Trafik ve parklanma konusunda sorunlar yaşayan Suudi Arabistan'a da danışmanlık hizmeti verilecek. Projenin zaman içinde özellikle hac mevsiminde milyonların ziyaret ettiği Mekke ve Medine'de de hayata geçirilmesi hedefleniyor. <p>Ekonomik gelişmelere bağlı olarak dünya genelinde araç sahipliğinin hızla artması, beraberinde otopark sorununu da gündeme getirdi. İSPARK'ın otoparkçılık konusunda ürettiği çözümler ve modern projeler ise aynı sorunların yaşandığı dünya kentleri için model oldu. Türkiye'deki 81 il ve ilçenin yanı sıra 3 kıtada bulunan farklı şehirler, İSPARK modelini hayata geçirerek otopark sorununa çözüm üretiyor. <p> İSPARK, üç kıtaya danışmanlık hizmeti veriyor <p>İSPARK'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi&nbsp;öncülüğünde yürüttüğü kent otopark master plan çalışmaları, modern ve teknolojik otopark yatırımları sorununun kalıcı çözümü için ortaya koyduğu vizyon, dünya kentlerinin de gündeminde bulunuyor.&nbsp; Bu gelişmeleri yakından takip eden dünyanın birçok yerindeki yerel yönetimler ve&nbsp;sektör temsilcileri, İSPARK'tan danışmanlık hizmeti almak ve ortak projeler geliştirmek için görüşmelerini sürdürüyor. İSPARK, Riyad'a da model oldu <p>İSPARK, yurt dışında tecrübesini paylaştığı şehirlere Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ı da ekledi. &nbsp;İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Korkut ve beraberindeki heyet, Riyad'da otopark sorununun çözümü ve modern otoparklar kurulması konusunda bir dizi görüşmeler sonucu anlaşmaya vardı. Heyet ile Riyad'da otopark sistemlerini hayata geçirecekler&nbsp;arasında bir protokol hazırlandı. Genel Müdür Çevik ve&nbsp;Genel Müdür Yardımcısı Korkut ile GULFNET KSA heyetinden Sheikh Mohammed Abdulaziz Al Tuwaijri, Amjad Nemer Shamallakh ve&nbsp;Abdulaziz Mohammed Al Tuwaijri'nin katılımıyla işbirliği anlaşması imzalandı. Projenin, zaman içinde özellikle hac mevsiminde milyonların ziyaret ettiği Mekke ve Medine'de de hayata geçirilmesi hedefleniyor.&nbsp; Dünyada otopark öncülüğü <p>İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, otopark sektöründeki deneyimlerini dünyaya ihraç etmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Çevik, şunları kaydetti: "Modern şehirlerin otopark ihtiyaçlarına yönelik çözümleri kalıcı ve kısa sürede üretebilen en iyi kurum olmak için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. İstanbul'daki deneyim ve tecrübelerimizi dünya kentlerine taşımak, trafik ve parklanma konusunda kalıcı çözümleri kısa sürede hayata geçirmek için çalışıyoruz.&nbsp;Modern ve teknolojik otopark yatırımları, alternatif parklanma sistemleri ve hizmet çeşitliliği ile yerel yönetimlerin, yerli ve yabancı yatırımcıların örnek aldığı İSPARK, halen Pakistan'ın Lahor, Arnavutluk'un Tiran, Mısır'ın Kahire, Fas'ın Rabat ve Marakeş kentleri ile Gana ve Senegal'de parklanma konusunda danışmanlık hizmeti veriyor." <p>"İSPARK,&nbsp;dünya kentlerine akıllı otopark sistemleri ve teknoloji uygulamaları konusunda bilgi ve tecrübelerini aktarıyor" diyen Çevik, İSPARK'ın&nbsp;yol üstü parklanma, açık ve katlı otopark teknolojileri, otomasyon ve akıllı otopark sistemleri konusunda birikimlerini paylaştığını sözlerine ekledi. <p>Lale Bildirici / AA