Sinpaş GYO İncek Blue

Sinpaş GYO, Ankara’da 2. projesi İncek Blue’yu satışa çıkardı

Yavuz Karaman Haberleri 24.05.2014 10:27

Sinpaş GYO, Ankara’daki ilk projesi İncek Life’ın ardından komşu projesi İncek Blue’yu satışa çıkardı

Gayrimenkul sektörünün önemli Oyuncularından biri olan Sinpaş GYO'nun Ankara'daki ilk projesi İncek Life'ın ardından yanı başında yer alan İncek Blue'nun satışları başladı. Yalnızca 1+1 ve 2+1 daire seçeneklerine yer verilen İncek Blue, manzaralı kış bahçeleri, çocuklara özel dev oyun parkı, ZEN Kulübü, açık kumsallı plajı ve çarşısı ile dikkat çekiyor.

İncek Life'ın Ankaralılar tarafından çok beğenildiği için kardeş proje İncek Blue'yu geliştirdiklerini belirten Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Sinpaş olarak Ankara'ya İstanbul'dan gelen ilk büyük konut markası olduklarını söyledi. Gacemer, “Sinpaş projelerinin yeşil ve suyu zengin kullanan peyzaj yaklaşımı Ankaralılarca çok beğenildi” dedi. Projede fiyatların 273 bin liradan başlayıp 590 bin liraya kadar çıktığını belirten Gacemer, projenin teslim tarihinin ise Aralık 2015 olduğunu söyledi.

Zen konseptli kulüp

Toplam 225 konuttan oluşan projede sosyal alanlara önem verdiklerini ifade eden Gacemer, “Zen Kulübü ve diğer donatılarıyla bölgeye yeni değerler katıyoruz. Zen Kulubü bünyesinde, Zen konsepti ile tasarlanmış, özel kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terası, spa ve wellness alanları ile buhar odaları, saunalar ve fitness salonları da yer alıyor. Bu alanın çatısı, yeşil çatı olarak tasarlandı” dedi.

Ankaralıların yeşil alan ve deniz özlemi olduğunu vurgulayan Gacemer, “1.200 metrekarelik kumsalı olan yüzme havuzu tasarladık. İnsanlar burada kumsal keyfi yaşayıp, güneşlenebilecek” dedi.

Lansmana özel yüzde 10 indirim

İncek Blue'da 1+1 ve 2+1 daireler farklı ödeme koşullarıyla satışa sunuluyor. Lansmana özel yüzde 10 indirim avantajının sağlandığı projede dairelerin metrekareleri 80 ile 150 metrekare arasında değişiyor. İncek Blue'daki daireler yüzde 20 peşinat, Ocak 2015, 2016, 2017 ve Ocak 2018'de yüzde 8'lik 4 ara ödeme ve kalan yüzde 48'lik bölüm için de 60 ay eşit taksit imkânlarıyla satışa sunulmuş durumda.

1 milyar TL ciro hedefi

İncek Life projesinin 350 milyon, İncek Blue projesinin 90 milyon TL ciro hedefi olduğunu vurgulayan Seba Gacemer, 2014 için 1 milyar TL ciro hedeflerinin olduğunu söyledi. 2014 yılında 4 yeni projenin daha lansmanını yapacaklarını söyleyen Gacemer, İstanbul'da Bomonti ve Sancaktepe projeleri için hazırlıklarının devam ettiğini belirterek, yılın 2. yarısında, bu projeleri veÇankaya Oran'daki projelerini lanse etmeyi hedeflediklerini duyurdu.

‘İlk beş ayda 596 satış yaptık'

Sinpaş GYO'nun 2014 ilk 5 ay performansıyla ilgili konuşan Seba Gacemer, şunları söyledi:
“2014'te geçen yıla oranla satışlarımızda yaklaşık iki katı bir büyüme elde ettik. bugün itibariyle 596 satış ve 305 milyon ciroya ulaştık. 2013 yılının aynı döneminde 295 satış ve 152 milyonluk bir satış cirosu elde etmiştik. Sektör ortalamasının bir hayli üzerindeyiz.”

İncek Life'ta teslim başlıyor

İncek Life'ta yüzde 20'si peşin, yüzde 80'lik bölümü için de 50 ay eşit taksit imkânıyla satışlar devam ediyor. İncek Life'taki Villa Nergis, Villa Çiğdem, Lale Konakları, Kardelen Konakları, Menekşe Konakları, Leylak Evleri ve Göl Kule adlarıyla 7 ayrı konut tipi bulunan İncek Life'ta, bu yaz ilk etap evlerin teslimiyle birlikte yaşam başlıyor.

‘İncek, yatırım çekmeye başladı'

İstanbul'da bundan yıllar önce çekmeköy-Ümraniye, ardından Sancaktepe ve Halkalı-Atakent'te oluşturdukları yeni yaşam alanlarını bu kez Ankara İncek'te oluşturduklarını vurgulayan Gacemer, “İncek bugün konut firmalarının gözde yatırım bölgesi oldu. Daha 2 yıl önce İncek Life projemizi hazırlarken ve bölgede hiç yatırım yokken, bizden sonra bugün, bölgede 15 projede yaklaşık 5.600 konut inşa ediliyor” diye konuştu.

Yavuz Karaman