Gate Of Anatolia
Haberler / Yavuz Karaman Haberleri / Sancaktepe’nin kalbinde karma proje inşa edecek

Sancaktepe’nin kalbinde karma proje inşa edecek

Yavuz Karaman Haberleri 19.06.2014 10:50

Sancaktepe’nin yeni projesi Gate Of Anatolia satışa çıktı

ACK Grup tarafından karma proje olarak hayata geçirilen Gate Of Anatolia, dört blok, bir rezidans ve alışveriş merkezinden oluşuyor.

Projenin lokasyon ve tasarım açısından birçok avantaj taşıdığını belirten ACK Grup Kurucu Ortağı Kerim Ersayın, projeyi İstanbul'un yeni yükselen değeri olan Sancaktepe'nin kalbine kurduklarını söyledi.

Projenin 3. köprüye, iki ayrı metro istasyonuna, Avrupa'nın en büyük şehir hastanesine ve çok önemli eğitim kurumlarına birkaç dakika mesafede olduğunu belirten Ersayın, “Bu nedenle Gate Of Anatolia projesi, büyük bir yatırım değeri taşıyor” dedi.

Projede geleneksel değerlerin korunmasının kendileri açısından büyük önem taşıdığını belirten Ersayın “Gate Of Anatolia tamamen güven üzerine kurulmuş bir projedir. Arsa bize ait ve hiçbir kredi borcumuz yok” diye konuştu.

Lansmana özel fiyat

2010 yılında kurulan ACK Grup'un CFO'su Azmi Yaşar ise banka kredisine uygun olarak satışa çıkarılan konutlarda, % 1 KDV avantajının büyük bir fırsat yarattığını belirterek, şunları söyledi:
“Biz Gate Of Anatolia'da aynı zamanda toprak sahibi olduğumuz için, konutlar benzerlerinden çok daha uygun fiyatlarda satışa çıkıyor. KDV olarak sadece % 1'lik bir vergi ödüyorsunuz. Ayrıca lansman dönemine özel, % 9'luk bir indirim sağlanacak. % 40 peşinat ve 30 ay vade farksız ödeme seçenekleriyle, herkes kolayca ev sahibi olabilir.”

2014 yılı içinde tapuyu verecek

16 bin metrekareyi aşkın bir alanda kurulan ve % 78'i peyzaja ayrılan Gate Of Anatolia, tamamı balkonlu 377 daireden oluşuyor. Bir rezidans ve dört blokta yer alan dairelerin büyüklüğü, 75 ile 162 metrekare arasında değişiyor.
Dairelerin yanı sıra Gate Of Çarşı ve Gate Of Anatolia Alışveriş Merkezi içinde dükkân ve ofis alanları da satışa sunuluyor. Ticari alanlarda uygulanan KDV oranı  % 18.Projede tapular 2014 yılı içinde, anahtar teslimatları ise 2015 Aralık ayında gerçekleştirilecek.

Çocuk kulübü var

Gate Of Çarşı ve Gate Of Anatolia Alışveriş Merkezi'nde ihtiyaçların rahatça karşılanabileceği dükkân ve mağazalara yer veriliyor.

Çocukların güvenliği ve yeşil alana daha çok yer ayrılması için otoparklar blok altında konumlandırılırken, sitede ayrıca çocukların rahatça emanet edilebileceği büyük bir çocuk kulübü inşa ediliyor.

Yavuz Karaman