Panora GYO, 15-17 Mayıs’ta halka açılıyor!
Haberler / Yavuz Karaman Haberleri / Panora GYO, 15-17 Mayıs’ta halka açılıyor!

Panora GYO, 15-17 Mayıs’ta halka açılıyor!

Yavuz Karaman Haberleri 09.05.2013 08:34

Portföyünde Ankara’daki alışveriş ve yaşam merkezi Panora’yı bulunduran Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, ‘çifte garanti’ ile 15-17 Mayıs’ta halka açılıyor

Dağıtılabilir kârının en az yüzde 75'ini nakit olarak dağıtma garantisiyle halka açılacak olan Panora GYO, borsadaki en yüksek nakit temettü dağıtımını taahhüt eden şirket olacak. Ayrıca, halka arz edenler 4,70 liradan halka arz edilecek payların tamamını 90 günün sonunda 4,76 liradan geri alma garantisi de veriyor.

Deniz Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından gerçekleştirilecek halka arzla şirketin yüzde 25'i halka açılacak. Halka arz gelirinin 102 milyon 225 bin lira olacağı arz sonrası şirketin piyasa değeri 408,9 milyon lirayı bulacak. Tamamı yurt içinde gerçekleştirilecek halka arzda payların yüzde 90'ı bireysel yatırımcılara, yüzde 10'u ise kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Panora GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sacit Güran, Rıfat Hisarcıklıoğlu, Sinan Aygün ve Salih Bezci gibi Ankara iş dünyasının önde gelen isimlerinin de arasında bulunduğu 53 ortaklı bir yapı olduklarını belirterek, “Panora GYO, yatırımını tamamlamış, borçsuz, düzenli ve artan kira geliri olan, istikrarlı kârlılığa sahip, kârını ortaklarıyla paylaşan bir şirkettir” dedi.

Deniz Yatırım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Cafer Bakırhan da Panora GYO'nun, Borsa İstanbul'un en yüksek oranda nakit temettü taahhüdü veren şirketi unvanı ile borsaya ‘merhaba' demeye hazırlandığını söyledi.

Yavuz Karaman