Kanal 7 stüdyoları
Haberler / Yalıtım / Kanal 7 stüdyolarının ses ve yangın yalıtımı Knauf’a emanet!

Kanal 7 stüdyolarının ses ve yangın yalıtımı Knauf’a emanet!

Yalıtım 17.03.2021 12:21

Knauf, Kanal 7 stüdyolarında 77 dB üzeri ses yalıtımı sağlarken pasif yangın dayanımı çözümleri sunuyor.

Global bilgi birikimini yenilikçi ürünleriyle buluşturarak yüksek performanslı çözümler sunan Knauf, Kanal 7 stüdyolarında 77 dB üzeri ses yalıtımı sağlarken pasif yangın dayanımı çözümleri ile de projeyi 120 dakikaya kadar yangına dayanıklı hale getirdi. 

Kanal 7'nin İstanbul Eyüp'te bulunan haber stüdyolarının tüm duvar sistemlerini yenileyen Knauf, sağladığı çözümlerle stüdyoların yalıtım ve dayanım performanslarını artırdı. 

Stüdyolar arasında 77 dB üzeri ses yalıtımı

Stüdyolar arasında yüksek değerlerde ses yalıtımı elde etmek için çift taraflı 3 er kat Vidipan® duvar sistemlerini uygulayan Knauf, 77 dB üzeri ses yalıtımı sağladı. Aynı zamanda haber stüdyolarında ve stüdyolar arasında, akustik dengeyi oluşturmak üzere ahşap yün esaslı kendine özgü lifli bir yüzeye sahip olan Heradesign® ürünleri kullanıldı. Stüdyolar ve ofisler arası bölme duvarlara ise yüksek darbe dayanımı ve ses yalıtımı özelliğinden dolayı Diamant® bölme duvar sistemleri uygulaması yapıldı. 

120 dakikaya kadar yangın donanımı ve radyasyon kalkanı

Alçı bazlı yapı malzemelerinde dünya lideri Knauf, tamamen akıllı bina sistemleri ile donatılmış olan Kanal 7 binasında yer alan yüksek teknolojik cihazların ürettiği radyasyon problemini de güvenlik çözümleri ile minimize etti. Safeboard® ile kurşun kullanımına gerek kalmadan radyasyon kalkanı oluşturan Knauf, insan sağlığını tehdit eden unsurlara karşı da yeni teknolojiler geliştirdiğinin örneğini verdi. Kanal 7 stüdyoları Knauf sistemleriyle pasif yangınlara karşı da donanımlı hale getirilerek yangına karşı A1 sınıfı yanmaz malzeme Flameboard® ürünleri ile 120 dakikaya kadar yangın dayanımlı bir yapıya sahip oldu. 

Yapılarda aranan performanslara yönelik çözümler sunan ve sektörün en geniş performans çözümlerine sahip lider markası Knauf; yüksek teknolojili, inovatif ve sürdürülebilir ürünleriyle en iyi ve güvenilir sistemleri sunarak Türkiye pazarında iddiasını korumaya devam ediyor.