yol

Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak!

Ulaşım 07.08.2019 09:54

Merakla beklenen son dakika kararı resmen açıklandı. Kurban Bayramı için yolculuk yapacaklara iyi haber geldi.

Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçişler ve toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşjanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu aşamada vatandaşlar köprü ücretsiz geçişleri ne zaman başlayacak? sorusunun cevabını araştırıyor; işte son dakika haberinin ayrıntıları...


Herkesin beklediği karar çıktı ve Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollarla birlikte belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz oldu. Köprü ve otoyollardan ücretsiz geçiş 10 Ağustos Cumartesi 00:00'da başlayacak ve 15 Ağustos Perşembe günü 07:00'de sona erecek. Toplu taşıma ise...

Belediyeler bünyesindeki toplu taşıma araçları ise 11 Ağustos Pazar günü saat 00.00'dan 14 Ağustos Çarşamba günü gece yarısına kadar ücretsiz olacak.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı tatili nedeniyle 10 Ağustos Cumartesi günü saat 00.00'dan (cuma gününü cumartesi gününe bağlayan gece) başlayarak 15 Ağustos Perşembe saat 07.00'ye kadar "yap-işlet-devret" projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak.

Aynı karar kapsamında 11 Ağustos Pazar günü saat 00.00'dan (cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece) başlayarak 14 Ağustos Çarşamba günü saat 24.00'e kadar belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.