İstanbul Kocaeli karayolu

İstanbul ile Kocaeli arasına yeni karayolu geliyor

Ulaşım 22.10.2018 14:20

Yapımı uzun zamandır gündemde olan İstanbul-Kocaeli Karayolu projesi ile ilgili son düzenlemeler yapılırken proje halkın görüşüne açıldı.

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan İstanbul-Kocaeli Karayolu projesi halkın görüşüne açıldı. İstanbul-Kocaeli Karayolu projesi ile ilgili olarak hazırlanan son şekli verilen ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından yeterli bulundu ve nihai kabul edildi. 

Proje için başvuru 19 Şubat 2014 tarihinde yapılmıştı. Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde ve bakanlıkta 10 gün görüşe açılacak.

DETAYLAR ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANACAK

Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınacak. Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonu'nun yeniden toplanmasını isteyebilecek. Görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Kocaeli ve İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na müracaat edebilecek. Yeni karayolu güzergâhı ile ilgili detaylı bilgilerin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.