Dikili

Ünlülerin yeni gözdesi: Dikili!

Turizm Zeynep Karabağ 30.06.2015
Ünlü yıldızlar artık denize girerken görüntü vermemek ve gözlerden uzak sakin bir tatil geçirmek istiyorlar.
İzmir'de Çeşme, Muğla'da Bodrum'dan sonra ünlülerin yeni gözdesi yine İzmir'deki Dikili oldu.

Her yaz dolup taşan sahiller ve en lüks beachler dışında sakin bir tatil yapmak isteyenlerin tercihi olan Dikili'yi ünlüler de keşfetti. 

Sinan Akçıl ile Ebru Şallı'nın tatillerini geçirdikleri Dikili beldesi, aynı zamanda yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ'un da buradan arazi almak için harekete geçmesiyle bir anda üne kavuştu.

Keşfedilmeyi bekliyor

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da Dikili'nin bugüne kadar çok fazla dikkat çekmemiş, az bilinen tarihi ve doğal zenginliklerle göz kamaştıran birçok yerin olduğunu ve bunların keşfedilmeyi beklediğini anlatıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ'un aklı <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Dikili'>Dikili</a>'deki arsada!

Tosun, "Dikili ilçesi birçok özelliği kendinde barındıran bir bölge. Nebiler bölgesinde yeşilliğin hakim olduğu alanda yer alan Nebiler Şelalesi, doğal güzellikleriyle ilgi çekiyor. Birbirinden farklı renklerin buluştuğu Karagöl de doğasıyla da beğeni topluyor. Yine sınırlarımızda bulunan dünyanın en küçük ada kilisesi Aya Nikola Kilisesi ile çok sayıdaki tarihi yapılar ilçemizin turizm potansiyeline önemli katkıda bulanacaktır. Dikili'ye çok yakın bir noktada olan zeytinin yeşilinin denizin maviliğiyle buluştuğu Bademli Bölgesi de cennetten bir köşedir. Burada kısa süreli konaklayacaklar için de tüm yazı geçirecekler için de unutulmaz güzellikler sunulmaktadır. Denizköy de mavilere ulaşmak isteyenlerin varabilecekleri en güzel noktalardan. Bu bölgemiz bozulmamış, duru güzelliklerle bezeli ülkemizin ender yerlerinden biridir. Bu güzelliklerimizle tüm doğa tutkunlarını hem keyifli bir tatil için hem de yaşamlarında yeni ufuklar keşfetmeleri için Sevginin Kenti Dikili'ye davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Doğa harikası: Kalem Adası!

Hemen yanı başında Balıkesir'in bulunduğu Dikili'nin Kalem Adası'da doğa harikası bir cennet olarak tabir ediliyor. Dikili'den teknelerle gidilen Kalem Adası'ndaki tek otel Oliviera Resort.

Dikili