uludağ

Uludağ’da oteller yeni sezona dolu başlayacak

Turizm 18.11.2018 02:22

Uludağ'da Aralık ayının ilk haftasında sezonu açacak olan otellerde, erken rezervasyonlar ile doluluk oranı yüzde 70’e ulaştı.

TÜRKİYE'nin en önemli kış turizm merkezlerinden olan Uludağ'da erken gelen kar, hem işletmecilerin, hem de tatilcilerin yüzünü güldürdü. ULUDAĞ'A erken yağan kar, hem işletmecileri, hem de tatilcileri sevindirdi. Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı beyaz cennette, işletmelerde son hazırlıklar da tamamladı. Yaz boyunca tadilatta olan oteller ve otellere ait pistler tamamlandı. Yeni sezonun Aralık ayının ilk haftasında başlayacağı bildirildi. Toplamda 300 bin 980 metre uzunluğuna sahip 20 kayak pisti ve 6 bin 500 yatak kapasiteli 18 otel bulunan Uludağ, yerli ve yabancı konuklarını bekliyor.

Uludağ'da bir otelin genel müdürlüğünü yapan Murat Pınarcı, erken gelen kar yağışıyla işletmeciler olarak sevindiklerini belirtti. Pınarcı,”Bu yıl kış erken geldi. Aralık ayı itibariyle sezona gireceğiz. Yaz boyunca otelimizde tadilat vardı. Son değişikliklerimizi tamamladık. Karın yağmasıyla telefonlarımız da susmaz oldu. Rezervasyon almaya başladık. Erken rezervasyonlarla doluluk oranımız yüzde 70'e kadar ulaştı.