turizm desteği ile gelişen bir bölge

Turizm desteği sağlanan ülke sayısı 27’ye çıkarıldı

Turizm Emine Pile 26.12.2015
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, turizm desteği sağlanan ülke sayısının 27'ye çıkarılmasının turizmcileri sevindirdiğini belirtti.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Antalya, Muğla ve İzmir havalimanlarına turist getirecek uçaklara verilen desteğin kapsamının genişletilmesiyle ilgili açıklamasının önemine işaret etti.

Söz konusu destekleri olumlu gördüğünü vurgulayan Ulusoy, "Sayın Başbakan turizmle başladı, turizmle bitirdi. Fevkalade iyi oldu. 'Desteklerinin süreceğini, her pazara gireceğimizi' ifade etti. Bu bizi bir nebze de olsa rahatlatır. Turizm desteği, 22 ülkeden gelen turlarla genişletildi, yani 5, 6 ülkeden 27'ye çıktık" dedi.

"400'den fazla tur operatörüne kredi desteği veriliyor"

Verilecek destekler sayesinde yeni pazarlar sağlanacağını anlatan Ulusoy, "Her yere çıkarma yapıyoruz. Tanıtım kampanyaları genişledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tanıtım kampanyaları başlatacak. Destekler 27 ülkeye olacak. 400'den fazla tur operatörüne kredi desteği veriliyor" dedi.

Hemen hemen bütün ülkelerden Türkiye'ye turist geldiğine dikkati çeken Ulusoy, şunları kaydetti:
"Bu desteklerden sonra önümüzü iyi göreceğimizi düşünüyorum, iyi olacağını umut ediyorum çünkü Sayın Başbakan turizmle başladı, turizmle bitirdi. Kültür ve Turizm Bakanımız ile toplantı yapacağız. Böyle bir destek kararı bekliyordum, çok olumlu olduğu için tebrik ediyorum. Moralimizi bozmadan, bu tür krizleri çok atlattık. Kriz atlata atlata kriz doktoru olduk, bunu da çözeceğiz. Yeni pazar oluşturmak için bu bir fırsattır, fırsatları da değerlendireceğiz. Her pazara gireceğiz. Brezilya'ya da Çin'e de Japonya'ya da her pazara gireceğiz. Hem yeni pazarlar geliştireceğiz hem de mevcut pazarları genişleteceğiz."

 

 

Türsab Turizm desteği Başaran Ulusoy Ahmet Davutoğlu