Divan Çukurhan

TripAdvisor, Ankara'nın en iyi otelini seçti!

Turizm Zeynep Karabağ 30.06.2015
Divan Çukurhan, aylık 50 milyonu aşan ziyaretçisiyle dünyanın en popüler seyahat sitesi olan TripAdvisor tarafından Ankara’nın en iyi oteli seçildi.
Divan Çukurhan, aylık 50 milyonu aşan ziyaretçisiyle dünyanın en popüler seyahat sitesi olan TripAdvisor tarafından Ankara'nın en iyi oteli seçildi. 153 otel arasından birinci seçilen Divan Çukurhan, TripAdvisor Mükemmeliyet Sertifikası almaya hak kazandı.

divan çukurhan

Dünyada milyonlarca kişinin seyahatlerini planlamak ve en doğru bilgiyi almak için başvurduğu TripAdvisor sitesinde yapılan oylama sonucu, Ankara'nın en iyi hizmet veren otelleri belirlendi. Yapılan oylamada  Divan Çukurhan, 153 otel arasından birinci seçilerek “Ankara'nın en iyisi” oldu. 

divan çukurhan

16. yy'da bir kervansaray olarak inşa edilen Ankara Kalesi'ndeki tarihi Çukurhan'ın restore edilmesiyle butik bir otele dönüşen Divan Çukurhan, masalsı bir atmosferde konaklamak isteyenlere farklı bir alternatif sunuyor. 19  odalı butik bir otel olan Divan Çukurhan'ın her odası ayrı bir konsepte sahip. Bambu, Hint, İngiliz, Osmanlı, Tibet, Venedik, Boğaz, Pekin, Kraliyet Odası gibi birbirinden farklı mimari anlayışlarda tasarlanan bu odalar, konuklarına bambaşka dünyaların kapılarını açıyor. Yine otel içerisinde yer alan Çengelhan Brasserie'de ise, Osmanlı mutfağını çağdaş bir yorumla sentezleyerek oluşturulan benzersiz lezzetler bulunuyor. Divan Çukurhan, geleneksel Divan konukseverliğini ve hizmet anlayışını sunmaya devam ediyor.

Divan Çukurhan