Shangri-La Hotels and Resorts'u Recep Tayyip Erdoğan açtı!

Shangri-La Hotels and Resorts'u Recep Tayyip Erdoğan açtı!

Turizm Hüseyin Belibağlı 13.05.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla, Kerry Holdings Ltd. ve Kerry Properties Ltd.’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Kerry Group’un Başkan Yardımcısı Mr. Beau Kuok ve Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılışa; siyaset, iş ve cemiyet hayatından pek çok ünlü isim katıldı

 Asya kültürünün zarif dokunuşlarıyla tasarlanan, üstün servis kalitesi ve konukseverlik anlayışıyla konaklama sektörüne farklı bir boyut getiren Shangri-La+Hotels+and+Resorts'>Shangri-La Hotels and Resorts, Paris'in ardından Avrupa'daki ikinci otelini 11 Mayıs 2013, Cumartesi günü İstanbul Beşiktaş'taki eski tütün deposunun yerinde açtı.

Shangri-La'nın üst düzey hizmet anlayışını İstanbul'a getirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Mr. Kuok, “Bir otelin kalbi çalışanlarıdır, Shangri-La'da konaklayan her misafiri memnun ettiğimiz ve benzersiz bir deneyim sunduğumuz sürece başarımız daimi olacaktır” dedi.
 
Bir tarafında, tarihin en güzel tanıklarından biri olan Dolmabahçe Sarayı'nın, diğer tarafında ise denizcilik alanında Türkiye'nin en büyük müzesi olan İstanbul Deniz Müzesi'nin yer aldığı Shangri-La+Bosphorus'>Shangri-La Bosphorus, Istanbul'un, Tarihi Yarımada'dan Ortaköy'e kadar uzanan eşsiz Boğaz manzarasına hakim 186 odası bulunuyor. Lüksün yeni adresi Shangri-La+Bosphorus'>Shangri-La Bosphorus, Istanbul, Kanton mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu Shang Palace; başta Japon, Güneydoğu Asya, Akdeniz ve Türk mutfağı olmak üzere Dünya mutfağının seçkin tatların yer aldığı IST TOO restoranları ile de lezzet tutkunlarını ağırlıyor. Lobby Lounge'da ise 100'den fazla Çin çayının yer aldığı çay menüsü “Tea Master” tarafından görsel bir şov eşliğinde konuklara sunuluyor. Avrupa'da ilk kez İstanbul'da yer alacak, Shangri-La+Hotels+and+Resorts'>Shangri-La Hotels and Resorts'un kendi markası CHI, The Spa ile konuklar yepyeni bir bakım ritüeliyle tanıştırıyor. Konukların gerçek bir Spa deneyimi yaşayacakları CHI, The Spa, yalnızca Uzakdoğu masajlarının iyileştirici etkisi, sunduğu bakım ve uygulamalarla değil ambiyansıyla da fark yaratacak.
 
BOĞAZ' A NAZIR ODALAR

İstanbul'un en güzel manzaralarından birine sahip olan Shangri-La+Bosphorus'>Shangri-La Bosphorus, Istanbul, büyüklükleri 42 m² ile 60 m² arasında değişen 169 deluxe oda ve 80m²'den başlayan 17 süit olmak üzere toplam 186 odaya sahip. Asya mimarisini yalın ve sofistike çizgilerinin modernize edildiği dekorasyon detayları ile dikkat çeken odaların herbiri şık ambiyansı ile konfor ve huzuru bir arada sunuyor. Yüksek teknolojili ürünlerle donatılmış, şehirdeki en geniş ve ferah odalara sahip otelin odaları; Shangri-La hoşgeldiniz çayı ikramı, günlük olarak yenilenen meyve ikramları, eşsiz kahve deneyimi yaşatan özel kahve makinesi ve dünyacü ünlü Bvlgari marka banyo ürünlerinin yer aldığı, yerden ısıtmalı keyifli banyolarının yanı sıra muthteşem Boğaz manzarası ile öne çıkıyor. Otelde ayrıca tüm süitlerde 24 saat “butler” servisi gibi ayrıcalıklı hizmetler veriliyor.

LEZZET TUTKUNLARI İÇİN SEÇKİN ALTERNATİFLER

Shangri-La+Bosphorus'>Shangri-La Bosphorus, Istanbul'un Boğaz'ın muhteşem manzarasına sahip ana restoranı IST TOO, başta Japon, Güneydoğu Asya, Akdeniz ve Türk mutfağı olmak üzere Dünya mutfağının seçkin tatlarının yer aldığı menüsü ile lezzet tutkunlarının vazgeçilmezi olacak. Shangri-La+Bosphorus'>Shangri-La Bosphorus, Istanbul'un Executive Şefi Fabrice Giraud yönetimindeki IST TOO, Japon şefinin hazırladığı birbirinden farklı sushi çeşitleri, 12 metre uzunluğundaki kömür ızgarasında pişirilen enfes yemekleri, noodle ustalarının özel şovlarıyla servis edilecek noodle alternatifleri, Endonezyalı şeflerinin Güneydoğu Asya mutfağından spesiyalleri ve en güzel Türk yemekleriyle şehre yepyeni bir lezzet kültürü getiriyor. IST TOO, zengin kahvaltı menüsü, akşamları ise geniş ala carte seçenekleriyle gün boyu misafirlerini gastronomik bir yolculuğa çıkarıyor. Modern çizgileri, yüksek tavanlı ferah atmosferi, eşsiz Boğaz manzarası ve ayrıcalıklı servisi ile ilk andan itibaren konuklarını farklı ve alışılmışın dışında bir lezzet deneyimi yaşatan IST TOO'nun çağdaş ve klasik çizgilerin hakim olduğu dekorasyonunda doğal malzemeler göze çarpıyor.
 
IST TOO'nun yanı sıra Shangri-La+Bosphorus'>Shangri-La Bosphorus, Istanbul'un bir diğer lezzet noktası ise; Çin mutfağının en güzel örneklerini sunan ve gerçek Çin lezzetlerini İstanbul'a taşıyan Shang Palace. Çinli şeflerin özenle hazırlayıp, sunduğu menünün öne çıkan yemekleri arasında Çin'den özel olarak getirilen “ördek fırınları”nda özel olarak hazırlanan “Pekin Ördeği” ve Çin mantısı “Dim Sum” alternatifleri yer alıyor. Shang Palace, özel menüsünün yanı sıra farklı sunumları, modern dekorasyonu ve şık ambiyansı ile de göz kamaştırıyor.

Lobi katında yer alan Lobby Lounge'da ise 100'den fazla Çin çayı, Çin'den özel olarak getirtilen “Kung-Fu tea master” tarafından özel bir şov ile servis ediliyor. Sichuan opera dansından maskeli bir dans gösterisinin de sergilendiği Lobby Lounge'da ayrıca klasik müzikten caz'a, gün boyunca canlı müzik performansları gerçekleştiriliyor. Ünlü kokteyl seçenekleri, yerli ve yabancı içki çeşitlerinin yer aldığı Le Bar ise keyifli ve özel anlar yaşamak isteyenlerin tercihi olacak.

AYRICALIKLI SPA DENEYİMİ

Avrupa'da ilk kez İstanbul'da açılan Shangri-La+Hotels+and+Resorts'>Shangri-La Hotels and Resorts'un kendi markası CHI, The Spa ile konuklar, yepyeni bir bakım ritüeliyle tanışıyor. CHI, The Spa, yalnızca Uzakdoğu masajlarının iyileştirici etkisi ile sunduğu bakım ve uygulamalarla değil ambiyansıyla da fark yaratıyor. Doğu, Batı, Kuzey, Güney, Orta Anadolu ve İstanbul gibi yerel dokularla geliştirilen özel bakımlar da sunan CHI, The Spa'da, bu bakımlarda doğal ve organik ürünler kullanılıyor. Isıtmalı kapalı yüzme havuzu, son teknoloji ile geliştirilen ürünlerle donatılmış sağlık kulübünün de yer aldığı, CHI, The Spa, uzman ekibi ile sadece otel misafirlerine değil kendini şımartmak, günün yorgunluğundan ve stresinden arınmak isteyen herkese yardımcı olacak.
 
ÖZEL ETKİNLİKLER İÇİN ŞIK MEKANLAR

Shangri-La+Bosphorus'>Shangri-La Bosphorus, Istanbul'un bin kişi kapasiteli görkemli balo salonu, yaklaşık 6 metrelik yüksek tavanı ile de dikkat çekiyor. Sosyal etkinlik ve davetlerin yanı sıra her etkinliğin yapabileceği balo salonu, direkt girişi ile lojistik açıdan da büyük bir kolaylık sunuyor. İhtişam ile zarafetin eşsiz uyumuyla tasarlanan balo salonu, unutulmaz anlara ev sahipliği yapacak. Konumu ve sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerle İstanbul'un güzelliklerini yaşamak isteyenlerin yanı sıra iş dünyasına da hitap eden Shangri-La+Bosphorus'>Shangri-La Bosphorus, Istanbul, iş toplantıları ve tüm sosyal organizasyonlar için ideal bir buluşma noktası…  Üstün teknoloji ile donatılmış farklı kapasitelerdeki 11 toplantı odası, cam tavanlı atrium yapıdaki fuaye alanı ile toplantı, kutlama, kokteyl gibi tüm organizasyonlar için hizmet veriyor.

Kısaca Shangri-La+Hotels+and+Resorts'>Shangri-La Hotels and Resorts:

Merkezi Hong Kong'da bulunan ve Asya-Pasifik bölgesinin en önemli otel zinciri olarak kabul edilen Shangri-La'nın hikayesi, 1971 yılında Singapur'da açılan ilk de lüks otel ile başlıyor. Shangri-La+Hotels+and+Resorts'>Shangri-La Hotels and Resorts; Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Endonezya, Fiji, Filipinler, Fransa, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Kanada, Malezya, Maldivler, Oman, Singapur, Tayvan, Tayland ve Umman Sultanlığı'nda, Shangri-La, Kerry ve Traders markaları altında toplam 78 oteli ve 30 binden fazla yatak kapasitesi ile hizmet sunuyor.
 
Shangri-La+Hotels+and+Resorts'>Shangri-La Hotels and Resorts, Paris'in ardından Avrupa'daki ikinci oteli olan Shangri-La+Bosphorus'>Shangri-La Bosphorus, Istanbul, Amerikan Forbes dergisinin Çin'den Kenya'ya, Londra'dan Manhattan'a kadar birçok şehri kapsayan 2013 yılında heyecanla açılması beklenen top 20 Otel Listesi içinde yer alıyor.*

İstanbul Deniz Müzesi Shangri-La Bosphorus Shangri-La Hotels and Resorts Avustralya Birleşik Arap Emirlikleri Çin Endonezya Fiji Filipinler Fransa Hong Kong Hindistan Japonya Kanada Malezya Maldivler Oman Singapur Tayvan Tayland Umman Sultanlığı Shangri-La Kerry ve Traders Istanbul Tarihi Yarımada Ortaköy Shangri-La Bosphorus İstanbul Açıldı Shang Palace Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kerry Holdings Ltd. Kerry Properties Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Kerry Group Başkan Yardımcısı Mr. Beau Kuok Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi